| MV.ADAYLARIMIZ   | VATAN İÇİN  | HABERLER   | MİLLİ HÜKÜMET..  | SEÇİM BİLDİRGESİ  | "NEDEN VATAN"  |  | ATATÜRK  |  | Ana sayfa |
index
 
 


.
 
.
 
.

İstanbul "Gülümse Türkiye VATAN'da Birleştik!" İstanbul KUVAY-İ MİLLİYE'NİN PARTİSİ VATAN PARTİSİ .
VATAN PARTİSİ... Vatan Vatan Müdafası...! Mitingler
İstanbul 3. Bölge çalışmaları
Mitingler
İstanbul 3. Bölge çalışmaları
İstanbul İstanbul tanıtım çalışmaları
Vatan İstanbul etkinlikleri 
Yukarı
Aşağı
.


"BÖLÜCÜ ANAYASAYA GEÇİT YOK!".


    VATAN HABERLERİ... Özet:

  TGB-ÇAĞDAŞ CENGİZ: "Abd-İsrail Koridoruna geçit yok! Tarihte emperyalizm işbirlikçiliğinin fayda ettiği bir halk, bir millet yoktur."
  Doğu PERİNÇEK: "Bu süreçten üretim ekonomisini kurarak ve bölücü terörü etkisiz kılarak çıkacağız."
  NİHAT GENÇ: "Çözüm Ulusal, Milli güçleri güçlü kılmaktır. TÜRK MİLLETİ HENÜZ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEMİŞTİR.
  Türker ERTÜRK: "Bölgede Amerikan çıkarları ile Türkiye'nin çıkarları örtüşmemektedir. Böyle olmasına rağmen ABD ile bölgede ortak hareket etmek intihardır."
  TAYFUN İÇLİ: "VATAN PARTİSİ, geçmişte karşı cephede mücadele etmiş insanların VATANLARI İÇİN BİRLEŞMELERİNİN SONUCUDUR.""
  İsmaik Hakkı PEKİN: "Ortadoğu ve Anadolu Birliği yeni bir Moğol veya HAÇLI İSTİLASI İLE KARŞI KARŞIYADIR."
"VATAN PARTİSİ’nin mücadele gündeminde şimdi Ege’deki 152 adamız var. Bu adalar, uluslararası hukuka göre Türkiye toprağıdır."
D.PERİNÇEK: "HİÇBİR AYRIM YAPMADAN TÜM SİYASAL PARTİLERİ TÜRKİYE CEPHESİNDE BİRLEŞMEYE ÇAĞIRIYORUZ."
SONER POLAT: "Üniformalı askerlere Çanakkale türküsü söyleterek hiçbir stratejik mesele hallolmaz!"
Y.Nuri ÖZTÜRK: "Muhalefet,17/25 ARALIK YOLSUZLUK OLAYLARIYLA İLGİLİ SORUŞTURMA AÇILMASI İÇİN 'ÖNERGE' VEREBİLİR.YASAL ENGEL YOK."
SONER POLAT: "VATAN PARTİSİ’nde, Kuvayi Milliye’de sade bir nefer olmak, TBMM’de mebus olmaktan çok daha değerlidir."
SONER POLAT: "VATAN PARTİSİ BUGÜN DÜNDEN DAHA GÜÇLÜ, DAHA KARARLI VE DAHA İNANÇLIDIR. Atatürk’ün hükümetini mutlaka kuracağız."
YAŞAR OKUYAN: "Milletimizi savunmaya devam edeceğiz. Çünkü başka Türkiye yok!"
BEYAZIT KARATAŞ: “Vatan Partisi’nin duruşu doğruydu. Ancak ülke birçok gerçeği seçimlerde Vatan Partisi’nden öğrendi."
  "VATANIN BÜTÜNLÜĞÜ TEHLİKEDEDİR" Henüz geç değil, sen de katıl Vatan Partisi 'ne!

Sayfa: 

İstanbul Atatürk'ün izinde-ışığında gidenler...
Türkiye
Atatürk Cumhuriyeti için oylar VATAN Partisine!
E.Hv.Pilot
Balıkesir Milletvekili Adayımız
Balıkesir
Balıkesir Vatan Partisi Mitingi
Halkla
Tanıtım çalışmaları
Vatan
vatanturkiye
Halkla
Tanıtım çalışmaları
Vatan
www.vatanturkiye.net


 
08-02-2016 | TBMM'de görüşmeleri başlayan “Yeni Anayasa”ya karşı Vatan Partisi Türkiye çapında “Bölücü Anayasaya Geçit Yok” kampanyası başlattı. İstanbul’da yapılan eylemin adresi Taksim İstiklal Caddesi'ydi.
"Vatan Partisi, bölücü Anayasa’ya karşı mücadele için düğmeye bastı. Vatan Partililer meydanlara indi. İstanbul’daki eylemde konuşan VATAN PARTİSİ İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel: ‘TSK’nın Pkk’yı bitirdiği sırada terör örgütünü kurtarmak istiyorlar. Bölücü Anayasa’yı Türk milletine kabul ettiremezler’ dedi."
"Yürüyüşte sık sık “Bölücü Anayasa’ya geçit yok”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Türk-Kürt kardeştir Amerika kalleştir” ve “Hepimiz Mehmediz Pkk’ya yeteriz” sloganları atıldı."
"Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 24 Temmuz 2015’te başlattığı operasyonlarla terör örgütü Pkk’nın bitirilme aşamasına geldiğini söyleyen Önsel, “Tam da bu sırada AKP ‘Yeni Anayasa’ girişimi ile Pkk’ya can kurtaran simidi atıyor. Yanındaki ortaklarına bakınız; CHP-MHP-Hdp. Bölücü Anayasa girişiminin arkasında ABD ve İsrail var. AKP, CHP, Pkk-Hdp’ye bu planda görevler biçilmiştir” dedi. Önsel şöyle devam etti: “Bu görevler şunlar: Türk milletini Anayasa’dan çıkartmak. Özerklik getirmek. Tekke ve zaviyeleri yasallaştırmak, cemaatlerin yaşam tarzlarına güvence sağlamak, Cumhuriyet hukukunu parçalamak. Başkanlık rejimini kurmak. Bu 4 madde Türkiye Cumhuriyeti’nin altına konulan canlı bombadır."


