| MV.ADAYLARIMIZ   | VATAN İÇİN  | HABERLER   | MİLLİ HÜKÜMET..  | SEÇİM BİLDİRGESİ  | "NEDEN VATAN"  |  | ATATÜRK  |  | Ana sayfa |
index
 
 


.
 
.
 
.

İstanbul "Gülümse Türkiye VATAN'da Birleştik!" İstanbul KUVAY-İ MİLLİYE'NİN PARTİSİ VATAN PARTİSİ .
VATAN PARTİSİ... Vatan Vatan Müdafası...! Mitingler
İstanbul 3. Bölge çalışmaları
Mitingler
İstanbul 3. Bölge çalışmaları
İstanbul İstanbul tanıtım çalışmaları
Vatan İstanbul etkinlikleri 
Yukarı
Aşağı
.
.


    VATAN HABERLERİ... Özet:

  TGB-ÇAĞDAŞ CENGİZ: "Abd-İsrail Koridoruna geçit yok! Tarihte emperyalizm işbirlikçiliğinin fayda ettiği bir halk, bir millet yoktur."
  Doğu PERİNÇEK: "Bu süreçten üretim ekonomisini kurarak ve bölücü terörü etkisiz kılarak çıkacağız."
  NİHAT GENÇ: "Çözüm Ulusal, Milli güçleri güçlü kılmaktır. TÜRK MİLLETİ HENÜZ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEMİŞTİR.
  Türker ERTÜRK: "Bölgede Amerikan çıkarları ile Türkiye'nin çıkarları örtüşmemektedir. Böyle olmasına rağmen ABD ile bölgede ortak hareket etmek intihardır."
  TAYFUN İÇLİ: "VATAN PARTİSİ, geçmişte karşı cephede mücadele etmiş insanların VATANLARI İÇİN BİRLEŞMELERİNİN SONUCUDUR.""
  İsmaik Hakkı PEKİN: "Ortadoğu ve Anadolu Birliği yeni bir Moğol veya HAÇLI İSTİLASI İLE KARŞI KARŞIYADIR."
"VATAN PARTİSİ’nin mücadele gündeminde şimdi Ege’deki 152 adamız var. Bu adalar, uluslararası hukuka göre Türkiye toprağıdır."
D.PERİNÇEK: "HİÇBİR AYRIM YAPMADAN TÜM SİYASAL PARTİLERİ TÜRKİYE CEPHESİNDE BİRLEŞMEYE ÇAĞIRIYORUZ."
SONER POLAT: "Üniformalı askerlere Çanakkale türküsü söyleterek hiçbir stratejik mesele hallolmaz!"
Y.Nuri ÖZTÜRK: "Muhalefet,17/25 ARALIK YOLSUZLUK OLAYLARIYLA İLGİLİ SORUŞTURMA AÇILMASI İÇİN 'ÖNERGE' VEREBİLİR.YASAL ENGEL YOK."
SONER POLAT: "VATAN PARTİSİ’nde, Kuvayi Milliye’de sade bir nefer olmak, TBMM’de mebus olmaktan çok daha değerlidir."
SONER POLAT: "VATAN PARTİSİ BUGÜN DÜNDEN DAHA GÜÇLÜ, DAHA KARARLI VE DAHA İNANÇLIDIR. Atatürk’ün hükümetini mutlaka kuracağız."
YAŞAR OKUYAN: "Milletimizi savunmaya devam edeceğiz. Çünkü başka Türkiye yok!"
BEYAZIT KARATAŞ: “Vatan Partisi’nin duruşu doğruydu. Ancak ülke birçok gerçeği seçimlerde Vatan Partisi’nden öğrendi."
  "VATANIN BÜTÜNLÜĞÜ TEHLİKEDEDİR" Henüz geç değil, sen de katıl Vatan Partisi 'ne!

Sayfa: 

İstanbul Atatürk'ün izinde-ışığında gidenler...
Türkiye
Atatürk Cumhuriyeti için oylar VATAN Partisine!
E.Hv.Pilot
Balıkesir Milletvekili Adayımız
Balıkesir
Balıkesir Vatan Partisi Mitingi
Halkla
Tanıtım çalışmaları
Vatan
vatanturkiye
Halkla
Tanıtım çalışmaları
Vatan
www.vatanturkiye.net


 
25-11-2015 | Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek: "Salı günü sabah saatlerinde, SU-24 tipi Rus savaş uçağının Türk Hava Kuvvetleri’nin komutası altındaki F-16 uçakları tarafından düşürülmesi, Türkiye açısından son derece tehlikeli süreçleri tetikleyebilecek bir kışkırtma eylemidir. Rusya’dan Türkiye’ye yönelik düşmanca bir eylem yoktur.
Rus uçağının düşürülmesi, Türkiye’nin bütünlüğüne ve geleceğine kasteden bir uygulamadır. ABD ve İsrail’in Suriye’nin kuzeyinde Kürt Koridoru açma girişiminde bulunduğu koşullarda, Rusya’yı veya Suriye’yi hedef alan her uygulama, ancak Türkiye’nin düşmanlarını sevindirir. Rus uçağının düşürülmesinin arkasında, Türk Devleti içindeki ABD ve İsrail tetikçilerinin olmasından kaygı duyuyoruz. Bu açıdan olay, Türkiye’nin geleceğine kasteden bir tertiptir." aydinlikgazete.com


24-11-2015 | Suriye sınırında düşürülen Rus savaş uçağı SU-24'le ilgili askeri strateji uzmanı emekli Tümamiral SONER POLAT önemli değerlendirmelerde bulundu. "Bir dünya devine karşı tetiğe basmadan önce dünya dengelerinin göz önüne alınması gerektiğini" belirterek, "Eğer Türkiye bu çerçevede topyekun bir mücadeleye girerse, ki ben inanmıyorum, Batı'nın Türkiye'nin arkasında duracağına inanmıyorum. NATO demeç üstüne demeç verir; ABD demeç üstüne demeç verir; Fakat biz yalnız kalırız." ifadelerini kullandı. "Düşürülen uçak sonrası Türkiye'nin Avrasya ülkeleri ile de karşı karşıya gelmesi tehlikesine de dikkat çekerek "bundan sonraki süreç çok dikkatli yönetilmeli. Türkiye'nin Avrasya ile karşı karşıya gelmesi mutlaka önlenmelidir" dedi. ulusalkanal.com.tr

23-11-2015 | Çin’i ziyaret eden VATAN PARTİSİ heyeti, temaslarını Pekin’de sürdürdü. Doğu Perinçek Başkanlığındaki heyet, Cuma günü Parlamento’da Çin Halk Meclisi Başkanvekili tarafından kabul edildi. Çin Halk Cumhuriyeti Halk Meclisinde, Meclis Daimi Komite Başkan Yardımcısı Ji Bingşun tarafından “Çin’in eski ve kadim dostlarına ‘hoş geldin’ diyoruz” sözleriyle karşılandı. Vatan Partisi’nin geçmişte de, bugün de Türkiye-Çin ilişkilerinin gelişmesine önemli katkılarda bulunduğunu belirten Ji, iki ülkenin ortak yönlerini vurguladı. İki ülkenin de gelişmekte olduğunu ve bu nedenle aralarındaki ekonomik, kültürel ve siyasi ilişkilerin önümüzdeki dönemde önemli ölçüde derinleşeceğini belirtti."
VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu PERİNÇEK: "21. Yüzyıl’da artık Atlantik Çağı’nın bittiğini, Asya Çağı’nın başladığını belirterek, “bu yüzyıl Çin’in, Türkiye’nin, Rusya’nın, İran’ın, yani Asya’nın yüzyılıdır” ifadesini kullandı. “ABD’nin Kürdistan planı, aynı zamanda Asya’yı birleştirecek olan Yeni İpek Yolu’na sokulan bir kamadır. Ama bunu kesinlikle başaramayacaklar” ifadesini kullandı."


19-11-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkan Yardımcısı E.TümAmiral SONER POLAT:
"Kısaca, bu seçimin sonucunu belirleyen TSK’nın tarihi başarısı oldu… Diğer bir ifade ile bu seçimin gerçek galibi TSK ve Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar’dır! TSK öylesine güçlü bir milli rüzgâr estirdi ki bu rüzgârı arkasına alanlar kanatlanıp uçtu… Bu rüzgârın önüne set çekmeye çalışanlar dağılıp perişan oldu!
Rakamlar asla yanılmaz! Balyoz, Ergenekon ve diğer sahte davalar iki kurumu ve seçilen yurtseverleri hedef almıştı: TSK ve İşçi (Vatan) Partisi. Demek ki T.C ANAYASASI’NI SÖZDE DEĞİL ÖZDE KORUYAN VE KOLLAYAN, BÜYÜK TÜRK MİLLETİ İLE BİRLİKTE BU İKİ KURUMDUR…
Kimse heveslenmesin! Oylar anayasamıza saldıran Pkk kıyafeti giymiş emperyalistlere hadlerinin bildirilmesi için verildi! Aslında oyların gerçek sahibi TSK’dır! Eğer, Mehmetçik’in ayaklarının altına alarak ezdiği kesimlerin siyasi projesini Türk milletine zorla dayatacağınızı düşünüyorsanız, bu büyük milletin bütün dinamik kuvvetleri karşınıza dikilecektir…” ulusalkanal.com.tr


18-11-2015 | "Çin'e giden Vatan Partisi heyeti temaslarına başladı. ÇKP yöneticileri tarafından havaalanında karşılanan Vatan Partisi heyeti ilk olarak Urumçi Bilim ve Teknoloji Kalkınma Merkezi’ni ziyaret etti. Ekonomik ve teknolojik gelişmeler hakkında bilgi edinen heyet, Altın Rüzgar fabrikasını gezdi. Vatan Partisi heyeti daha sonra ÇKP yetkilileri ile resmi görüşmeler gerçekleştirdi.
Vatan Partisi Genel başkanı Doğu Perinçek'de, "Emperyalizm farklılıkları ulus devletlere karşı kullanıyor. Türkiye şu anda bir vatan mücadelesi veriyor. Sizi ve verdiğiniz mücadeleyi çok iyi anlıyoruz. Göreceksiniz, Türkiye de yakın zamanda Asya’daki yerini alacaktır.” dedi." ulusalkanal.com.tr


18-11-2015 | STRATEJİST, Doç. Dr. SAİT YILMAZ: "Soğuk Savaş yıllarının sonuna kadar “güvenlik” denildiğinde akla sadece ulusal güvenlik ve bu kapsamda daha çok silahlı kuvvetlerin kullanıldığı sert güç ilişkileri gelirdi. Soğuk Savaş döneminde Sovyetler Birliği ile askeri alanda özellikle nükleer bir çatışmanın yol açabileceği felaketler ve ideolojik kapsamlı kurtuluş savaşlarının (proxy wars) yarattığı kötü imaj Batılıları daha pratik çözümler bulmaya itmişti. ABD’de 1983 yılında Ronald Reagan’ın başkanlığı döneminde kurulan ‘Ulusal Demokrasi Vakfı (NED)’, ‘demokrasi geliştirme (democracy promotion)’ görüntüsü altında ülkelerin içine çeşitli sivil toplum örgütleri ile sızma ve iç dinamiklerle oynayarak, ülkelerin rejimlerini değiştirme yönünde önemli bir dönüm noktası oldu. Ekonomik alandaki dönüşümler ise ‘serbest pazar (free market)’ gibi bir liberal söylem altında Batı sermayesinin seçilen ülkelere girmesi; sadece ülke kaynaklarının ele geçirilmesini değil, yardım karşılığı dayatılan özelleştirmeler yolu ile iç ekonomik yapının kontrol altına alınmasını sağladı.
Her ne kadar uluslararası ilişkilerin görünen planında Batılı devletlerin seçimle işbaşına gelmiş liderleri gözükse de, dünyayı gerçekte yöneten bunları oraya getiren ve kendi çıkarları için savaşlar ve krizler çıkaran KÜRESEL SERMAYENİN ARKASINDAKİ ELİT BİR TABAKADIR. Küresel sermaye dediğimiz bu yapı içinde birbiri ile ilişkili üç temel örgüt bulunmaktadır; CFR, Bildelberg ve TriLateral Komisyon. İkisi de Yahudi kökenli olan İsviçre-Basel’deki Rothschild ailesi ile ABD’deki Rockefeller ailesi küresel sermayenin iki ana koludur. Türkiye’deki zenginler onların franschising (bayi) uzantılarıdır." ulusalkanal.com.tr


