| MİLLİ ANAYASA   | SİLİVRİ  | GÜNDEM  | ÇEVRE   | FOTO GALERİ  | DEPREM  | SPOR  |  | ATATÜRK  |  | Ana sayfa |
index
 
 

   
.
  
.
  
.

.

.
.

.
.

.
.

.
.
.
.
.
.
"19 MAYISTA BİRİNCİ VAZİFE YÜRÜYÜŞÜ"
.
"Bölücü Anayasa girişimine hodri meydan!"
.
.
.
"En büyük görev sendikalara düşüyor"
.
"İncirlik Kapatılsın!"
.
"AİHM'in Kararını Çiğneyemezsin!"
İşgalAltındakiTürkAdaları!
"Yunanistan’ın Ege Denizi’ndeki 16 Türk Adasını İşgali!"
TGB
TGB: "Gençlik ordusunun yanındadır"
İstanbul "Tasarı çekilmezse alanlara çıkarız"
İstanbul "Gülümse Türkiye VATAN'da Birleştik!"
İstanbul KUVAY-İ MİLLİYE'NİN PARTİSİ VATAN PARTİSİ
.
Vatan
..
Aşağı
Yukarı.


"Su hattında patlama! Fatih Cami Sokak'ta oluşan su patlaması nedeniyle, Cumhuriyet Caddesi sular altında kaldı. 19 ekim 2016-s.09.21 "


_


"LOZAN EŞSİZ BİR ZAFERDİR."


_


"Gümüşyaka'da Tekirdağ asfaltı üzerinde 15 ekim 2016 tarihinde, sabah saatlerinde trafik ışıklarının az ilerisinde bir trafik kazası meydana geldi."


_


SİLİVRİ LİMANINDA BETON DOLGU!


_


SİLİVRİ İLÇE MERKEZİNDEKİ ANA CADDEDE TERS YÖNDE GİDEN RESMİ ARAÇ!
Yer; Silivri Merkezi. Tarih 29 Eylül 2016, saat 09.32.(Alttaki fotoğraf.)Silivri sahilinde 'OHAL' kontrolü! 03.10.2016,s:18.31


____.


    VATAN HABERLERİ... Özet:

  TGB-ÇAĞDAŞ CENGİZ: "Abd-İsrail Koridoruna geçit yok! Tarihte emperyalizm işbirlikçiliğinin fayda ettiği bir halk, bir millet yoktur."
  Doğu PERİNÇEK: "Bu süreçten üretim ekonomisini kurarak ve bölücü terörü etkisiz kılarak çıkacağız."
  NİHAT GENÇ: "Çözüm Ulusal, Milli güçleri güçlü kılmaktır. TÜRK MİLLETİ HENÜZ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEMİŞTİR.
  Türker ERTÜRK: "Bölgede Amerikan çıkarları ile Türkiye'nin çıkarları örtüşmemektedir. Böyle olmasına rağmen ABD ile bölgede ortak hareket etmek intihardır."
  TAYFUN İÇLİ: "VATAN PARTİSİ, geçmişte karşı cephede mücadele etmiş insanların VATANLARI İÇİN BİRLEŞMELERİNİN SONUCUDUR.""
  İsmaik Hakkı PEKİN: "Ortadoğu ve Anadolu Birliği yeni bir Moğol veya HAÇLI İSTİLASI İLE KARŞI KARŞIYADIR."
"VATAN PARTİSİ’nin mücadele gündeminde şimdi Ege’deki 152 adamız var. Bu adalar, uluslararası hukuka göre Türkiye toprağıdır."
D.PERİNÇEK: "HİÇBİR AYRIM YAPMADAN TÜM SİYASAL PARTİLERİ TÜRKİYE CEPHESİNDE BİRLEŞMEYE ÇAĞIRIYORUZ."
SONER POLAT: "Üniformalı askerlere Çanakkale türküsü söyleterek hiçbir stratejik mesele hallolmaz!"
Y.Nuri ÖZTÜRK: "Muhalefet,17/25 ARALIK YOLSUZLUK OLAYLARIYLA İLGİLİ SORUŞTURMA AÇILMASI İÇİN 'ÖNERGE' VEREBİLİR.YASAL ENGEL YOK."
SONER POLAT: "VATAN PARTİSİ’nde, Kuvayi Milliye’de sade bir nefer olmak, TBMM’de mebus olmaktan çok daha değerlidir."
SONER POLAT: "VATAN PARTİSİ BUGÜN DÜNDEN DAHA GÜÇLÜ, DAHA KARARLI VE DAHA İNANÇLIDIR. Atatürk’ün hükümetini mutlaka kuracağız."
YAŞAR OKUYAN: "Milletimizi savunmaya devam edeceğiz. Çünkü başka Türkiye yok!"
BEYAZIT KARATAŞ: “Vatan Partisi’nin duruşu doğruydu. Ancak ülke birçok gerçeği seçimlerde Vatan Partisi’nden öğrendi."