05-02-2016 | VATAN PARTİSİ mücadeleyi başlattı: "BÖLÜCÜ ANAYASAYA GEÇİT YOK!
"Bölücü anayasa çalışmalarının başladığı gün Vatan Partisi de mücadelenin düğmesine bastı. Genel Başkan Doğu Perinçek'in açıklamalarının ardından partililer meydanlara indi. İstanbul başta olmak üzere, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Hatay, Muğla ve Eskişehir gibi illerde bildiriler dağıtıldı, açıklamalar yapıldı."
"Vatan Partisi Öncü Kadın üyeleri İstiklal Caddesi'nde stand açtı, bildiri dağıttı.
Vatan Partisi'nin imza kampanyasına ilgi yoğun oldu.
Vatan Partisi Ankara İl Başkanlığı da Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nu protesto etti. İl Başkanı Osman Yılmaz, özerklik taleplerinin milli olamayacağına vurgu yaptı.
Antalya'daki eylemin adresi Kışlahan önüydü. Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Yalçın Armen, Türkiye'nin öncelikli sorununun vatan bütünlüğü olduğunu söyledi.
Bursa'da kent merkezine stand açıldı, vatandaşlara bildiri dağıtıldı.
Hatay İskenderun İlçe örgütü, ilçe merkezinde eylemdeydi.
Aydın Kuşadası'nda Vatan Partisi'nin kampanyasına ADD ve CKD üyeleri de destek verdi.
İzmir’de de seferberlik başladı. İzmir’in tüm merkezi noktalarına imza masaları açıldı. Kampanya başlatılan diğer iller de Muğla ve Eskişehir'di."


04-02-2016 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu Perinçek: İstanbul İl Merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek, Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun toplandığı saatte,
81 ilde “Bölücü Anayasaya Geçit Yok” kampanyası başlatacaklarını açıkladı:
"- Yeni Anayasa girişimleriyle, TSK’nın hendeğe gömdüğü Pkk’yı, oradan çıkartıp devlet yapmak istiyorlar.
- Pkk’ya haraç toplama, yol kesme, silahlı örgüt kurma hakkını tanımak istiyorlar.
- VATAN PARTİSİ, yarın Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun toplandığı saatlerde, 81 ilde “Bölücü Anayasaya Geçit Yok” kampanyası başlatıyor."
"Meclis’te oluşturulan Anayasa Uzlaşma Komisyonu yarın ilk toplantısını yapıyor. AKP iktidarının dayattığı “Yeni Anayasa” için kurulan komisyona CHP, MHP ve HDP de katılıyor. Öncelikle saptamak gerekir. Bu Meclis yürürlükte olan Anayasaya göre seçilmiştir ve Milletvekilleri yürürlükte olan Anayasa üzerine yemin etmişlerdir. -Bu Meclis, Anayasada değişiklikler yapabilir, fakat yeni bir Anayasa yapamaz. -O nedenle “Yeni Anayasa” girişimi, yasadışıdır. -“Yeni Anayasa” hazırlamak için kurulan Uzlaşma Komisyonu da yasadışıdır. -Yeni bir anayasa, ancak Kurucu Meclis tarafından yapılabilir."
“YENİ ANAYASA”DAKİ CANLI BOMBALAR"
"AKP yönetiminin “Yeni Anayasa” girişimi özet olarak dört maddeden oluşuyor:"
"1. Türk Milleti kavramını Anayasa dışına sürmek."
"2. Özerklik."
"3. Cemaat ve tarikatları yasallaştırarak Devrim Kanunlarını delmek."
"4. Başkanlık rejimi."
"Bu dört maddenin dördünde de, Türkiye’nin devlet ve ülke bütünlüğünün, millî birliğinin, Cumhuriyet Devriminin ve yurtta barışın temeline konan patlayıcılar var, canlı bombalar var."


21-01-2016 | VATAN PARTİSİ Genel Başkan Yardımcısı TUTGUT OKYAY: "Terör faaliyetlerinin odağı haline gelen HDP’nin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunduk."
"Ülkemizin ve ulusumuzun bölünmesi için 30 yıldır terör faaliyetlerinde bulunan, halkın can ve mal güvenliğini yok eden, Doğu ve Güneydoğu’yu Ortadoğu bataklığına çeviren, binlerce insanımızı şehit eden, çocukları katleden Pkk’nın emir ve komutasına giren Anayasamızın 68/4 maddesinde belirtilen nitelikteki eylemlerin odak merkezi olan HDP’nin kapatılması, Anayasamız ve ülke bütünlüğü açısından zorunlu hale gelmiştir."
"Tüzüğü- programları ve eylemleri ile bu husus kanıtlanmıştır."
"Bu partinin faaliyetlerine devam etmesi, Türkler ve Kürtler açısından telafisi imkansız yaralar açacaktır."
"Bu nedenlerle HDP’nin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunduk. Anayasamızın emri gereği ve vatanımızın bütünlüğü için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, tüm deliller toplanarak Anayasa Mahkemesine dava açılması zorunluluk haline gelmiştir." "Halkımıza saygıyla duyurulur."