17-11-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu PERİNÇEK: Çin ziyareti ve Fransa’daki terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulundu: "Fransız halkının ve tüm insanlığın acısını paylaşıyoruz. Bütün bu olayların arkasından IŞİD çıkartılıyor. IŞİD’i ABD’nin kurduğunu bütün dünya biliyor. Perinçek, Çin Komünist Partisi’nin daveti üzerine Çin’e bugün hareket edeceklerini belirtti. Dünyamızın Asya Çağına girdiğini ve Çin’in de geleceğin dünyasının kuruluşunda büyük payı olacağını ifade ederek ziyarete ilişkin şu bilgileri verdi: “İlk gün Sincan-Uygur bölgesine, ardından da başkent Pekin’e gideceğiz. Hem partiler arası görüşme yapacağız, hem de Türkiye ile Çin arasındaki ilişkilerin gelişmesi konusunda görüş alışverişinde bulunacağız. Çin ile Türkiye, Asya’nın Batı ve Doğu uçları. Asya Çağının yükselen ülkesi, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet olacak. Ayrıca Suriye, Beşar Esad önderliğinde ABD’nin kışkırtttığı iç yıkıcılığa karşı başarılar kazanmaktadır. ABD bölgemizde kaybetmiştir ve kaybeden ABD şimdi de son ataklarını yapmaktadır. Göreceksiniz, bölge ülkeleri birleşecektir."

10-11-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu PERİNÇEK: "Büyük öndere söz veriyoruz, Türk milletini anayasadan kimse çıkaramayacak. Bize bıraktığı en büyük mirasın bölünmez bir vatan ile birlik ve dirlik içinde bir Türk milleti olduğunun bilincindeyiz. Bazı gaflet ve dalalet içindeki yönetimler, ‘Yeni Anayasa’ adı altında onun bu en büyük emanetine saldırı hazırlığı içindeler. Onları uyarıyoruz; anayasamızın değiştirilemez maddeleri masa başında değil, İstiklal Savaşı’nın ateşi içinde devrimle yazılmıştır. Bütün milletimize söz veriyoruz: Anayasamızın ilk dört maddesi namusumuzdur. Vatan Partisi oldukça, iktidarıyla sözde muhalefetiyle kimse Türk milletini anayasadan süremeyecektir."

10-11-2015 | Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 77. ölüm yıldönümünde saygıyla, minnetle ve özlemle anıyoruz... Atatürk, büyük bir devrimci ve çağını aşan, ileriyi görebilen niteliklerinin yanında aynı zamanda büyük bir komutandı.
Türk Milli Mücadelesine yön vermiş, Türk milleti ile birlikte “YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” diyerek, zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi o olmuştur.
Ulu Önder Atatürk, Milli Mücadele sonrası sağlanan başarının asla yeterli olmadığını düşünerek bir benzerinin dahi yapılması çok güç hatta imkânsız olan bir çok devrimler gerçekleştirmiştir. O'nun Türk ulusuna en büyük hadiyesi ise Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmak olmuştur. Tanzim ederek hayata geçirdiği devrimler ile Türk ulusuna çağ atlatmış, Türkiye Cumhuriyeti'nin dünya devletleri arasında saygın konuma yükselmesine vesile olmuştur."


09-11-2015 | İşten çıkarılan işçilere Vatan Partisi destek oldu.
"VATAN PARTİSİ SİLİVRİ İLÇE ÖRGÜTÜ, CHP'li Silivri Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçilerin yaşadığı mağduriyetleri 8 kasım 2015 tarihinde saat 14.30'da belediye binası önünde yaptığı bir basın açıklamasıyla kınadı."


06-11-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkan Yardımcısı E.TümAmiral SONER POLAT:
"KIBRIS DÜŞERSE ANADOLU SAVUNULAMAZ!" "İki binli yılların ilk günlerinde Kıbrıs sorunu, belki de Türk kamuoyunun ilk gündem maddesiydi... Kıbrıs’ın satışa çıkarılmasına emperyalist merkezler karar verince, o yıllarda birdenbire ulusal(!) televizyonlar strateji(!) programlarına ilgi duyar oldu... “Kıbrıs’ın önemini algılayamayan bir kurmay subay adayı Akademi’den mezun olamaz!” Ancak Avrupa Birliği üyelik hayalinin de narkoz etkisiyle akıl tutulması yaşayan Türkiye, kendi geleceği olan Kıbrıs’ı altın tepsi içinde ezeli ve ebedi rakiplerine ikram etti... Kıbrıs’ta Türk çıkarlarını savunan asker ve aydınlar ise kendilerine ancak zindanlarda yer bulabildi!
Böylesine hayati bir görüşme Brüksel’de sürdürülemez! AB bu konuda tepeden tırnağa kadar Rum tarafındadır. AB’nin Doğu Akdeniz’de Türkiye ve Türkler için layık gördüğü alan Antalya körfezi ile sınırlıdır. Topluluğun Kıbrıs, Doğu Akdeniz ve Ege politikalarına Türk gözlüğü ile bakıldığında, görülen tek şey düşmanlıktır!
Unutmayalım, Türkiye dış ticaretinin yüzde doksanını deniz yolu ile gerçekleştirmektedir… Bir kriz ve çatışma durumunda Ege kapanacaktır! Eğer Kıbrıs da elden çıkarsa, Antalya, Mersin, İskenderun limanları tehdit altında kalır! Türk ekonomisi 15 gün içinde felç olur! Sorun Kıbrıs Türklerinden daha çok Türkiye Türklerinin sorunudur…
TBMM içindeki partiler az ya da çok Batı denetiminde olduğundan, Parlamento dışındaki siyasi partiler ve demokratik kitle örgütlerine büyük görevler düşmektedir… Bu kesimler, mümkünse ses getiren münferit ya da ortak eylemlerle bu hayati sorunu Türk milletine mal etmelidir!"
Uruguay Devlet Başkanı Jose Majica ne diyor: “Esas gücün hükümette olduğunu sananlar yanılıyor, esas güç halkın kalbinde yatıyor. Bunu anlayabilmem koskoca bir hayata mal oldu!” aydinlikgazete.com


06-11-2015 | CHP'li Silivri Belediyesi'nce yaklaşık iki ay önce işten çıkarılan, DİSK'e bağlı Genel-İŞ üyesi işçiler Çetin Arat ve Barış Kiracıoğlu'nun işe "iade davasını kazandıkları" açıklandı. Geçtiğimiz günlerde işçilere karşı 'aşırıya kaçan' zabıta müdahalesi yerel ve ulusal basında geniş yankı buldu. Belediye zabıtaların tüm müdahalelerine karşı açlık grevine Silivri Belediyesi önünde devam eden işçiler; “DİRENE DİRENE KAZANACAĞIZ” sloganları atarak, Silivrililerin desteklerini beklediklerini dile getiriyorlar.

06-11-2015 | "Sendikal hakkımız için IFF’yi uyarın!
IFF işçileri Amerikan Başkonsolosluğu’ndan sonra direnişin 59. gününde Hollanda Konsolosluğu’nun kapısına dayandı. İşçiler ‘Kanunlarımıza uyması için bu şirketi uyarın’ dedi." aydinlikgazete.com


04-11-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu Perinçek,1 Kasım seçimi sonuçları konusunda değerlendirmede bulundu. "Bu seçimin en büyük dersi şudur: Türkiye’nin düşmanları ile birleşenler, AKP iktidarını yıkamaz.
CHP ve MHP, AKP iktidarını yıkma iddialarını bütünüyle yitirmişlerdir. Arkamızda büyük bir ders var: CHP ve MHP, Tayyip Erdoğan yönetimine karşı, ABD emperyalizminin planlarına bel bağladılar.
Birkaç ay içinde ne oldu da AKP oyları yüzde 10’a yakın oranda yükseldi? 1 Kasım seçiminin sonuçlarını açıklayan olay, TSK’nın 24 Temmuz’da başlayan Bölücü Teröre karşı harekâtıdır. AKP, 7 Haziran’dan sonra TSK’nın baskısı üzerine Pkk ile işbirliğine son vermiş ve Ordumuzun Bölücü Teröre karşı mücadelede kazandığı büyük başarıların meyvesini toplamıştır. İkincisi, yine son aylarda yargının Fethullah Terör Örgütüne karşı yürüttüğü soruşturmalar da, AKP’nin Cumhuriyet yıkıcılığı konusundaki günahlarını unutturan bir rol oynamıştır. Seçimden önce CHP’ye ve Sözcü gazetesi yazarlarına şu uyarıyı yapmıştık: “Bu savaş Vatan Savaşıdır. Bu savaşa ‘Saray Savaşı’ derseniz, vatan savunmasını ve Milliyetçiliği AKP’ye bırakmış olursunuz ve kaybedersiniz." ulusalkanal.com.tr


29-10-2015 | CUMHURİYETİMİZİN 92. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARINI, ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ RAHMETLE, MİNNETLE, SAYGIYLA ANIYORUZ...
ATATÜRK DEVRİMLERİNİN IŞIĞINDA, AÇTIĞI YOLDA, AZİM VE KARARLILIKLA YÜRÜYECEĞİZ. "NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE."


26-10-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı DOĞU PERİNÇEK: "İzmir-Bornova’da yoğun yağmur ve rüzgar şartlarında toplanan binlerce kişiye hitap eden Perinçek, ‘Dört partiye verdiğiniz oylar boşa gitti! Oylarınız yine boşa gitmesin’ diye seslendi. Ekonomileri çöktü. Hani bizde dünyadan dayatılan, Kemal Derviş ekonomisi, borçlanma ekonomisi, sıcak para diktatörlüğü, Türkiye artık o ekonomi ile bir yere gidemedi. Deniz bitti, borçlanma ekonomisin sonuna geldik. Borç alamıyorlar. Kimse 251 milyar dolar harcayıp bir sene içinde ödeme mecburiyeti olanlara borç vermez..
1 Kasım’da anlamlı olan bir tek oy var; Vatan Partisi. Diğer oylar boşa gidiyor. Çöpe gitti o oylar çöpe! 7 Haziran’da Hdp’ye Pkk’ya verilen oylar çöpe gitti. O oylar mermi oldu mayın oldu, kurşun oldu. Türkiye’nin altına mayın döşedi. Ve şimdi Türkiye o çıkmazda debeleniyor! Meclis, sistem debeleniyor. Çırpınıyorlar, çıkmazdalar. Onlar çıkmazda, Türkiye çıkmazda değil. Çünkü Türkiye’nin Vatan Partisi var.
Vatan Partisi devletin, hükümetin yapamadığı işleri yapmaya başlamıştır. Vatan Partisi daha meclise girmeden, daha hükümet olmadan devletin ve hükümetin yapamadığı işleri yapmaya başladı. En son örneği Batı’nın Türkiye’ye yönelik ‘Sen Ermeni soykırımı yaptın, diz çökeceksin, ülkenizi böleceğiz’ dayatmasıdır. Bu dayatmayı Vatan Partisi önderliğinde, 10 yıllık çetin bir mücadele sonucunda, AİHM’de çift dikişli, perçinli bir zaferle yerle bir ettik."


24-10-2015 | " Yetkili mahkeme kararı yoksa soykırım da yok! İşte AİHM’in karar maddeleri; AİHM’n sözde Ermeni Soykırımı meselesiyle ilgili “Perinçek-İsviçre Davası”nda Türkiye lehine verdiği karar, “ifade özgürlüğü”nden öte anlamlar ifade ediyor. AİHM Büyük Daire’nin açıkladığı “Perinçek-İsviçre Davası” karar metninde 1915 olayları için “soykırım” değil, “kırım ve tehcir” ifadesi kulllanılıyor. AİHM’in karar maddeleri:
101. Madde: AİHM Soykırım Sözleşmesi’ne yönelik bir yargı ya da ceza yetkisine sahip değildir. Bu yetki Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi, Uluslararası Ceza Mahkemesi, Uluslararası Adalet Divanı’na aittir.
102. Madde: Bu nedenle Mahkeme, Ermenilerin Osmanlı İmparatorluğu’nda 1915’te yaşadığı kırım ve tehcirin, uluslar arası hukuka göre “soykırım” olarak nitelendirmesi konusunda hüküm verme zorunda değildir."
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "AİHM kararının en önemli noktası AİHM’in kendisi dahil kararı almada kendini yetkisiz görmektedir. Bu konuda yetkisi olan yerel mahkemeler ya da uluslararası ceza mahkemesidir. Herhangi bir mahkeme kararı olmadan, soykırımın varlığına hükmedilemez. Soykırım bir suçtur. Hırsızlık, yan kesicilik gibi bir suç kavramıdır, buna ancak yetkili bir mahkeme karar verebilir. 1915 olayları hakkında yetkili mahkemelerin bir soykırım hükmü yok. Dolayısıyla AİHM kararında 1915 için bir soykırım tanımlaması yapılamayacağına da hükmetmiş oldu.” " ulusalkanal.com.tr


24-10-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkan Yardımcısı E.TümAmiral SONER POLAT: "VATAN PARTİSİ bu toprakların geçmişten gelip geleceğe uzanan tüm kutlu ve kutsal değerlerinin temsilcisidir... Şu husus iyi bilinmelidir ki vatan yoksa işçinin, emekçinin ve çalışan kitlelerin kutsal alın teri ve göz nurunun karşılığı da yoktur! Ülkenin birlik ve beraberliğini göz ardı eden her türlü emek hareketinin sonu acı, çile, gözyaşı ve kara zindanlardır. Üreten ve zenginleşen bir iktisadi model ancak bölünmez bir vatan bütünlüğü içinde sağlanabilir. ..Çağımızda emperyalizmin hedefi ulus devletlerin pazarlarını paramparça ederek, onları etnik, dini ve mezhep temelli devletçiklere dönüştürmektir! Günümüzde emek hareketinin başlangıç noktası, ülkesine, vatanına, bayrağına ve tüm bu değerleri temsil eden ATATÜRK'E SAHİP ÇIKMAKTIR! Çünkü ancak bu koşulda dış sömürü ortadan kalkacağından, içeride hakça bir düzen kurulması için uygun bir ortam yaratılmış olacaktır." Aydınlıkgazete.com

20-10-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkan Yardımcısı E.TümAmiral SONER POLAT geleceğimize ışık tutan 'Türkiye’deki siyasi partilerin anatomisi' adlı bir yazıyı kaleme aldı: "TBMM’deki tüm partilerin Batı’nın hem ekonomik hem siyasi hem de stratejik çıkarları ile uyumlu olması, siyaset ve sosyoloji bilimlerinin bile açıklayamayacağı garip ve sıra dışı bir olaydır. Çünkü bu durum siyasetin doğasına aykırıdır! Klan ve kabilelerde bile muhalefetin iktidara göre farklı bir söylemi olur... Muhalefet partilerinin alternatif bir iktisat politikası yoktur... Üç parti de küresel ekonomik politikalar konusunda aynı fikirdedir. Madencilerimizi, zebanilerin bile girmeye cesaret edemeyeceği yerin yedi kat dibinde kara ölümle buluşturan özelleştirme ile hesaplaşma gibi bir dertleri yoktur! Özelleştirmenin ve kamunun küçülmesinin doğal bir sonucu olan taşeronlaşma konusunda da aralarında ayrı gayrı yoktur! Ulusal servetimizin yağmalanması, çevrenin yok edilmesi ve halkımızın açlığa mahkûm edilmesi pahasına olsa da, insanları ezen borçlanma ekonomisi üç parti tarafından da cansiperane savunulmaktadır! Halkın çıkarlarını gözeten üretime dayalı ulusal bir kalkınma politikasını ağzına bile alan olmamıştır... Batı, ülke içinde kurduğu sistem ile toplumsal gerçekliğe uygun, doğal ve halkı uyarıcı muhalefeti, yani organik muhalefeti Meclis dışına itmektedir! Bu nedenle, Atatürkçü, Cumhuriyetçi ve yurtsever insanlarımız, kısaca milli bir duruş gösterenler ya bir yol bulmak ya da yepyeni bir yol yapmak zorunda! İstiklâl Harbi’nin KUVAYİ MİLLİYE RUHUNU YENİDEN CANLANDIRAN VATAN PARTİSİ, donanımlı kadroları ile ülkemizin yegâne kurtuluş reçetesidir... Gönenç, adalet, barış ve mutluluğa milli birlik ve beraberlik içinde giden en kısa rotayı VATAN PARTİSİ çizmiştir. Türkiye bunu anladığı gün daha müsterih ve emin olacaktır..."

19-10-2015 | "Vatan Partisi Ankara’da “Teröre karşı Türkiye cephesi” konulu konferanslarına başladı. Konferansta konuşan E.Korgeneral İSMAİL HAKKI PEKİN, "terörün Türk milletinin topyekün mücadelesiyle bitirileceğini söyledi. Bir diğer konferansta konuşan Emekli Albay HASAN ATİLLA UĞUR'da AİHM’in Türkiye lehine verdiği kararı hatırlattı. Uğur “Yüz yıllık Ermeni soykırımı yalanını Pkk terörünü de bitirir” diye konuştu. Mamak’ta düzenlenen konferansta konuşan Vatan Partisi Ankara 1’nci Bölge Milletvekili Adayı, Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, terörün topyekün mücadele ile bitirileceğini söyledi. Pekin TSK’nın 24 Temmuz’da başlayan operasyonlarla Pkk’ya büyük bir darbe vurduğunu belirtti. Çözüm konferanslarının ilki dün Dikmen’de düzenlenmişti. Konferansın konuşmacısı Vatan Partisi Ankara 2’inci bölge Milletvekili adayı Öcalan'ı İmralı'da sorgulayan komutan Emekli Albay Hasan Atilla Uğur’du. Uğur Perinçek’in AİHM zaferini hatırlattı."

16-10-2015 | AİHM'deki zafer sonrası yurda dönen heyeti, Atatürk Havalimanı VIP Salonu çıkışında Vatan Partililer ve çok sayıda vatandaş karşıladı. VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu PERİNÇEK: "Bu başarımızı sınırda, şehirlerde, dağlarda, sınır ötelerinde terörle mücadele eden Mehmetçiğimize armağan ediyoruz." “Lozan’da başladığımız,10 yıldır milletçe verdiğimiz büyük bir mücadelenin dün hasadını kaldırdık. Başta Talat Paşa Komitesi Başkanı, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanımız sayın Rauf Denktaş’ı ve rahmetli olan Mehmet Gülü saygıyla anıyor, büyük emekleri olan Yaşar Okuyan, rektörlerimiz Kemar Alemdaroğlu, Kadri Yamaç, Yaşar Akbıyık ve adını burda sayamayacağımız sendikacılarımıza, aydınlarımıza saygılarımızı sunuyoruz. Yalanları çiğnemeye Lozan’da başladık. Lozan’da İsmet Paşa’nın antlaşmayı imzaladığı salonda bin kişi içeride on bin kişi meydanda, bütün dünyaya seslendik: ‘Ermeni Soykırımı tarihsel, uluslararası, emperyalist bir yalandır! Biz vatanımızı savunduk’ dedik."

15-10-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu PERİNÇEK: "Bu zaferi, Amerika'nın piyonlarına karşı savaşan Mehmetçiğe armağan ediyoruz. Davanın kazanılmasında beraber olduğumuz Sayın Rauf Denktaş'ı saygıyla anıyoruz." "Ermeni soykırımı iddiaları siyasi bir iddiadır. 1915 şartlarında Türkiye'yi bölmek isteyen ABD ve İngiltere'nin ürettiği yalandır. Bugün tekrar gündeme gelmesinin nedeni de Türkiye'yi bölme planlarıyla ilgilidir. Bu mahkeme kararından sonra artık 'soykırımı inkar' diye bir suç tanımı olamaz. Bu bir tarih tartışması, hukuk anlaşmazlığı değildir. Bir vatan savunmasıdır! Bağımsızlık savaşıdır! Bu davayı kazanacağımızı kesinlikle biliyorduk.""

15-10-2015 | "AİHM Büyük Daire Perinçek-İsviçre davasında kararını açıkladı. Mahkeme Perinçek lehine karar verdi. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Perinçek-İsviçre Davası'nda kararı açıkladı. Mahkeme, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 10. maddesinin ihlal edildiğine karar verdi. Sözleşmenin 10. maddesi ifade özlüğünü kapsıyor. Mahkeme, kararını 10'a 7 oy çoğunluğuyla aldı."

15-10-2015 | "ERMENİ SOYKIRIMI EMPERYALİST BİR YALANDIR." Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Büyük Dairesi, Doğu Perinçek davasında nihai kararını bugün açıklayacak. "Karar Perinçek lehine sonuçlanırsa Türkiye'ye yönelik 100 yıllık yalan tarihe karışacak. Bu tarihi zafer Mehmetçiğe armağan edilecek. Vatan Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk hükümetten muhalefete tüm siyasilere seslendi, "gelin milli birliğimizi gösterelim" dedi. Bazı Avrupa ülkeleri, parlamentolarında sözde soykırıma yönelik kararlara imza atmıştı. AİHM'in Perinçek lehine vereceği karar bu yasaları da geçersiz kılacak. 2007 yılında İsviçre'de Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu'na soruşturma açılmasıyla başlayan süreç, Doğu Perinçek'in "Ermeni Soykırımı tarihsel bir yalandır" dediği için mahkum edilmesiyle sonuçlandı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ise İsviçre'nin verdiği kararı bozarak "soykırım iddiasının hukuki olmadığını" ifade etti. İsviçre'nin kararı temyiz etmesi üzerine dava AİHM Büyük Daire'ye taşınmıştı."

14-10-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu Perinçek, AİHM Büyük Daire’de görülen Perinçek-İsviçre davasının karar duruşmasına katılmak üzere Strazburg’a hareket ettiği için usta oyuncu Levent Kırca’nın cenazesinde bulunamamıştır. Perinçek’in yayınladığı açıklamayı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz: "Türkiye’nin, 21. yüzyılının büyük sanatçısı, büyük direnç kaynağı, büyük aydını Levent KIRCA’yı kaybettik. Yurttaşlarımıza, ailesine, bütün sanat toplumuna, Levent Kırca’nın Merkez Yürütme Kurulu üyesi olduğu Vatan Partisi’ndeki arkadaşlarımıza baş sağlığı diliyorum. Milletimizin acısını yürekten paylaşıyorum. O bütün zorluklara karşı gülümseyerek direnmeyi bize öğretti. Her zaman büyük bir iyimserlikle, gülerek zorluklara göğüs gerdi. Şimdi o açıdan Levent Kırca’ya en çok ihtiyacımız olan döneme giriyoruz. Hatırası hep bizimle beraber. Bize hep umut verecek, hep güven verecek, iyimserlik verecek. HATIRASI BİZİ AYDINLATACAK..."