16-01-2016 | VATAN PARTİSİ Uluslararası Strateji Merkezi USMER İstanbul İl Başkanı, Em.Tümamiral SONER POLAT: "Anayasa oyununda AKP'nin önünü CHP açıyor!"
Size de garip gelmiyor mu? CHP de tıpkı AKP gibi anayasamıza yönelik saldırıyı “darbe edebiyatı” ile maskeliyor. Bu ise duyarlı ve bilinçli her Türk vatandaşını tedirgin ediyor! Ortada 1982 Anayasası’ndan eser kaldı mı?"
"Çok eleştirilen 12 Eylül Anayasa’sı toplam 17 kez değişikliğe uğradı! Bu çerçevede Anayasa’daki 113 madde değişti... Çoğunlukla maddelerin tümü değişti, bazılarında fıkra değişiklikleri yapıldı. Hatta bazı maddeler birden fazla sayıda değiştirildi... 3 defa da halk oylamasına gidilerek değişiklik yapıldı. 4 geçici madde değiştirildi, 3 yeni geçici madde eklendi. Diğer bir ifade ile 12 Eylül darbe anayasasından zerrecikler bile kalmadı. Başlangıç metni bile iki kez değişti. Kalan maddeler, zaten 1924 ve 1960 anayasalarında da mevcut olan genel hükümlerdir…"
"İlk 4 madde ile Anayasa’nın tüm maddeleri arasında bir bütünlük ve uyum vardır… Bu maddeler Anayasa’nın ruhudur. Eğer aklıma ilk gelen 6, 10, 11, 12, 25, 42, 66 ve devrim yasalarını koruma altına alan 174’üncü madde gibi alanlarda oynama yaparsınız, ilk dört madde bir anlam ifade etmez! Sakın, kendinizi çok kurnaz, bu büyük milleti de safdil olarak görmeyin!"
"Kişisel düşünceme göre bu işin içinde bir bit yeniği var! Çünkü CHP gerçekten samimi olsaydı, kırıntısı kalmayan 1982 anayasasını gerekçe göstererek bu işe soyunmazdı… Milletin karşısına aslanlar gibi çıkar, kendine göre değişiklik gerekçelerini tane tane açıklardı! Eğer gerçeklerden sapma varsa, ardında mutlaka bir art niyet aranmalıdır! AKP ve CHP’nin, gerçekleri aynı gerekçeyle çarpıtarak anayasamıza yüklenmeleri insanın midesini bulandırıyor…"
"Ama unuttukları bir şey var! Bu devlet anayasa uzlaşma masalarında değil, muharebe meydanlarında kanla, irfanla kuruldu…"
"KUVAYİ MİLLİYE RUHU BU TOPRAKLARDA ASLA KAYBOLMAZ!” ulusalkanal.com.tr


15-01-2016 | VATAN PARTİSİ Genel Sekreteri Dr. Serhan Bolluk, İstanbul’da meydana gelen terör saldırısı üzerine bir basın açıklaması yaptı: "Milletimiz Terörle Mücadelede Mutlaka Başarıya Ulaşacaktır."
"Terör, karanlık yüzünü İstanbul’da bir kez daha gösterdi. Sultanahmet Meydanı’nda meydana gelen patlamada, resmi açıklamalara göre 10 kişi yaşamını yitirdi, 15 kişi de yaralandı.
Saldırıda yaşamını yitirenlerin yakınlarına ve bütün milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
Bu saldırılar milletimizi yıldırmayacak, aksine teröre ve terör örgütlerine karşı sımsıkı birleştirecektir.
Terörün önüne geçilebilmesi, ancak terör örgütlerinin üzerine tavizsiz ve kararlı bir biçimde gitmekle mümkündür.
Kuşkumuz yoktur, milletimiz terörle mücadelesinde mutlaka başarıya ulaşacaktır.
Vatan Partisi, teröre taviz anlamına gelen başta bölücü anayasa olmak üzere, her türlü girişimin karşısına dikilecek ve girişimleri sonuçsuz kılacaktır."


04-01-2016 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu Perinçek: "Vatan Partisi, zorlukları yene yene Türkiye için önemli bir birikim yarattı. Silivri duvarlarını yıktı.
Emperyalistlerin Ermeni Soykırımı dayatmasını bozguna uğrattı. Bölücü Teröre ve Fethullah Terör Örgütüne karşı sağlam durdu ve kesin başarıyı sağlayacak programı saptadı.
Sistemin özelleştirme, işten atma, sendikasızlaştırma, taşeronlaştırma girişimine karşı emek mücadelesinde önemli bir birikim oluşturdu. Esnafla ve millî sermayeyle ortak çözümler üretti.
Ülkemizin güvenliği ve Üretim Ekonomisi için, Batı Asya Birliği ve Avrasya Birliği yolunda etkili çalışmalar yürüttü. Görev başında olan bir Atatürk Gençliği yetiştirdi. Halka doğru bilgi taşıyan ve çözüm yollarına ışık tutan, etkili medya araçları geliştirdi. Halk hareketinde ve devlet yönetimi içinde tecrübe kazanmış, yedi ateşten geçmiş, namuslu bir kadro yarattı.
2016 yılının çetin mücadele koşullarında milletimize önderlik görevini yerine getirecek biricik örgütlenme, Vatan Partisi’dir.
Artık özellikle halk önderleri, sistem içinde çarelerin tükendiğini görmeye başlamıştır. Halk, Türkiye’nin kördüğümlerini Vatan Partisi önderliğinde çözebileceğini kendi tecrübeleriyle anlamaktadır. Vatan Partisi’ne yöneliş hızlanmıştır. Bu süreç, 2016 yılında çığ gibi büyüyecektir."


26-12-2015 | "Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı E.Korgeneral İSMAİL HAKKI PEKİN Şam’da Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad’la görüştü: “Bizi Bölen ABD ve İsrail” Suriye’yi ziyaret eden Vatan Partisi heyeti, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad tarafından bakanlıkta kabul edildi. Suriye adına Cenevre görüşmelerini yürüten baş diplomat olan Mikdad, heyeti “ziyaretinizi uzun süredir bekliyorduk” sözleriyle karşıladı.
Görüşmeye Parti adına VATAN PARTİSİ Genel Başkan Yardımcılarıları Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş, USMER İstanbul İl Başkanı, Emekli Tümamiral Soner Polat ve Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkan Yardımcısı Yunus Soner katıldı.
Görüşmede Ortadoğu’da güncel gelişmeler, Viyana süreci ve BMGK kararı, Türkiye ve Suriye’de yeni anayasa girişimleri ve Suriye’nin askeri boyutu ele alındı.
Pekin özetle şu ifadeleri kullandı: “Biz Suriye’ye, Türk halkının duygularını aktarmaya geldik. Halkımızın büyük çoğunluğu, iki ülke arasında tekrar diyaloğun başlamasını, dostluğun gelişmesini istiyor. Türkiye ve Suriye, bölgenin iki laik ülkesiydi. Şimdi bu iki ülkeyi de bölmek istiyorlar. İki ülkeye de yeni anayasa girişimlerinin dayatılması dikkat çekici.”
"Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye politikasının önemli bir gündem maddesi oluşturduğu toplantıda Pekin şu ifadeleri kullandı: “Bizim için esas sorun, ABD ve İsrail. Suriye ve Türkiye’yi etnik ve mezhepsel bölme planları, bu iki ülkeye ait. Bunun karşılığında Türkiye ve Suriye’de laiklik ve milli birliğe ihtiyacımız var. Bunların yerine mezhepçi politikalar sadece savaş getirir.”
"Vatan Partisi heyeti ve Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısının, hükümet siyasetlerine rağmen iki ülke arasında dostluk ilişkilerini inşa etme kararı verdiği açıklandı."


16-12-2015 | Vatan Partisi Uluslararası Strateji Merkezi USMER İstanbul İl Başkanı, Em.Tümamiral SONER POLAT: "Lozan'ı Lozan yapan Montrö'dür" "Lafı eğip bükmeden söyleyelim: “Türkiye’nin yaşamsal stratejik ekseni olan Boğazlar bölgesi Türkiye’nin fiili olarak egemenliği altında değildi!” Çünkü Türkiye burayı yönetemiyor, kendi topraklarına asker sokamıyor, yabancı bir müdahale olduğunda ise başka devletler silaha sarılıyordu!” Bu kabul edilebilir bir durum değildi! Türkiye işin peşini hiç bırakmadı… Çeşitli girişimlerinden sonuç alamadı. Ama pes etmedi! Son olarak Avrupa’da İkinci Dünya Savaşı’na gidecek silahlanma yarışı Türkiye için altın bir fırsat yarattı! Her ülke silahlanırken, en kritik eksen olan Boğazlar bölgesini Türkiye askersiz olarak nasıl savunabilecekti! Tek tek ülkeler nezdinde de yoğun diplomatik girişimler yapıldı. 13 yıllık zorlu bir mücadele sonunda 20 Temmuz 1936’ta Montrö’de zafer kazanıldı. Bu Antlaşma ile Boğazlardaki kesin ve mutlak Türk egemenliği kabul edildi. Temel sorun çözülmüş oldu… Böylece Lozan Antlaşması, kendisine hiç de yakışmayan ağır bir safrayı üzerinden atmış oldu! Boğazlardan geçiş rejimi, aslında Türkiye için Batı ve Doğu arasında doğal, yapıcı ve yararlı bir denge yarattı…” ulusalkanal.com.tr

14-12-2015 | "AKP, Rumların Türkiye-AB müzakereleri sürecindeki blokajı kaldırması için Kıbrıs’ta sözde çözümü zorlamaya başladı. Garantörlük konusunda BM devreye girdi. Adada gelecek yıl referandum yapılması öngörülüyor"
"KKTC’yi fiilen ortadan kaldıracak, sözde ‘çözüm’e doğru giden süreç hızlandı. Kıbrıs’ta Türk ve Rumlar tarafları, devam eden müzakerelerde bir mutabakat çerçevesi oluşmaya başladı. Doğu Akdeniz’in gerek güvenlik, gerekse enerji stratejisi açısından giderek önem kazanmasıyla birlikte Kıbrıs, uluslararası diplomasi trafiğinin merkezi durumuna geldi. Avrupa Birliği, 29 Kasım’da Kıbrıs konusunu ele aldı. Bu ayın başında Rusya Federasyonu Dışişişleri Bakanı Sergey Lavrov ile ABD Dışişleri Bakanı John Kerry Kıbrıs’ı ziyaret etti. Bütün bu gelişmeler sonrasında sözde çözüm süreci hızlandırıldı. Her iki dışişleri bakanının öncelikli gündem maddesinin enerji olması dikkat çekti." aydinlikgazete.com


12-12-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkan Yardımcısı E.TümAmiral SONER POLAT:
"Devlet idaresi deneyim ve birikim gerektirir. Belediye hizmetlerinden çok farklıdır. Bölgesel denklemleri, küresel aktörleri, jeopolitik meseleleri çok iyi kavrayan bir stratejik vizyon gerektirir. Bu özellikler durup dururken kazanılmaz; okul sıralarında, üniversite kürsülerinde de bir noktaya kadar öğrenilir… Milli bir vasfı olmayan kişiler, ne kadar bilgili olurlarsa olsunlar, uluslararası çevreler tarafından kolaylıkla kullanılır! Uzun yıllar bu meselelerle yoğrulan, hata yapan, yaptığı hatalardan ders alan milli kadrolar arasından özenle seçilen kişiler bu işleri yürütebilir…
Artık milletimiz şu hususu net olarak görüyor: “TBMM’deki partiler ne Batı ile ne de Doğu ile dost kalmayı becerebiliyor!” Hem Batı’nın kara gücü Pkk ile savaşıyor hem Batı ile birlikte Suriye’deki yıkıcı bölücü unsurlara destek veriyor hem de Rus uçağını düşürüyor! Yapılan üç eylem de birbiri ile çelişiyor! Kısaca, komşular da dâhil bütün dünyaya düşman olup Türkiye’nin güvenliğini ve ekmeğini tehlikeye atıyor! Türkiye “ahı gitmiş vahı kalmış” bu partilerle tekerlekli sandalyeye mahkûm olur!
Bütün bu olumsuz gelişmelerin farkında olan Vatan Partisi, geleceğin çatısını kurmaya başladı bile! Vatan Partisi Türkiye’nin kalkanıdır… Vatan Partisi Türkiye’nin hasar ve onarım timidir! Düzen partilerinin kanattığı ve virüs bulaştırdığı her yaraya merhem olmak boynumuzun borcudur. Vatan Partisi vatan nöbet yerini asla terk etmez!" ulusalkanal.com.tr