12-10-2015 | Usta tiyatrocu, Vatan Partisi MKK üyesi LEVENT KIRCA bir süredir tedavi gördüğü hastanede bu akşam hayata gözlerini yumdu. AİLESİNE VE SEVENLERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ. MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN. YERİ KOLAY DOLURULAMAYACAK BİR SANATÇIYI YİTİRDİK. Veda mektubunun son satırları uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek...! "Dik durun... Adil olun, sabırlı olun, enerjinizin sirayet etmesine müsaade edin. Daha iyi bir dünyada görüşmek ümidiyle. Atatürkle kalın, Cumhuriyetle kalın, hoşçakalın!!""

12-10-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Sekreteri Dr. Serhan Bolluk, 10 Ekim 2015 Cumartesi günü Ankara’da yaşanan terör saldırısıyla ilgili bir basın açıklamasında bulundu: "Bugün Ankara Tren Garı yakınlarında miting için toplanan yurttaşlarımıza yapılan terör saldırısı sonucu, resmi açıklamalara göre 30 yurttaşımız hayatını kaybetmiş, 126 yurttaşımız ise yaralanmıştır. Saldırı sonucu hayatını kaybeden ve yaralanan tüm yurttaşlarımızın ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Yapılan terör saldırısını lanetliyoruz. Bu saldırı aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Emniyet güçlerimizin 24 Temmuz’da terörü alt etmek için başlattığı vatan  savunmasına karşı yeni bir saldırı cephesidir. Ancak, bu saldırılar terörle mücadeledeki kararlılığa sekte vuramayacaktır. Türkiye, bu badirelerden halka dayanan güçlü devletle çıkabilir. Vatan Partisi bu göreve hazır ve taliptir. Hiç bir kuvvet Türkiye’yi etnik ve mezhepsel olarak bölemeyecek, buna güçleri yetmeyecektir. Türk Milleti bu badirelerin  üstesinden gelecek güce sahiptir." Aydinlikgazete.com

12-10-2015 | Naci BEŞTEPE: "Rusya, sonunda Suriye’ye tam girdi. ABD, istesin veya istemesin bu girişe karşı duramadı. İstedi çünkü; Rusya’nın öncelikle IŞİD’i vuracağını umuyordu.İstemedi çünkü; bölgenin tek hakimi olmaktan çıkışı kesinleşecekti. Artık Suriye’de hiçbir şey son dört yıl gibi olmayacaktır. ABD oyunu bozulmuştur. Eğit-Donat’a son veriş bunu kabulleniştir. Suriye için öncelikli tehdit emperyalist ABD ve ona hizmet edenlerdir. Onların ülkeyi parçalamada kullandığı piyonlardır." Aydinlikgazete.com

10-10-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkan Yrd. E.TümAmiral SONER POLAT: "TÜRK MİLLETİ dünyanın en köklü ve en soylu uluslarından birisi, belki de birincisidir! Bu gerçeğin farkında olan Atatürk, bu büyük milletin saklanan hasletlerini açığa çıkarmak için sayısız araştırma yaptırmıştır... ATATÜRK, “Hayattaki en büyük servetim Türk olarak doğmaktır!” sözünü boşuna sarf etmemiştir. Nazi zulmü nedeniyle kendisine kucak açan Türkiye’de bilimsel faaliyetlerini sürdüren Prof. Dr. Fritz Neumark’ın (1900-1991) sözleri oldukça anlamlıdır: “Samimi olarak söylemeliyim. Avrupalı Türk’ü sevmez! Hıristiyan olsanız bile sevmez... Sizler farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeği çok iyi biliyorlar: Tarihten Türk çıkarılırsa, ortada tarih kalmaz!”" Aydinlikgazete.com

09-10-2015 | "'Ergenekon davasının' Yargıtay’daki temyiz duruşmasında Abdullan Öcalan’ı sorgulayan komutan VATAN PARTİSİ Genel Başkan Yardımcısı emekli Albay HASAN ATİLLA UĞUR savunmasını yaptı. Uğur, soruşturmanın ilk savcısı Zekeriya Öz’ün sorgusu sırasında kendisine iki sayfalık bir yazı gösterdiğini ve bu yazının Abdullah Öcalan’ın Gizli Tanık olmak için yaptığı başvuru dilekçesi olduğunu açıkladı. Uğur, Öcalan’ın el yazısıyla F tipi Savcı Zekeriya Öz’e “tutuklanacaklar listesi” gönderdiğini de söyledi.Hasan Atilla Uğur ayrıca Zekeriya Öz’ün kendisine “Hurşit Tolon ve Şener Eruygur aleyhinde tanıklık yap. Bunun karşılığında serbest kalırsın” teklifinde bulunduğunu belirtti. Bu teklif üzerine Öz’e “hak ettiği” yanıtı verdiğini söyledi. Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu üyesi Ferit İlsever ve Doç. Dr. Emin Gürses’in avukatı Ceyhan Mumcu savunmasına, Ergenekon sürecinde hayatlarını kaybeden Emcet Olcaytu, Ünal İnanç, Muzaffer Tekin ve Uçkun Geray’ı anarak başladı. Dünya hukuk tarihinde böyle büyük bir dosya ile daha önce karşılaşılmadığını aktaran Mumcu, “Bugün adalet siyasallaştırılmaya çalışılmaktadır. Bu operasyon TSK, önceki adıyla İşçi Partisi (VATAN PARTİSİ) ve ADD’yi tasfiye etme hareketidir” ifadelerini kullandı.” Aydınlık

09-10-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkan Yrd. E.Korg. İ.HAKKI PEKİN: "Ortadoğu’da özelde safların netleşmeye başladığını, karşılıklı blokların oluştuğunu görüyoruz. Bir tarafta Rusya’nın liderlik ettiği, İran, Irak, Suriye ve Hizbullah’ın oluşturduğu bir blok var. Bu bloğa Çin’i de dahil etmek mümkün. Ancak Çin’in aktif olarak katılımı söz konusu olmayabilir. Diğer grup ABD’nin başını çektiği, İngiltere, Fransa, Suudi Arabistan, Katar, Ürdün, Türkiye, İsrail’den oluşan ittifak veya koalisyon. Körfez ülkeleri de bu ittifaka İran korkusu nedeniyle destek verir durumdalar.. Şu anda yürütülen savaş “3. Dünya Savaşı”dır. Bu savaş modelinde küresel güçler birbirlerini çevrelerken ve birbirlerini diplomasi, ittifaklar ve silahlı güçlerini kullanarak sınırlamaya çalışırken biryandan da mahalli güçleri bilfiil çatıştırarak hakimiyetlerini ve/veya kontrollerini muhafaza etmeye ve genişletmeye çalışmaktadırlar. Şu anda Irak ve Suriye’de yürütülen savaş ABD ve Batı’nın önümüzdeki yüzyılda da hakimiyetini sürdürebilmesi için hayati bir savaştır. 3.Dünya Savaşı fiilen Ortadoğu’da başlamıştır. Bu haliyle devam edecektir. Bu yeni savaş modeli Balkanlar, Doğu Avrupa, Afrika ve Asya’ya yayılacaktır. Yeni savaşımız hayırlı(!) olsun." Aydınlık

08-10-2015 | Ergenekon davasının Yargıtay’da görülen temyiz duruşmasının ikinci gününde Türkiye’nin 26. Genelkurmay Başkanı İLKER BAŞBUĞ, mahkeme salonuna ‘Savunma değil taarruz yapacağım’ sözleriyle girdi ve kumpasın aktörlerini de şöyle sıraladı: "ABD Başkanı Bush, Cemaat ve AKP.." "Cumhurbaşkanı Gül’le görüşmesini anlattı. Başbuğ, “Cumhurbaşkanı’na şunu söyledim; ‘Durum vahim, haberiniz var mı? Bu orduyu yıkarız anlamına gelir ve ben böyle bir orduya komuta edemem. Ya görevi bırakırım ya da vermeyeceğim.’ Sonra arkadaşlara talimat verdik; ‘Polis gelirse sokmayın, zorlarlarsa çatışın.’ İçişleri Bakanı ‘Polis beni çok sıkıştırıyor’ dediğinde, ‘Kusura bakmayın, uygulayamam’ dedim.” "Başbuğ, Atatürk’ün ordusuna ihanet edildiğini, işlenen hukuk cinayetlerinin asıl failinin Cemaat olduğunu söyleyerek şöyle dedi: “Bizim içimizdeki hain subaylar olmasaydı bu komplolar olmazdı. Başarıya ulaşamazlardı. Bunlar halen varlar. Operasyonlar yapıldığı zaman bütün arkadaşlarımı, karargahımı aldılar. Çıkıp açıklama yapamadım, en büyük pişmanlığım da bu oldu.” "Başbuğ, ortada yapılacak iki şey kalmıştır: Birincisi, bu süreçte zarar görenlerin ‘itibarlarının’ geri verilmesi, böylelikle TSK’nın kırılan onur ve gururunun tamir edilmesidir. İkincisi ise bu komploları planlayan, icra eden ve açıkça destekleyenlerin yargı önüne çıkartılarak, adil şekilde yargılanmasıdır. Hâlâ önümüzde zaman ve şans olduğunu düşünmekteyim. Heyetinizin bu tarihi fırsatı en iyi şekilde kullanacağına ilişkin inancımı koruyorum.” Aydınlık

07-10-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkan Yardımcısı M. Bedri Gültekin: "Güneydoğu'da Seçime Hazırız" "Mersin, Hatay, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa’da milletvekili adaylarının belirlenerek seçim çalışmalarına başladığımızı kaydetti.Gültekin, seçim çalışmalarımızda 1 Haziran seçimlerinin sonuçlarından daha başarılı bir sonuç alacağımızın altını çizdi.Gültekin, seçimlerde başarılı bir sonuç alacağımızı söyledi ve “Türkiye ne olursa olsun 2 Kasım’dan sonra yeniden bir seçimi konuşacaktır. Daha güçlü bir arayış olacaktır. Milletin dikkati meclisteki 4 parti dışındaki güçlere kayacaktır. Bu arayışın Vatan Partisi olması için disiplinli, dikkatli bir çalışma yürütmeliyiz. Bu anlamda milletin dikkatini çekecek bir sonuçla seçimlerden çıkmak zorundayız”

05-10-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı DOĞU PERİNÇEK: "Türkiye, yalnız Bölücü Teröre karşı mücadelesiyle değil, borç batağından kurtulmak için de ABD’nin zincirlerini kırmak durumundadır. Atlantik sistemi içinde Üretim Ekonomisi kurma şansı bulunmuyor. Atatürk önderliğinde 1930’larda Planlı Karma Ekonomi uygulanarak gerçekleştirilen “Türk Mucizesi” yeniden gündemdedir. Bir seçenek olarak değil, mecburiyet olarak Türkiye’nin biricik çıkış yolu budur. TÜRKİYE’NİN VE DÜNYANIN YAKIN GÜNDEMİ 1.Türkiye, üretim ekonomisine geçecektir. Planlı Karma Ekonomi görüş mesafesi içindedir. 2.Türkiye, komşuları Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ile birlikte hatta bir süre sonra Lübnan ve Mısır’ın da katılmasıyla Batı Asya Birliği’ni oluşturacaktır. Aydinlik

02-10-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkan Yrd. E.TümAmiral SONER POLAT: "Türkiye önce iç sorunlarını bir çözüme kavuşturmalı ve enerjisini iç güvenlik vb. sorunlardan çok halkının refahını ve içeride barışı, adaleti sağlayacak konular üzerinde yoğunlaşmalıdır. Mustafa Kemal Atatürk söz konusu denge politikasını hem Kurtuluş Savaşı süresince hem de 1938’e kadar başarıyla uygulamış ve Türkiye bağımsız bir devlet olma özelliğini korumuş ve bu sayede devrimlerini yapabilmiş, mütecanis bir ülke oluşturma yolunda çok büyük adımlar atılmıştır. Atatürk’ten sonra uygulanan ABD ve Batı yanlısı teslimiyetçi politikalarla ülke bağımsızlığını yitirdiği gibi kendi içinde de çok büyük problemlerle karşı karşıya gelmiştir. Türkiye teslimiyetçi politikalarla adeta ABD ve Batı tarafından, onların kendi politikaları doğrultusunda dizayn edilmiştir. Türkiye sadece Batı ile yatıp kalkmamalı. Avrasyacı bir politika izlemeli. Bu iki politikadan birini tercih değil. Her ikisi ile de kendi çıkarları doğrultusunda ilişki kurmalı ve ikisi arasında bir denge sağlamalıdır. Bu denge sağlanırken kullanılacak ölçü ulusal çıkarlardır. Türkiye bağımsız olmak istiyorsa, emperyalizmin sömürüsünden kurtulmak istiyorsa denge politikaları izlemek zorundadır. Bunun için devamlı bir paktta bulunmak zorunda değildir. AB’ye girmek zorunda değildir. NATO’da kalmak zorunda değildir. Türkiye Avrasyacı politikalara ağırlık vermek zorundadır. Türkiye’nin kuşatılmışlıktan çıkışı ancak denge politikaları ile mümkündür." Aydinlikgazete.com

29-09-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı DOĞU PERİNÇEK: "Çağdaş Türk Edebiyatı için bir başlangıç arayacaksak Vatan Yahut Silistre’dir. Tarih: 1872. Gedikpaşa Tiyatrosu’nda sahnelenen Vatan Yahut Silistre, halk hareketini ateşledi. Vatan Şairi Namık Kemal, devrim tarihimize damgasını vurdu... Vatan savaşı, emperyalizm çağının devrimci savaşıdır. 20. yüzyılda bütün devrimler vatan savaşıyla oldu. Çağımızda iz bırakan şairin ve yazarın ciğerini vatan ve hürriyet rüzgârı doldurmuştur." "Geçende bir grup yazarımız, “Sanatçılar Girişimi” imzasıyla ABD emperyalizminin güdümündeki Bölücü Terör örgütüne karşı yürütülen vatan savaşına karşı bildiri yayınladı. Ataol Behramoğlu kardeşimin yanında bazı tanıdık imzaları da görünce, acı duymamak mümkün mü? İnsan vurulmuş gibi oluyor. Bu yazarlarımız, bugün Mehmetçiğin verdiği vatan mücadelesini “Kanlı, karanlık çatışma ortamının bir kez daha hortlatılması” olarak görüyorlar. Vah vah ve yazıklar olsun!" "Sıradan insanların, yoksulların gördüğünü, bir şair, bir yazar nasıl görmez! Türkiye, bugün ABD emperyalizmine karşı vatan savunmasındadır. Türkiye, bugün ABD emperyalizminin üzerimize sürdüğü bölücülükle savaşıyor. Vatan savaşı, emek savaşıdır. Vatan savaşı, devrim savaşıdır..." Aydinlikgazete.com

29-09-2015 | Cem Gürdeniz: "PREVEZE DENİZ ZAFERİ’nin 477’nci yıldönümü ve DENİZ KUVVETLERİ GÜNÜMÜZ tüm milletimize KUTLU OLSUN.(27.09.2015)" "Gıda fiyatlarındaki artışın bir nedeni de su kıtlığı. Su kıtlığının da pek çok nedeni var. Başta iklim değişikliği geliyor. Küresel ısınma sonucu oluşan kuraklıklar yer altında biriken suların tüketilmesini tetikliyor. Bu durum günümüzde Suudi Arabistan gibi Ortadoğu ülkelerinde had safhada yaşanıyor. Azalan su, tahıl üretimini düşürüyor.Türkiye 2003 yılına kadar gıda güvenliğinde kendi kendine yeten bir ülke idi. Zirai ürün ithalatına bağımlı değildi. Tarımın milli gelirdeki payı 2002 yılında yüzde 14 civarındaydı. Bugün bu değer yüzde 8’e düştü. 20 milyon hektar üzerindeki ekilebilir tarım arazisi ile 214 ülke içinde 15’inci sırada yer alan Türkiye, gıdada kendine yetemiyor ve ithalat yapıyor. Bu nedenle gelecekte yaşanacak bir gıda krizinde büyük şehirlerde sosyal patlamalar kaçınılmaz olabilir." Aydinlikgazete.com

29-09-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkan Yrd. Mehmet Bedri GÜLTEKİN: "Olağanüstü bir dönemdeyiz. Olağanüstü dönemlerde bir ay çok uzun bir süredir. Normal zamanlarda on yıllar içinde meydana gelen gelişmeler, olağanüstü dönemlerde haftalar hatta günler içinde gerçekleşir... Ama gelişmelerin yönüne bakarak bugünkünden daha kötü olmayacağını söyleyebiliriz. 1 Kasım’da alınacak sonuç ne olursa olsun Türkiye, Sistem Partileri tarafından yönetilebilir bir ülke olmaktan çıkmıştır... Türkiye, 1 Kasım seçimlerinde Vatan Partisi etrafında toplanacak kuvvet oranında, sonrasındaki büyük mücadelelerden başarıyla çıkma şansına sahip olacaktır. VATAN PARTİSİ, YAŞAMAKTA OLDUĞUMUZ KADER GÜNLERİNDE TÜRKİYE'NİN MECBURİYETİDİR." Ulusalkanal.com.tr

23-09-2015 | KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN. Birlik, beraberlik ve barış içerisinde, tam bağımsız ve gerçekten demokratik bir Türkiye dileğiyle mutlu bayramlar dileriz.

23-09-2015 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı DOĞU PERİNÇEK: "24 Temmuz 2015 günü, ABD’nin dayattığı ve AKP-Pkk ortaklığıyla yürütülen “Açılım” sona ermiş ve Türk ordusu vatan bütünlüğü için harekete geçmiştir. Pkk’nın beli kırılmaktadır. 24 Temmuz, bu açıdan 21. yüzyıldaki vatan savunmasının başladığı gündür. Halk olayın farkında. İlk işareti Bursa verdi. Şehit cenazesinde 100 bin yurttaş yürüdü. Arkasından 17 Eylül günü Ankara’da Türk Milleti ayağa kalktı. Yüreği Mehmetçikle çarpmayanlar, Ankara’daki büyük yürüyüşü küçümseme gayretine girdiler. ABD emperyalizminin parmaklarına bakıyorlar. Düşmanın ve bozguncuların “Saray savaşı” propagandası, bilinçlerini karartıyor. Ama artık bu tartışmaya evlâtlarını askere gönderenler son vermiştir: Bu savaş, “saray savaşı” değil, VATAN SAVAŞIDIR. Bunu anlamayanlar, vatan savaşı düşmanlığına kadar yuvarlanırlar." Aydınlık

23-09-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkan Yrd. YILDIRIM KOÇ: "Enerjide Yabancılar İç Pazarı Da Ele Geçiriyor." "Yıldırım Koç emperyalistlerin dünyaya egemen olma savaşının, darbelerin, işgallerin, ülkeleri parçalamanın ve katliamların esas nedenlerinden birinin de enerji piyasasını ele geçirme niyeti olduğunu belirtti. Sanayinin, iletişimin, aydınlanmanın ve ısınmanın temel girdisi olan enerji sektörünün stratejik bir sektör olduğunu kaydederek, “Bu sektör mutlaka devlet eliyle işletilmek zorundadır” dedi. Cumhuriyet Türkiye’sinin, stratejik olması nedeniyle enerjinin bütün dallarında tam devlet kontrolüne sahip olduğunu hatırlatarak, “Emperyalist merkezlerin isteklerini emir sayan hükümetler ise devletin enerji kurumlarını parçalamayı ve satmayı esas aldılar, yerli üretimi teşvik etmek yerine ithalat kapılarını açtılar, yabancılara sınırlamaları kaldırarak, sektörün yabancıların eline geçmesini sağladılar. 2015 yılında doğalgazda dışa bağımlılık 98’e, petrolde yüzde 92’ye ulaştı. 2013 yılında, akaryakıtta iç pazarımızın yüzde 60’ı yabancıların eline geçti. Elektrik dağıtımı 21 bölgeye parçalandı; tamamı satıldı, geçmişte kamu payı yüzde 100’dü, şimdi sıfırlandı. Toplam enerji kaynaklarında dışa bağımlılık 2014 yılında yüzde 73,5’e ulaştı, ithalat için harcanan para 54.9 milyar dolara çıktı.”

23-09-2015 | “BÖYLE GİTMEZ, ARTIK VATAN PARTİSİ.” VATAN PARTİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI TAM LİSTESİ...

23-09-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkan Yrd. Prof.Dr.SEMİH KORAY: "Bilimin vazgeçilmezi, gerçeklik dışında hiçbir şeyin önünde boyun eğmemektir. Eğer uzayın kendisi eğik-bükükse, bu gerçeğin önünde eğilmekten başka seçenek yoktur. Ama “dayatılan” ya da “sipariş edilen” bir sonucu elde etmek için gerçekliği eğip bükmek, bilimin tam karşıtıdır... Ülkemizin son 10 yılı, doğru-yanlış mücadelesinin zengin örnekleriyle doludur. Hukukun karşı devrimin önünü açma aracı olarak kullanılmaya çalışıldığı Ergenekon-Balyoz tertipleri çökertilmiştir. Hukukun ihlâlinin de ötesinde yok sayıldığı, “açılım süreci” bitmiştir. Anayasadan “Türk milleti”nin çıkarılması girişimleri, milletin direnişiyle engellenmiştir. Daha da önemlisi, sanki Anayasa değiştirilmiş gibi “Anayasayı Çiğneme Örgütü” olarak işlev gören iktidarlar dönemi kapanmıştır. Gün, milletin gücünün değişik çözümsüzlük seçeneklerine dağıtılması yerine, gerçek çözümde dik durma günüdür. “BÖYLE GİTMEZ, ARTIK VATAN PARTİSİ” bu tutumun siyasal düzlemdeki en özlü ifadesidir." Aydınlık

21-09-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkan Yrd. E.TümAmiral SONER POLAT: “Türkiye jeopolitik bir kuşatma altındadır... Etrafımızdaki çember her geçen gün daralmaktadır! Milli dava Kıbrıs, kapalı kapılar ardında resmen satışa çıkarılmıştır... Sızan bilgiler tam bir teslimiyete işaret etmektedir. Doğu Akdeniz’de Türk’ün hak ve çıkarları alenen yağmalanmıştır! Ege’den Türk’ü kovmak isteyen Batı, fiili işgal dönemine geçmiştir! Bu denizdeki 152 ada ve adacığımız kibarca elimizden alınmıştır... Batı, Karadeniz’i ısıtmak için elinden geleni yapmaktadır. Ukrayna sorunu nedeniyle Rusya ile karşı karşıya gelmiştir! Türkiye’yi NATO müttefiki bahanesi ile bu bölgede ateşe atmak için fırsat kollamaktadır. Doğu’da Ermenistan tam bir çıbanbaşıdır! Soykırım yalanlarının yanı sıra Dağlık Karabağ’ın işgali önünde sonunda o bölgeyi karıştıracaktır... Türkmen coğrafyası dağıtılmış, bir Türk kenti olan Kerkük Peşmerge’ye hediye edilmiştir! Sıradaki armağan Musul’dur!" Aydınlık

19-09-2015 | 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ... M.KEMAL ATATÜRK'E MAREŞAL VE GAZİLİK ÜNVANININ VERİLİŞİNİN 94. YILI KUTLU OLSUN. TÜM ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ. "ŞEHİT YAKINLARININ VE GAZİLERİMİZİN SOSYAL HAKLARI İYİLEŞTİRİLMELİDİR."