09-12-2015 | Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek: "Son günlerde Rusya ile Türkiye arasında yaşanan gelişmelerin üzerine iki ülkenin stratejik dostluğunu işleyen önemli bir yazı kaleme aldı.
Perinçek’in Aydınlık Gazetesi’ndeki ROTA isimli köşesindeki yazısı şöyle:
"İki gündür bu köşede, Türkiye’nin tarihsel dinamiğinin Asya yönünde olduğunu işledik. Türkiye-Asya ilişkilerini ve Türkiye-ABD ilişkilerini bu süreç içinde anlayabilir ve yorumlayabiliriz. 1990 sonrası yaşadıklarımızı ancak Atlantik-Avrasya çelişmesi ekseninde açıklayabiliyoruz. Daha derinlere dalarsak bu sürecin kökleri, 1915 Çanakkale Savaşına ve 1917 Sovyet Devrimine kadar uzanır."


09-12-2015 | Vatan Partisi Uluslararası Strateji Merkezi USMER İstanbul İl Başkanı, Em.Tümamiral SONER POLAT: "Irak Başbakanı Haydar El Abadi, attığı tweet ile konuya bodoslamadan girdi: “(Türk askerinin yetkisiz olarak Musul eyaletine girmesi, Irak’ın egemenliğinin ciddi bir ihlalidir!)” "Musul’daki askerlerimiz, peşmergenin eğitiminde TSK’nın aldığı rolü yeniden gündemin ilk sırasına oturttu! Ve aynı zamanda yeni ve farklı tartışmaları da beraberinde getirdi…"
"Konuyu ilk kez duyduğumda, hayretler içinde kalmıştım… Ulusal Kanal haber portalında 24 Kasım 2014 günü, yani yaklaşık bir yıl önce, “Peşmerge Bataklığında Değerleri ve Geleceği Kaybetmek!” başlıklı bir yazı kaleme aldım. Bu makalemden bazı kesitler sunalım:"
"Davutoğlu Peşmerge Eğitim Merkezi’ni ziyaret ediyordu. Görüntüler akmaya devam etti. Gözlerime inanamadım. Özel Kuvvetler mensubu bordo bereli üst rütbeli bir subay da orada bulunuyordu. Türk Ordusu, yakın gelecekte kendisi için en büyük tehdit olacak peşmergeyi eğitiyordu! ...Büyük bir şok ve hayal kırıklığı yaşadım. İçim sızladı; sanki yüreğimden bir parça koptu. Kendi ülkemde esir düştüğüm, üzerimize aniden kapıların kapatıldığı 11 Şubat 2011 günü bile bu kadar üzülmemiştim."


07-12-2015 | Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek:
"AİHM Büyük Daire’nin Perinçek-İsviçre Davasında açıkladığı karardan sonra rüzgâr artık Türkiye’den yana esmektedir.
-Almanya Federal Meclisi sözde “Ermeni soykırımı” tasarısını askıya aldı. İsviçre Devleti de ceza yasasını değiştirmek için hazırlıklara başladı.
-Ermeni soykırımını” reddedenlere cezai yaptırım uygulanmasını da içeren yasa teklifi Fransa Milli Meclisi’nde yapılan oylamada 26’ya karşı 12 oy ile kabul edilmedi ve komisyona geri gönderilmesine karar verildi.
-Fransa Hükümeti bizim çizgimize geldi, yıllardır savunduğumuz ve AİHM kararıyla içtihat haline getirdiğimiz görüşü benimsemiş bulunuyor.
-AİHM Büyük Daire kararı, 100 yıllık yalanla mücadeleden Türkiye için artık Avrupa’nın göbeğinde kurulmuş bir kaledir."


01-12-2015 | Vatan Partisi Uluslararası Strateji Merkezi USMER İstanbul İl Başkanı, Em.Tümamiral SONER POLAT, Rusya’nın dünya çapında yayın yapan Russia Today televizyonuna konuk oldu. “Rus uçağının düşürülmesi, iki ülkeye de zarar veren talihsiz bir vakadır” diyen Polat, hayatını kaybeden Rus pilotunun ailesine ve Rus halkına Türkiye adına başsağlığı diledi. Polat uçağın düşürülmesini 'tarihi bir hata' olarak değerlendirdi.
Rusya’nın ve Türkiye’nin bu durumla yüzleşmesi gerektiğini belirten Polat, iki ülke arasındaki ekonomik, siyasi ve stratejik ilişkilerin önemini vurguladı.
“Batılı güçler tarih boyunca aynı oyunu tezgahlamak için çalışmıştır. Amaçları, Türkiye ve Rusya’yı birbiriyle savaştırmaktır. Tarihe baktığınız zaman bundan onları karlı çıktığını görürsünüz. Şimdi açık bir tuzakla karşı karşıyayız ve ülkelerimiz bu tuzağa kesinlikle düşmemeli.”
"Türkiye’de halkın Rus düşmanlığı beslemediğini, bunu sokaklarda, kahvelerde, okullarda, her yerde gözlemlediğini belirten Polat, “Vatan Partisi olarak biz bu stratejik ilişkiyi tamir etmek için çalışıyoruz” ulusalkanal.com.tr