17-09-2015 | “TÜRK MİLLETİ KARDEŞLİĞİMİZİ BOZMAK İSTEYENLERE KARŞI BİRLİK OLDU, TEK YÜREK OLDU. 'TERÖRE HAYIR KARDEŞLİĞE EVET' SLOGANIYLA DÜZENLENEN 'BÜYÜK YÜRÜYÜŞ' BUGÜN SAAT 16.30'DA ANKARA SIHHIYE'DEN 1. MECLİSE DOĞRU GERÇEKLEŞİYOR.” "TGB, Türkiye Barolar Birliği, TOBB, Türk-İş, TESK, TZOB, TESUD, ÇYDD dahil 200 Kitle örgütü bu amaçla buluşuyor." VATAN PARTİSİ Gn.Başkanı DOĞU PERİNÇEK: "TSK, bölücü terör örgütüne karşı büyük bir mücadele yürütmektedir. Cesuruz, yürekliyiz, topyekün bir mücadeleye giriyoruz. Bu yürüyüş TÜRK MİLLETİNİN YÜRÜYÜŞÜDÜR. BİZ DE VATAN PARTİSİ OLARAK EN ÖNDE VARIZ. BU İKİNCİ İSTİKLAL SAVAŞIDIR."

17-09-2015 | MEHMET AKKAYA: “44 bin 810 İŞGALCİ ŞİRKET" "Ekonomide yabancı işgali, sadece kamu kurumlarının satılması, Telekom, Tüpraş, bankalar, sigorta şirketleri ve daha yüzlercesinin yabancılara ikram edilmesi değildi.1985’te Özal’ın çıkardığı 3218 Sayılı Kanun’la Serbest Bölgeler kurulmaya başlandı. Serbest bölgelerde, Türk şirketlerinin aleyhine yabancı şirketlere büyük imtiyazlar tanıyordu. Hazır ve iyi bir altyapı, modern, cazip ve geniş iş yerleri sağlandı. Elektrik, su, doğal gaz, haberleşme gibi devlet hizmetleri için KDV ödemiyorlardı. Üretiminin yüzde 85 ve fazlasını ihraç eden firma, personel maaşı için vergi vermiyordu. Kurumlar ve gelirler vergisinden yüzde 100 muaf tutuldular...Yabancı şirketlerin, gayrimenkulden madenciliğe, emeklilikten giyime, eğitimden eğlence sektörüne kadar girmedikleri yer yok. En fazla ilgi gösterdikleri sektör ise otomotiv sanayi... 15 bin 827 şirket, otomobil, motosiklet ve bisiklet, imalat, satış ve tamir sektöründe. SİYASİ BAĞIMSIZLIĞINI KAYBEDEN TÜRKİYE, TAM ANLAMIYLA EKONOMİK İŞGAL YAŞIYOR.” Aydınlık

14-09-2015 | FERİT İLSEVER: “ABD’NİN ‘KARA GÜCܒNÜN KÖKÜ KAZINACAKTIR. ABD TARİHİNİN EN AĞIR YENİLGİSİNİ ALACAKTIR. MİLLETİMİZ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ İLE BİRLİKTEDİR. TÜRKÜYLE KÜRDÜYLE BERABERİZ. GLADYONUN YÜRÜTTÜĞÜ PSİKOLOJİK SAVAŞA KARŞI TOPYEKÜN MÜCADELE ETMEKTEYİZ. BOP PROJESİ, BİRLİĞİMİZE KASTEDEN UYDURULMUŞ BİR SENARYODUR.”

14-09-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkan Yrd. E.Amiral SONER POLAT: “Tehdidi doğru algılamak lazım. Vatan Partisi olarak bizce Türkiye için en önemli tehdit Pkk’dır. Bugün Pkk ile savaş demek ABD-İsrail ve AB ile savaş demektir. KISACA EMPERYALİZMLE SAVAŞ DEMEK.” “TSK CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK HAVA OPERASYONUNU YAPMIŞTIR. Böyle bir operasyonu dünya şartlarında ABD’den başka hiçbir güç yapamaz. TSK, ülkenin bu karışık ortamında bir savaş çıkacağını seziyordu. İyi bir istihbarat geliştirdi. 24 Temmuz harekatı taktik harekatı olmakla birlikte stratejik sonuçları da olacaktır. AÇILIM POLİTİKASI AĞIR BİR DARBE ALMIŞTIR. Bunun geri dönüşü yoktur. Türk-ABD savaşı giderek şiddetleniyor.” Harekat tarihininin Lozan Barış anlaşmasının yıl dönümünde yapılmasının anlamının sorulması üzerine “TSK özelikle o günü seçmiştir.”

14-09-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkanı DOĞU PERİNÇEK: "Seçime giden süreç de artık bellidir: Küresel Efendilerin üzerimize sürdüğü Bölücü Terör Örgütüne karşı canla kanla yürütülen bir mücadele içindeyiz. Seçim başarısının anahtarı da bu süreçte gizlidir. Türkiye’de bugün birinci sorun, vatan bütünlüğüdür. Vatana sahip çıkma konusunda millete güven veren parti, seçmeni kazanacaktır. AKP, oy kazanmak için ne yapılacağının farkında, vatansever seçmeni avlamak için her türlü reklâma başvuruyor, aday listelerini belirlerken Milliyetçi kesime mesaj verme gayretinde. Vatanseverlik kazanacak, bölücü ihanet kaybedecektir. Seçim başarısı istiyorsak ayağa kalkan Türk Milletinin mevzisine girmekle görevliyiz. Seçime giden süreçte vatanseverlik daha da yükselecek. Teröre karşı mücadele, milleti birleştirecek." Aydınlık "

10-09-2015 | 9 EYLÜL İZMİR'İN KURTULUŞUNUN 93. YILI KUTLU OLSUN. BAŞKOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN EMRİYLE BAŞLAYAN BÜYÜK TAARUZUN DÜŞMANIN DENİZE DÖKÜLMESİYLE SONUÇLANDIĞI YERDİR. Tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Büyük Zaferin neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ni yaşatmak her Türk için bir vazifedir.
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE...


10-09-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkan Yrd. E.Amiral SONER POLAT: "Türkiye jeopolitik bir kuşatma altındadır. Etrafımızdaki çember her geçen gün daralmaktadır. Emperyalist merkezler PKK kıyafeti giyerek topyekûn bir saldırı başlatmıştır… 'EMPERYALİZMİN ALİ CENGİZ OYUNU' Batı ve İsrail hem silahlı hem de silahsız olarak Türkiye’yi bölmek için harekete geçmiştir. Bu amansız saldırıya Türk Silahlı Kuvvetleri bütün gücü ile karşı koymaktadır. Vatan Partisi bu yöndeki gerçekleri stratejik ve jeopolitik bir vizyon ile Türkiye’nin gündemine taşımaktadır. Emperyalist kolesterol nedeniyle Türkiye’nin damarları tıkanmıştır. Buna rağmen Türkiye’nin önüne paça, ciğer, kelle gibi ağır ve yağlı yiyecekler konmaktadır. Emperyalizmin az ya da çok denetimi altında bulunan siyasi partilerin tedavi için bir reçete yazma şansı olamaz! Türkiye’yi bölmek için yüklenen kötü niyetli devletler ile uzlaşarak siyaset yapma tam bir çıkmaz sokaktır! Suya yazı yazılamaz! Bu tür bir beraberlikten sadece hilkat garibesi çıkar. Öyle de olmaktadır!Türkiye’nin emperyalizm ile savaşı bütün şiddetiyle sürüyor." ulusalkanal.com.tr

10-09-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkan Yrd. E.Korg. İ.HAKKI PEKİN: "Türkiye yoğun bir terör saldırısı altında. Pkk kendisine vaat edilen bir Kürt Devleti’nin kuruluşuna kadar gidecek kazanımlar elde etmek için bölgedeki dengeleri ve statükoyu bozmak için ağababalarının verdiği işleri canla başla yerine getirmeye çalışıyor. Amaç belli. Türkiye’yi Ortadoğu’dan tecrit ederek hem bölgenin ABD ve Batı planları gereği şekillenmesini sağlamak hem de ABD- İsrail koridorunu Akdeniz’e kadar uzatmak. Bunun için de 1984’ten sonra soğuk savaş döneminin biteceği belli olduğu halde Türkiye’yi Pkk ile nasıl meşgul etti ise şimdi de aynı şeyi yapıyor. Türkiye’yi kendi içiyle meşgul edip kendi planlarının uygulanmasını kolaylaştırıyorlar. Türkiye bu ve buna benzer süreçleri çok yaşadı maalesef. Savaş Batı emperyalizmi ve onun bölgedeki işbirlikçileri ile milli devletler arasında cereyan etmektedir. Türkiye’de politika yapanların ve strateji üretme iddiasında bulunanların artık savaşın bu boyutunu görmeleri gerekiyor. ABD ve Batı bizi kontrol altında tutmaya çalışıyor.Bu topraklarda ABD ve onun taşeronu olan Pkk’nın istedikleri olmaz." Aydınlık

10-09-2015 | "Dağlıca’da terör örgütünün hain saldırısının ardından Türkiye ayağa kalktı. Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve Türkiye Liseliler Birliği (TLB)’nin çağrıları ile Tekirdağ’dan Adana’ya, Muğla’dan Sivas’a Türkiye’nin dört bir yanında yurttaşlar Türk Bayrakları ile sokağa çıktı. “HEPİMİZ MEHMEDİZ PKK'YA YETERİZ” sloganlarıyla meydanlar gelincik tarlasına dönüştü. Mehmetçiğe sahip çıkmak için Edirne'de on binler Türk bayrağı altında toplandı. Edirne halkı mehmetçiğin arkasında durma iradesini gösterdi. Bir başka durak ise Kayseri oldu. Binler, şehitlerimiz için tek yürek oldu. Manisa Manolya Meydanı'nda Dağlıca'da şehit olan askerlerimiz için basın açıklaması gerçekleştirilidi. Eskişehir'de Adalar Atatürk Caddesi girişinde başlayan yürüyüş, şehitlikte yapılan basın açıklamasıyla sona erdi." TGB.gen.tr

08-09-2015 | TÜRKİYE AYAKTA! TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR YANINDA AYAĞA KALKAN HALK, BÜYÜK KİTLE EYLEMLERİYLE TERÖRÜ LANETLEDİ, TSK'YA DESTEĞİNİ YÜKSEK BİR SESLE DİLE GETİRDİ: "TÜRKİYE ŞEHİDİNE SAHİP ÇIK, HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ, ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ, MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ..." MENFUR SALDIRILARDA HAYATINI KAYBEDEN ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUZ, MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN.

08-09-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkan Yrd. E.Korg. İ.HAKKI PEKİN: "Dağlıca'da verilen şehitlerin "açılım"ın bir sonucu olduğunu bildirdi. Sorunun istihbarat olduğuna dikkat çekerek... MİT'e devredilen Genelkurmay Elektronik Sistemler (GES) Komutanlığı'nın yeniden Genelkurmay'a devredilmesini istedi. ORTADA BİR İSTİHBARAT SORUNU OLDUĞU AÇIK. GES Komutanlığı elinde olmadığı için TSK istihbarat yapamaz halde." Aydınlık

05-09-2015 | ESİN ERGENÇ: "İki gündür sahile vuran Suriyeli çocuğun cesedinin görüntüleri yayınlanıyor, hem sosyal medyada hem gazete ve televizyonlarda. İnsanın kolay, kolay bakamayacağı bir fotoğraf. Ama o fotoğrafta benim gördüğüm küçük bir çocuğun değil, AZGINLAŞMIŞ EMPERYALİZMİN SONU. Geldi, geldi ortadoğuda sulara gömüldü işte emperyalizm denen canavar. Beni bu küçük bedenin fotoğrafına bakmak kadar gazetelerin manşetlerini okumak da rahatsız etti. Adına merkez denilen medya her nedense gerçek katili örtmeyi tercih ediyor, dili bir türlü ABD emperyalizmi demeye varmıyor. İnsanlık öldü demeyi tercih ediyor. Benim insanlığım ölmedi. İNSANI ÖLDÜREN SİSTEME VE ONUN UŞAKLARINA İSYANIM DA ÖLMEDİ." vatanpartisi.org.tr

05-09-2015 | "Tekirdağ’da 14 kurum birleşerek teröre karşı yürüdü. VATAN PARTİSİ, CHP, MHP, Tekirdağ B.Belediyesi, Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TESUD), Eğitim İş, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Türkiye Liseliler Birliği (TLB), Tekirdağ Beşiktaşlılar Derneği, Trakya Gazeteciler Derneği, Kamu-Sen, Muharip Gaziler Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği bir araya gelerek teröre karşı tek ses oldu." Aydınlık

02-09-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkan Yrd. E.Korg. İ.HAKKI PEKİN:"Daha önce kumpas davalarını destekleyen malum koronun, bu kez TSK'nın Pkk'yla olan mücadeleyi karalamak için bir kampanya başlattı, 'bu psikolojik harekat, bir vatan hainliğidir'. TSK'NIN YUMRUĞU HER ZAMAN BU ÜLKEYİ BÖLMEYE ÇALIŞAN, BU ÜLKEDE KARDEŞ KAVGASI ÇIKARMAYA ÇALIŞAN ÖRGÜTLERİN, KİŞİLERİN, İŞBİRLİKÇİLERİNİN VE ONLARIN AĞABABALARININ KAFASINA İNECEKTİR. Millet bu kara propagandayı yapanların oyununa gelmez. TÜRK MİLLETİ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ'NİN ARKASINDADIR." Aydınlık

01-09-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Bşk.Yrd.SEMİH KORAY: "Milli bayramlar, Kurtuluş Savaşımızın kısa özetidir. Her bayram, kuruluşun ve kurtuluşun değişik bir aşamasını simgeler. Bayramlar, milletimiz için bir güç ve esin kaynağıdır. Onun için AKP iktidarının milli bayramları yasaklama çabası boşuna değildir. Her bayramın bugüne bir iletisi vardır. Zafer Bayramının iletisi de, “Hepimiz Mehmetçiğiz” belgisinde ifadesini bulmaktadır. Çünkü “Mehmetçiğin Zaferi”nin kutlandığı bu bayramda, milletin yakıcı ihtiyacı yine Mehmetçiğin bölücü teröre karşı kazanacağı zaferedir. Hiçbir mücadele halkın desteği olmadan kazanılamaz. Ama kazanılan her mücadele, halkı daha ileri hedefler doğrultusunda seferber etmenin önünü açar. 30 Ağustos zaferi kuşkusuz halkın örgütlü ve silahlı gücünü yaratarak kazanılmıştır. Ama Kurtuluş Savaşından Cumhuriyete giden süreçte, Mustafa Kemal’in önderliğindeki milli harekete en büyük kitle desteğini kazandıran etken, askeri zaferin kendisi olmuştur." Aydınlık

01-09-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkan Yrd. E.Amiral SONER POLAT: "Hiç kuşkusuz BAŞKOMUTANLIK MEYDAN MUHAREBESİ TÜRK TARİHİNİN EN NEFES KESİCİ KESİTLERİNDEN BİRİSİDİR. İdam fermanı verilen bir ulusun dünyayı ayağının altına aldığı günlerdir. ORDUSU DAĞITILAN BÜYÜK BİR MİLLETİN KISA SÜRE İÇİNDE YARATTIĞI MUCİZENİN ADIDIR. Verilen mesaj çok nettir: “Türkleri mağlup edebilir ama asla esir alamazsınız!” Usta şair Yusuf Ziya Ortaç’ın dizelerinde dile getirdiği gibi, “Çekti Kadifekale Albayrağımı yine, güzel İzmir büründü yine eski rengine, süngüler ilk amaca tam 14 günde vardı...” Gerçekten de Türk’ün yıldırım akıncıları rüzgârlarla atbaşı yarış ederek, muharebeler de dahil olmak üzere 14 günde İzmir’e ulaşmıştı. Dönemin harp koşullarına göre bu hız gerçek bir rekordu! Mustafa Kemal’in askerleri kanatlanıp uçmuştu... Önce, zaferden sadece 8 gün sonra Mahatma Gandi’nin yorumuna göz atalım. Bilindiği gibi, tarihin esen sert rüzgarları kendisini sonraki yıllarda Hindistan’ın kurucusu yapacaktı: “Şimdi mazlum ve tutsak devletler ve uluslar artık vazgeçilmez bir reçeteye sahiptirler. Mustafa Kemal’in utkusu, Dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır!”" Ulusalkanal.com.tr

29-08-2015 | 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN. "Zaferler amaçları ve sonuçları bakımından önem taşırlar. Tarihte büyük meydan savaşları çok olmuştur. Fakat bunların çoğu aynı ölçüde büyük sonuçlar getirmemiştir. Başkomutan Meydan Savaşı yalnızca, düşman ordularını denize dökmek ve ülkeyi kurtarmakla kalmamış, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu hazırlamıştır. Gazi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK"

29-08-2015 | "VATAN SAVAŞI'NIN ZAFER GÜNÜNDE HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ Demek İçin Alanlardayız! VATAN PARTİSİ, 30 Ağustos’ta tüm yurttaşları Mehmetçik Yürüyüşü’ne katılmaya çağırdı." Ankara İl Başkanlığı açıklaması:"30 Ağustos’ta tüm yurttaşları Mehmetçik Yürüyüşü’ne katılmaya ve terörle mücadele yürüten ordumuza ve emniyet güçlerimize destek vermeye çağırdı. Türk Silahlı Kuvvetleri ve polisimizin, 24 Temmuz’dan bu yana Pkk’ya karşı yürüttüğü etkili mücadele sürüyor. Vatan mücadelesi, can vererek kan vererek yürütülüyor. Edirne’den Van’a kadar bütün yurttaşlarımızın yüreği Mehmetçikle birlikte çarpıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Vatan Mücadelemizin Zafer günü yıldönümünde Pkk terörüne karşı ordumuzun ve emniyet güçlerimizin yürüttüğü mücadeleye desteğimizi göstermek ve “HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ” demek için alanlara iniyoruz. 30 Ağustos 2015, Pazar günü Ankara'da saat 17.00’de Türk bayraklarımızla YKM önünde buluşuyoruz. Partimiz yürütülen Vatan Savaşının içindedir. Vatan mücadelesinin iktidar mücadelesi olduğu bilinciyle, önce vatan diyen bütün siyasi partilerin, demokratik kitle örgütlerinin, sendikaların, odaların, Vatan savaşının başarısı için Türkiye Cephesinde buluşması tarihi sorumluluktur. Bütün Ankara halkını, önce vatan diyen bütün siyasi partileri, demokratik kitle örgütlerini, sendikaları, odaları Mehmetçik Yürüyüşü’ne katılmaya davet ediyoruz." "İstanbul'daki 'Mehmetçik Yürüyüşü' Kadıköy-Bağdat Caddesi'nde saat 18.00'da."

29-08-2015 | "Vatan Partisi’nin 1 Kasım Erken Seçimine hazır olduğunu açıklandı.7 Haziran seçimi, Partimizin ısrarlı uyarılarına rağmen, Bölücü Terör Örgütünü Meclisin göbeğine oturtmuş ve sistemin çıkmazını derinleştirmiştir. Bu çıkmaz, küresel merkezlere bağımlı Mafya-Tarikat sisteminin çıkmazıdır. Sistemin 7 Haziran çözümü, iki ay geçmeden iflas etmiştir. Türkiye tarihinde, ilk kez bir Meclis, tek bir yasa çıkarmadan, tek bir iş yapmadan dağılmıştır. Bu Meclis, toplam 22 saat 23 dakika toplanmıştır. Meclis kürsüsünden yalancı yeminlerin okunmasından başka hiçbir faaliyette bulunulmamıştır. Ve Anayasadaki yeminlerin hiçbiri yerine getirilmemiştir. Bu Meclis, Türk milletine milyarlarca liralık yük getirmiş, fakat tek kuruşluk hizmette bulunmamıştır. 'YENİDEN BÜYÜK TAARRUZ' Türkiyemiz, Bölücü Teröre ve arkasındaki küresel güçlere karşı vatan bütünlüğü için mücadele koşullarında seçime gidiyor. Öte yandan borç batağında çırpınan ekonomi, çözüm bekliyor. Buradan Türk milletine ve Partimize duyduğumuz sonsuz güvenle ilan ediyoruz: 93 yıl önce 26 Ağustos’ta olduğu gibi, karşılaştığımız büyük tehdide Büyük Taarruzla yanıt vereceğiz. Bu kez Büyük Taarruz, Bölücü Terör Örgütünü etkisiz hale getirmek ve ekonomimizi bataktan çıkarmak içindir. Artık tek bir çözüm var: Türkiye, sistemin çıkmazından Birleşen Türkiye ve Üreten Türkiye Programıyla çıkacaktır. Vatan Partisi olarak, 1 Kasım seçimine bütün seçim çevrelerinde 550 adayla girmeye hazırız." Aydınlık

18-08-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkanı DOĞU PERİNÇEK: "7 Haziran çıkmazından kurtuluş Sistem, 7 Haziran çıkmazında debeleniyor. Hiç Türkiye tarihinde örneği var mı, bir genel seçim daha iki ay bile geçmeden ortalıkta sahipsiz kalmıştır. 7 Haziran seçimi, Türkiye’nin hiçbir meselesini çözmedi, niçin? Çünkü 7 Haziran, batakta yapılan seçimdi. Batağın içinde yalnızca çırpınma üretebilirsiniz. Batak, borç batağıdır ve bölünme batağıdır. Bölücü teröre karşı mücadele, kaçınılmaz olarak üretim ekonomisinin yolunu açar. Türkiye, AKP iktidarının getirdiği iki büyük felâketten kurtulma sürecine girmenin sancılarını yaşıyor. Bu Meclise Vatan Partisi girdiği an, bütün denklemler değişir. VATAN PARTİSİ’nin bulunduğu Mecliste ise, Türkiye bataktan kurtulma seçeneğine kavuşur." Aydınlık

18-08-2015 | Semih Koray: "Her mücadelenin sonucunu belirleyen, insandır. Roma’nın çöküşü, insanla olan ilişkisini kaybettiği ölçüde hızlanmıştır. Günümüzde emperyalizmin zayıf karnı “insansızlığı”dır. Bugün insanlığın en çok gereksinim duyduğu enerji kaynağı, insan enerjisidir. Evrende enerji boldur. Ama sorun enerjiyi insanın gereksinimlerini karşılayacak biçimde kullanılabilir hale getirmektir. Halkın enerjisi de, insanlığın gelişmesinin önündeki bütün engelleri yıkacak boyuttadır. Emperyalizmin teknolojisi karşısında gözleri kamaşanların görmedikleri gibi, önüne set çekmeye çalıştıkları bu enerji, bugün ülkemizin de, dünyanın da en çok gereksinim duyduğu kaynaktır. Halkın gücünü açığa çıkarıp doğru hedeflere yönelten bir toplumsal teknoloji, günümüzün en yaşamsal buluşunu oluşturacaktır."