25-11-2015 | Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek: "Salı günü sabah saatlerinde, SU-24 tipi Rus savaş uçağının Türk Hava Kuvvetleri’nin komutası altındaki F-16 uçakları tarafından düşürülmesi, Türkiye açısından son derece tehlikeli süreçleri tetikleyebilecek bir kışkırtma eylemidir. Rusya’dan Türkiye’ye yönelik düşmanca bir eylem yoktur.
Rus uçağının düşürülmesi, Türkiye’nin bütünlüğüne ve geleceğine kasteden bir uygulamadır. ABD ve İsrail’in Suriye’nin kuzeyinde Kürt Koridoru açma girişiminde bulunduğu koşullarda, Rusya’yı veya Suriye’yi hedef alan her uygulama, ancak Türkiye’nin düşmanlarını sevindirir. Rus uçağının düşürülmesinin arkasında, Türk Devleti içindeki ABD ve İsrail tetikçilerinin olmasından kaygı duyuyoruz. Bu açıdan olay, Türkiye’nin geleceğine kasteden bir tertiptir." aydinlikgazete.com


24-11-2015 | Suriye sınırında düşürülen Rus savaş uçağı SU-24'le ilgili askeri strateji uzmanı emekli Tümamiral SONER POLAT önemli değerlendirmelerde bulundu. "Bir dünya devine karşı tetiğe basmadan önce dünya dengelerinin göz önüne alınması gerektiğini" belirterek, "Eğer Türkiye bu çerçevede topyekun bir mücadeleye girerse, ki ben inanmıyorum, Batı'nın Türkiye'nin arkasında duracağına inanmıyorum. NATO demeç üstüne demeç verir; ABD demeç üstüne demeç verir; Fakat biz yalnız kalırız." ifadelerini kullandı. "Düşürülen uçak sonrası Türkiye'nin Avrasya ülkeleri ile de karşı karşıya gelmesi tehlikesine de dikkat çekerek "bundan sonraki süreç çok dikkatli yönetilmeli. Türkiye'nin Avrasya ile karşı karşıya gelmesi mutlaka önlenmelidir" dedi. ulusalkanal.com.tr

23-11-2015 | Çin’i ziyaret eden VATAN PARTİSİ heyeti, temaslarını Pekin’de sürdürdü. Doğu Perinçek Başkanlığındaki heyet, Cuma günü Parlamento’da Çin Halk Meclisi Başkanvekili tarafından kabul edildi. Çin Halk Cumhuriyeti Halk Meclisinde, Meclis Daimi Komite Başkan Yardımcısı Ji Bingşun tarafından “Çin’in eski ve kadim dostlarına ‘hoş geldin’ diyoruz” sözleriyle karşılandı. Vatan Partisi’nin geçmişte de, bugün de Türkiye-Çin ilişkilerinin gelişmesine önemli katkılarda bulunduğunu belirten Ji, iki ülkenin ortak yönlerini vurguladı. İki ülkenin de gelişmekte olduğunu ve bu nedenle aralarındaki ekonomik, kültürel ve siyasi ilişkilerin önümüzdeki dönemde önemli ölçüde derinleşeceğini belirtti."
VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu PERİNÇEK: "21. Yüzyıl’da artık Atlantik Çağı’nın bittiğini, Asya Çağı’nın başladığını belirterek, “bu yüzyıl Çin’in, Türkiye’nin, Rusya’nın, İran’ın, yani Asya’nın yüzyılıdır” ifadesini kullandı. “ABD’nin Kürdistan planı, aynı zamanda Asya’yı birleştirecek olan Yeni İpek Yolu’na sokulan bir kamadır. Ama bunu kesinlikle başaramayacaklar” ifadesini kullandı."


19-11-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkan Yardımcısı E.TümAmiral SONER POLAT:
"Kısaca, bu seçimin sonucunu belirleyen TSK’nın tarihi başarısı oldu… Diğer bir ifade ile bu seçimin gerçek galibi TSK ve Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar’dır! TSK öylesine güçlü bir milli rüzgâr estirdi ki bu rüzgârı arkasına alanlar kanatlanıp uçtu… Bu rüzgârın önüne set çekmeye çalışanlar dağılıp perişan oldu!
Rakamlar asla yanılmaz! Balyoz, Ergenekon ve diğer sahte davalar iki kurumu ve seçilen yurtseverleri hedef almıştı: TSK ve İşçi (Vatan) Partisi. Demek ki T.C ANAYASASI’NI SÖZDE DEĞİL ÖZDE KORUYAN VE KOLLAYAN, BÜYÜK TÜRK MİLLETİ İLE BİRLİKTE BU İKİ KURUMDUR…
Kimse heveslenmesin! Oylar anayasamıza saldıran Pkk kıyafeti giymiş emperyalistlere hadlerinin bildirilmesi için verildi! Aslında oyların gerçek sahibi TSK’dır! Eğer, Mehmetçik’in ayaklarının altına alarak ezdiği kesimlerin siyasi projesini Türk milletine zorla dayatacağınızı düşünüyorsanız, bu büyük milletin bütün dinamik kuvvetleri karşınıza dikilecektir…” ulusalkanal.com.tr


18-11-2015 | "Çin'e giden Vatan Partisi heyeti temaslarına başladı. ÇKP yöneticileri tarafından havaalanında karşılanan Vatan Partisi heyeti ilk olarak Urumçi Bilim ve Teknoloji Kalkınma Merkezi’ni ziyaret etti. Ekonomik ve teknolojik gelişmeler hakkında bilgi edinen heyet, Altın Rüzgar fabrikasını gezdi. Vatan Partisi heyeti daha sonra ÇKP yetkilileri ile resmi görüşmeler gerçekleştirdi.
Vatan Partisi Genel başkanı Doğu Perinçek'de, "Emperyalizm farklılıkları ulus devletlere karşı kullanıyor. Türkiye şu anda bir vatan mücadelesi veriyor. Sizi ve verdiğiniz mücadeleyi çok iyi anlıyoruz. Göreceksiniz, Türkiye de yakın zamanda Asya’daki yerini alacaktır.” dedi." ulusalkanal.com.tr