11-08-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkanı DOĞU PERİNÇEK: "Geçmişi değiştiremeyiz ama geleceği belirleyebiliriz Geçmişte yapılanları değiştiremeyiz. Ancak gelecekte yapılacakları belirleyebiliriz. Kurumların ve insanların geçmişlerini değiştiremeyiz. Ancak geleceklerini etkileyebiliriz. Dünyayı değiştirmek, geçmişi değiştirmek değildir, geleceği belirlemektir. Değiştirme, dünle ilgili bir eylem değildir, gelecekle ilgili eylemdir. ABD’nin “Benim kara gücüm” dediği Pkk bölücü terör örgütüne karşı, Türk Silahlı Kuvvetleri, çetin bir mücadele yürütüyor. Kimileri, bu mücadelenin başarısına göre tavır belirlemiyor, mücadeleyi yürüten TSK’nın ve mücadeleyi yöneten komutanların geçmişini masaya yatırıyor. O geçmişleri tartışmıyoruz. Bugün savaşan ordunun ve komutanın itibarını koruma sorumluluğunu haydi bir kenara bırakalım, mücadelenin başarısı için üzerimize düşeni konuşuyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri, 1990 sonrasında adım adım cephesini ABD’ye döndü. Ergenekon-Balyoz tertiplerinin nedeni budur. ABD emperyalizmi, Türkiye’de kendisine direnen merkezleri saptadı, TSK’nın komutanlarını ve İşçi Partisi (Vatan Partisi) önderlerini hapse attı. 2007 sonrası süreçte, yalnız hapse atılan komutanlar değil, Türk subayı tarihsel önemde bir bilinç sıçraması yaşadı. Bugün Türk Ordusu, 1990 öncesinin NATO ordusu değildir." Aydınlık

11-08-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkan Yrd. YAŞAR OKUYAN: "TSK’nın son dönemde eylemlerini artıran PKK’ya yönelik operasyonlarını desteklediklerini söyledi. “Elinde silah olan, devletine isyan etmiş herkesin ve her şeyin hukuksal çerçevede gereği mutlaka yerine getirilmelidir. Dünyada bütün devletler, yönetim, rejim fark etmez kendi askerine, polisine kurşun sıkılırsa bunun gereğini yapar. TSK'nın, Pkk terör örgütüne yönelik operasyonlarının sonuna kadar arkasında olduklarını ve desteklediklerini kaydetti." “Selahattin Demirtaş, operasyonlar sonrası kuyruğu sıkışınca AB ülkeleri, ABD ve NATO’dan yardım istiyor. Oraya gidiyor çünkü, onların taşeronu. Elinde silah olan, devletine isyan etmiş olan herkesin ve her şeyin hukuksal çerçevede gereği mutlaka yerine getirilmelidir. Dünyada bütün devletler, yönetim, rejim fark etmez kendi askerine, polisine kurşun sıkılırsa bunun gereğini yapar” dedi. “Türkiye’de 2 parti arasında koalisyon kurma çalışmaları diye 23 Nisan çocuklarının müsameresi gibi oyun oynanıyor. Buradan koalisyon falan çıkmaz, çıksa da memlekete hayrı olmaz."

11-08-2015 | BASIN AÇIKLAMASI:(09.08.2015) "Değerli Vatandaşlarımız, ABD-batı güdümünde yürütülen AKP'nin "açılım süreci" halkımıza barış getirmemiştir. Ülkemizi kanlı ve karanlık süreçlerin içine itmiştir. Elinden silahı bırakmayan terör örgütü yıllardır müzakere adı altında kuvvet toplamış, dağda ve şehirde yapılanmalarını sürdürmüş, koşullar oluşunca kanlı eylemlerine kaldığı yerden devam etmektedir. Dünyanın hiçbir yerinde elinde silahı bırakmayan terör örgütüyle müzakere eden ülke yoktur. Geçtiğimiz günlerde ABD, "Pkk ve Pyd bizim kara gücümüz" açıklamasını yapmıştır. Terör örgütü bu açıklamaların hemen ardından kanlı eylemlerini iyice arttırmıştır. Son bir ayda verdiğimiz şehit sayısı 25'tir. Hain pusularla askerimizi ve polisimizi şehit etmektedir. Bütün bunlar yaşanırken Türk Silahlı Kuvvetleri'nin pkk ve işid gibi bölücü ve yobaz terör örgütlerine karşı iç ve dış cephede yürüttüğü mücadele Vatanımızın bütünlüğü, bağımsızlık ve barış için hayati önemdedir. VATAN PARTİSİ olarak bütün siyasal partileri hiçbir ayrım gözetmeden bölücü teröre karşı TÜRKİYE CEPHESİ'NDE BİRLEŞMEYE çağırıyoruz. Bütün dünya bilmelidir ki Cumhuriyetimizi yıkacak ve Vatanımızı bölecek bir güç tanımıyoruz. Edirne'den Van'a yüreklerimiz Mehmetçikle atmaktadır. VATAN PARTİSİ OLARAK HAİN TERÖR OLAYLARINI ŞİDDETLE VE ESEFLE KINIYORUZ." Vatan Partisi Silivri İlçe Örgütü"

31-07-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkanı DOĞU PERİNÇEK: "VATAN SAVAŞINDA TARAFIZ. Türkiye'nin Vatan bütünlüğünün tarafındayız. Mehmetçiğin getireceği gerçek barış ve huzurun tarafındayız. Abd'nin stratejik piyonu olan bölücü terörün karşısındayız. MEHMETÇİĞİN SİPERİNDEYİZ. TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN BAŞARISI İÇİN SORUMLUYUZ VE VATAN GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ. (Aydınlık)"

31-07-2015 | Mehmet Ali GÜLLER: "İNCİRLİK MUTABAKATI: 2. ÇEKİÇ GÜÇ. İncirlik mutabakatı Ankara'nın Pyd kantonlarını tanıma anlaşmasıdır. 25 yıl önce İncirlik'teki Çekiç Güç'le Irak'ın kuzeyindeki Barzanistan'ı inşa eden ve Türkiye'ye kabul ettiren Abd, şimdi yine İncirlik'le Suriye'deki kantonları Türkiye'ye kabul ettirmektedir! Nitekim Abd 480. hava filosunu İncirlik'e kaydıracağını açıkladı. BU FİLO 1991'DE İNCİRLİK'E KONUŞLANDIRILAN ÇEKİÇ GÜÇ FİLOSUYDU! (Aydınlık)"

24-07-2015 | VATAN PARTİSİ G.Bşk.Yardımcısı E.KorG.İsmail HAKKI PEKİN: "İNCİRLİK ANLAŞMASI KORİDORU ÖNLEMEZ, AÇAR. 7 temmuzda yapılan mutabakata bakılırsa Abd istediklerini elde etmiş gözüküyor. Anlaşma ile Türkiye'nin koridoru kesme girişimi önlenirken ... kantonların tanındığını kaydetti. Bu Türkiye'nin güvenliği açısından son derece tehlikeli bir durum yaratmaktadır. BU POLİTİKA İLE KORİDOR ENGELLENMEZ. TAM TERSİNE KORİDORU AÇAR. (Aydınlık)"

24-07-2015 | SÖZÜN ÖZÜ: VATAN PARTİSİ, EMPERYALİZME VE ONUN BÖLGEMİZDEKİ YIKICI 'BOP' PROJELERİNE KARŞI, BUNLARIN ENGELLENMESİ İÇİN 'KUVAYİ MİLLİYE' RUHUYLA VATAN SAVUNMASI YAPIYOR. KARŞI TEZLERİNİ KAMUOYUNA BİR BİR AÇIKLARKEN, MUHALEFETİN YAPILANLARA SESSİZ KALMASINI, YETERLİ TEPKİYİ VERMEMESİNİ HALKIMIZIN DİKKATLE DEĞERLENDİRMESİ LAZIM! ÇOK GEÇ OLMADAN VATAN PARTİSİ SAFLARINDA BİRLEŞMEK GEREKİYOR.

23-07-2015 | E.KorG.İsmail HAKKI PEKİN: "Öncelikle Suruç'taki katliamda ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağolsun. Göz göre göre gelen bu meşum olay için söylenecek veya sorulacak tek şey var. TÜRKİYE'DE GERÇEKTEN MİLLİ BİR İKTİDAR VE DEVLET VAR MI? YOKSA ÜLKE BAŞKA MERKEZLERDEN Mİ YÖNETİLİYOR? Gerçek suçlu arıyorsak, hepsi belli. Başta AKP iktidarı ve onun değirmenine su taşıyan muhalefet, sonra batı... (Aydınlık)"

20-07-2015 | DOĞU PERİNÇEK: "1990 yılında Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra ABD emperyalizmi, insanlığa karşı dünyanın tek efendisi olma hedefiyle küresel bir saldırı başlattı. “Yeni Dünya Düzeni”ni kuracağını ilan etti. Etnik ve mezhepsel bölücülüğü, ağalık ve şeyhliği, Gelişen ve Ezilen Dünyadaki millî devletlere karşı harekete geçirdi. Küreselleşme saldırısının tepesinde, Dünyanın büyük faizcileri, ABD mafyası bulunuyordu. ABD, silahlı gücü sayesinde, Dolar ihraç ederek dünyanın haracını yiyor. Kapitalizmin özü, eşdeğerlerin değişimidir. Yani bir malın üretilmesi için gerekli ortalama sosyal emek miktarı, malın değerini belirler. Her mal, eşdeğeriyle değişir. Piyasada değişilen, en sonunda malların üretilmesi için gerekli emek miktarıdır. Piyasa dediğimiz olayı ilerici kılan da buydu. Bugün dünyaya bakıyorsunuz, eşdeğerler değişmiyor, dolar denen kağıt parçalarıyla mallar değişiyor. ABD emperyalizmi, üretilmesi için bir kuruşluk emek gereken kağıdın üzerine “100 Dolar” yazıyor ve o kağıt parçası karşılığında üretilmesi için yüz dolarlık emek gereken malı alıyor. Özetle bir kuruşluk emek ile 100 dolarlık emek değişiliyor. Bunun üzerine bir de faiz ve borsa vurgununu ekleyiniz. Bu haraç sistemi, rekâbeti ortadan kaldırmış, kapitalizmin övündüğü piyasayı yok etmiştir. DOLAR SALTANATI, EMPERYALİST-KAPİTALİST SİSTEMİN ZAYIF NOKTASIDIR, yumuşak karnıdır, yarılacağı budaktır. Emperyalizmin tasfiyesi, Dolar saltanatının yıkımıyla başlayacaktır..." (VatanPartisi.org.tr)    TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI

  vatanturkiye.net    Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2015 -    email: vatanturkiyenet@gmail.com

Bilgi: vatanturkiye.net web sitesinin hiçbir siyasi parti, kişi veya kurumla ilişkisi yoktur. Tanıtım, bilgi ve değerlendirmeler kamuoyunda
yayınlanan görüş ve yazılardan derlenmiştir. Bu site ücretsizdir (Bila bedel) ve kamu yararı gözetilmektedir.
   "Ne Mutlu Türk'üm Diyene"