18-11-2015 | STRATEJİST, Doç. Dr. SAİT YILMAZ: "Soğuk Savaş yıllarının sonuna kadar “güvenlik” denildiğinde akla sadece ulusal güvenlik ve bu kapsamda daha çok silahlı kuvvetlerin kullanıldığı sert güç ilişkileri gelirdi. Soğuk Savaş döneminde Sovyetler Birliği ile askeri alanda özellikle nükleer bir çatışmanın yol açabileceği felaketler ve ideolojik kapsamlı kurtuluş savaşlarının (proxy wars) yarattığı kötü imaj Batılıları daha pratik çözümler bulmaya itmişti. ABD’de 1983 yılında Ronald Reagan’ın başkanlığı döneminde kurulan ‘Ulusal Demokrasi Vakfı (NED)’, ‘demokrasi geliştirme (democracy promotion)’ görüntüsü altında ülkelerin içine çeşitli sivil toplum örgütleri ile sızma ve iç dinamiklerle oynayarak, ülkelerin rejimlerini değiştirme yönünde önemli bir dönüm noktası oldu. Ekonomik alandaki dönüşümler ise ‘serbest pazar (free market)’ gibi bir liberal söylem altında Batı sermayesinin seçilen ülkelere girmesi; sadece ülke kaynaklarının ele geçirilmesini değil, yardım karşılığı dayatılan özelleştirmeler yolu ile iç ekonomik yapının kontrol altına alınmasını sağladı.
Her ne kadar uluslararası ilişkilerin görünen planında Batılı devletlerin seçimle işbaşına gelmiş liderleri gözükse de, dünyayı gerçekte yöneten bunları oraya getiren ve kendi çıkarları için savaşlar ve krizler çıkaran KÜRESEL SERMAYENİN ARKASINDAKİ ELİT BİR TABAKADIR. Küresel sermaye dediğimiz bu yapı içinde birbiri ile ilişkili üç temel örgüt bulunmaktadır; CFR, Bildelberg ve TriLateral Komisyon. İkisi de Yahudi kökenli olan İsviçre-Basel’deki Rothschild ailesi ile ABD’deki Rockefeller ailesi küresel sermayenin iki ana koludur. Türkiye’deki zenginler onların franschising (bayi) uzantılarıdır." ulusalkanal.com.tr


17-11-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu PERİNÇEK: Çin ziyareti ve Fransa’daki terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu: "Fransız halkının ve tüm insanlığın acısını paylaşıyoruz. Bütün bu olayların arkasından IŞİD çıkartılıyor. IŞİD’i ABD’nin kurduğunu bütün dünya biliyor. Perinçek, Çin Komünist Partisi’nin daveti üzerine Çin’e bugün hareket edeceklerini belirtti. Dünyamızın Asya Çağına girdiğini ve Çin’in de geleceğin dünyasının kuruluşunda büyük payı olacağını ifade ederek ziyarete ilişkin şu bilgileri verdi: “İlk gün Sincan-Uygur bölgesine, ardından da başkent Pekin’e gideceğiz. Hem partiler arası görüşme yapacağız, hem de Türkiye ile Çin arasındaki ilişkilerin gelişmesi konusunda görüş alışverişinde bulunacağız. Çin ile Türkiye, Asya’nın Batı ve Doğu uçları. Asya Çağının yükselen ülkesi, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet olacak. Ayrıca Suriye, Beşar Esad önderliğinde ABD’nin kışkırtttığı iç yıkıcılığa karşı başarılar kazanmaktadır. ABD bölgemizde kaybetmiştir ve kaybeden ABD şimdi de son ataklarını yapmaktadır. Göreceksiniz, bölge ülkeleri birleşecektir."

10-11-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu PERİNÇEK: "Büyük öndere söz veriyoruz, Türk milletini anayasadan kimse çıkaramayacak. Bize bıraktığı en büyük mirasın bölünmez bir vatan ile birlik ve dirlik içinde bir Türk milleti olduğunun bilincindeyiz. Bazı gaflet ve dalalet içindeki yönetimler, ‘Yeni Anayasa’ adı altında onun bu en büyük emanetine saldırı hazırlığı içindeler. Onları uyarıyoruz; anayasamızın değiştirilemez maddeleri masa başında değil, İstiklal Savaşı’nın ateşi içinde devrimle yazılmıştır. Bütün milletimize söz veriyoruz: Anayasamızın ilk dört maddesi namusumuzdur. Vatan Partisi oldukça, iktidarıyla sözde muhalefetiyle kimse Türk milletini anayasadan süremeyecektir."

10-11-2015 | Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 77. ölüm yıldönümünde saygıyla, minnetle ve özlemle anıyoruz... Atatürk, büyük bir devrimci ve çağını aşan, ileriyi görebilen niteliklerinin yanında aynı zamanda büyük bir komutandı.
Türk Milli Mücadelesine yön vermiş, Türk milleti ile birlikte “YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” diyerek, zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi o olmuştur.
Ulu Önder Atatürk, Milli Mücadele sonrası sağlanan başarının asla yeterli olmadığını düşünerek bir benzerinin dahi yapılması çok güç hatta imkânsız olan bir çok devrimler gerçekleştirmiştir. O'nun Türk ulusuna en büyük hadiyesi ise Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmak olmuştur. Tanzim ederek hayata geçirdiği devrimler ile Türk ulusuna çağ atlatmış, Türkiye Cumhuriyeti'nin dünya devletleri arasında saygın konuma yükselmesine vesile olmuştur."


09-11-2015 | İşten çıkarılan işçilere Vatan Partisi destek oldu.
"VATAN PARTİSİ SİLİVRİ İLÇE ÖRGÜTÜ, CHP'li Silivri Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçilerin yaşadığı mağduriyetleri 8 kasım 2015 tarihinde saat 14.30'da belediye binası önünde yaptığı bir basın açıklamasıyla kınadı."


06-11-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkan Yardımcısı E.TümAmiral SONER POLAT:
"KIBRIS DÜŞERSE ANADOLU SAVUNULAMAZ!" "İki binli yılların ilk günlerinde Kıbrıs sorunu, belki de Türk kamuoyunun ilk gündem maddesiydi... Kıbrıs’ın satışa çıkarılmasına emperyalist merkezler karar verince, o yıllarda birdenbire ulusal(!) televizyonlar strateji(!) programlarına ilgi duyar oldu... “Kıbrıs’ın önemini algılayamayan bir kurmay subay adayı Akademi’den mezun olamaz!” Ancak Avrupa Birliği üyelik hayalinin de narkoz etkisiyle akıl tutulması yaşayan Türkiye, kendi geleceği olan Kıbrıs’ı altın tepsi içinde ezeli ve ebedi rakiplerine ikram etti... Kıbrıs’ta Türk çıkarlarını savunan asker ve aydınlar ise kendilerine ancak zindanlarda yer bulabildi!
Böylesine hayati bir görüşme Brüksel’de sürdürülemez! AB bu konuda tepeden tırnağa kadar Rum tarafındadır. AB’nin Doğu Akdeniz’de Türkiye ve Türkler için layık gördüğü alan Antalya körfezi ile sınırlıdır. Topluluğun Kıbrıs, Doğu Akdeniz ve Ege politikalarına Türk gözlüğü ile bakıldığında, görülen tek şey düşmanlıktır!
Unutmayalım, Türkiye dış ticaretinin yüzde doksanını deniz yolu ile gerçekleştirmektedir… Bir kriz ve çatışma durumunda Ege kapanacaktır! Eğer Kıbrıs da elden çıkarsa, Antalya, Mersin, İskenderun limanları tehdit altında kalır! Türk ekonomisi 15 gün içinde felç olur! Sorun Kıbrıs Türklerinden daha çok Türkiye Türklerinin sorunudur…
TBMM içindeki partiler az ya da çok Batı denetiminde olduğundan, Parlamento dışındaki siyasi partiler ve demokratik kitle örgütlerine büyük görevler düşmektedir… Bu kesimler, mümkünse ses getiren münferit ya da ortak eylemlerle bu hayati sorunu Türk milletine mal etmelidir!"
Uruguay Devlet Başkanı Jose Majica ne diyor: “Esas gücün hükümette olduğunu sananlar yanılıyor, esas güç halkın kalbinde yatıyor. Bunu anlayabilmem koskoca bir hayata mal oldu!” aydinlikgazete.com


06-11-2015 | CHP'li Silivri Belediyesi'nce yaklaşık iki ay önce işten çıkarılan, DİSK'e bağlı Genel-İŞ üyesi işçiler Çetin Arat ve Barış Kiracıoğlu'nun işe "iade davasını kazandıkları" açıklandı. Geçtiğimiz günlerde işçilere karşı 'aşırıya kaçan' zabıta müdahalesi yerel ve ulusal basında geniş yankı buldu. Belediye zabıtaların tüm müdahalelerine karşı açlık grevine Silivri Belediyesi önünde devam eden işçiler; “DİRENE DİRENE KAZANACAĞIZ” sloganları atarak, Silivrililerin desteklerini beklediklerini dile getiriyorlar.

06-11-2015 | "Sendikal hakkımız için IFF’yi uyarın!
IFF işçileri Amerikan Başkonsolosluğu’ndan sonra direnişin 59. gününde Hollanda Konsolosluğu’nun kapısına dayandı. İşçiler ‘Kanunlarımıza uyması için bu şirketi uyarın’ dedi." aydinlikgazete.com


04-11-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu Perinçek,1 Kasım seçimi sonuçları konusunda değerlendirmede bulundu. "Bu seçimin en büyük dersi şudur: Türkiye’nin düşmanları ile birleşenler, AKP iktidarını yıkamaz.
CHP ve MHP, AKP iktidarını yıkma iddialarını bütünüyle yitirmişlerdir. Arkamızda büyük bir ders var: CHP ve MHP, Tayyip Erdoğan yönetimine karşı, ABD emperyalizminin planlarına bel bağladılar.
Birkaç ay içinde ne oldu da AKP oyları yüzde 10’a yakın oranda yükseldi? 1 Kasım seçiminin sonuçlarını açıklayan olay, TSK’nın 24 Temmuz’da başlayan Bölücü Teröre karşı harekâtıdır. AKP, 7 Haziran’dan sonra TSK’nın baskısı üzerine Pkk ile işbirliğine son vermiş ve Ordumuzun Bölücü Teröre karşı mücadelede kazandığı büyük başarıların meyvesini toplamıştır. İkincisi, yine son aylarda yargının "Fethullah Terör Örgütüne" karşı yürüttüğü soruşturmalar da, AKP’nin Cumhuriyet yıkıcılığı konusundaki günahlarını unutturan bir rol oynamıştır. Seçimden önce CHP’ye ve Sözcü gazetesi yazarlarına şu uyarıyı yapmıştık: “Bu savaş Vatan Savaşıdır. Bu savaşa ‘Saray Savaşı’ derseniz, vatan savunmasını ve Milliyetçiliği AKP’ye bırakmış olursunuz ve kaybedersiniz." ulusalkanal.com.tr


29-10-2015 | CUMHURİYETİMİZİN 92. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINI, ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ RAHMETLE, MİNNETLE, SAYGIYLA ANIYORUZ...
ATATÜRK DEVRİMLERİNİN IŞIĞINDA, AÇTIĞI YOLDA, AZİM VE KARARLILIKLA YÜRÜYECEĞİZ. "NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE."
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI

  vatanturkiye.net    Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2015 -    email: vatanturkiyenet@gmail.com

Bilgi: vatanturkiye.net web sitesinin hiçbir siyasi parti, kişi veya kurumla ilişkisi yoktur. Tanıtım, bilgi ve değerlendirmeler kamuoyunda
yayınlanan görüş ve yazılardan derlenmiştir. Bu site ücretsizdir (Bila bedel) ve kamu yararı gözetilmektedir.
   "Ne Mutlu Türk'üm Diyene"