Sayfa: 

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
"Teröre karşı birlik- beraberlik çağrısı yapıldı"
İstanbul Atatürk'ün izinde-ışığında gidenler...
Halkla
.  
18-10-2016 | "Proje okulları" uygulamasına tepkiler geldi!
   "Tüm Öğretim Elemanları Derneği - İstanbul Şubesi’, "Proje okulları" adı altındaki uygulamaya tepki göstererek bir basın açıklaması yaptı."
   "Çağdaş bir toplum olmanın yolu eğitimden geçer. İyi bir eğitim yaratıcı bireyler yetiştirir.Temel ilke bilgili, birikimli, yetenekli, donanımlı bireyler yetiştirmektir. Bunun için eğitim sistemi sormaya, sorgulamaya ve düşünmeye yönelik olmalıdır. Halbuki şu anda uygulanmaya çalışılan eğitim sistemi ile sormayan , sorgulamayan ve düşünmeyen bireyler yetiştirmenin yolu olan dinci eğitim dayatılıyor."
   "Siyasi iktidar kadrolarınca hayata geçirilen 4+4+4 sistemi ile çağ dışına çıkarılan eğitim sistemimizde yapılanlar yetmemiş gibi eğitimi gericileştirme ile ilgili çabalar devam ediyor. Bu kapsamda, proje okulları adı altında yapılan uygulama ile ülkenin kaliteli okulları ve öğretmenleri yok edilmeye çalışılıyor."


18-10-2016 |
TSK'dan, Fırat Kalkanı Harekatıyla iigili açıklama
   "Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı'nda 56. Günde saat 07.00'ye kadar yaşanan gelişmelerle ilgili bir açıklama yayımladı"
   "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğimizi artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek maksadıyla; 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan “FIRAT Kalkanı Harekâtı” ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı ile BM’nin DEAŞ’la mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdürülmektedir."
   "Muhalif unsurlarca, harekâtın başlangıcından bu yana 150 meskûn mahalde (yaklaşık 1.240 km²) kontrol sağlanmıştır" denildi.


18-10-2016 |
Ataköy sahili için geç gelen karar!
   "Ataköy’de 16 katlı 5 bloğun yapıldığı arazi hakkında 6 yıldır süren dava yeni sonuçlandı. “Yeşil alanın betonlaşma riski” konusunda yeniden yargılama yapılacak."
   "ATAKÖY sahilde gelir paylaşım yöntemiyle TOKİ tarafından ihaleyle verilen arsaya 16 katlı 5 blok inşa edildi. Ancak bu ihaleye ‘yeşil alanın betonlaşma tehlikesi var’ gerekçesiyle Ataköy Derneği’nce 2010 yılında dava açılmıştı. Yerel mahkemenin ehliyet yönünden reddettiği davada danıştay süreci 6 yılda tamamlandı."


15-10-2016 |
KARADENİZ'DE DEPREM 5.0!
   "Saat 11.19 sularında İstanbul'da da hissedilen bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünün 5.0 olduğunu açıklarken, AFAD şiddetin 4.8 olduğunu bildirdi."
   "Bugün Karadeniz açıklarında meydana gelen deprem yerin 11.4 km derininde gerçekleşti."


15-10-2016 |
GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMEYEN SÖZLER:
   "Düşünmeyen, kıyaslamayan, tartışmayan, okumayan ve modern bilgiyi kişisel mantığının içine katamayan kişi, kendini bile bile aptallaştırmıştır. Bizler evrensel peynir gibiyiz; peynirin mayalanma süreci ve kötü kokusu geçmişten geleceğe doğru esmektedir. Tekniğin birçok alanında harika ilerlemeler gerçekleştirdik; ama BEYNİN MUTFAĞINDA PİŞEN YİNE HEP AYNI PİLAV." Erich Van Daniken


14-10-2016 |
'Özel İstihdam Büroları Yönetmeliği’ yayımlandı
   Kamuoyunda ‘kiralık işçi yasası’ olarak adlandırılan düzenleme yürürlüğe girdi. (İŞKUR) Özel İstihdam Büroları Yönetmeliği’ni yayımlamasıyla, çalışma hayatında işçi kiralama dönemi başladı.
   Çalışma hayatında köklü değişiklik yapacak yeni düzenlemeye göre, artık işyerlerinde toplam çalışan sayısının yüzde 25’ine kadar geçici işçi çalıştırılabilecek.
   "Sürekli çalışan işçi sayısı 10 veya daha az kişi olan işyerleri ise 5 işçiye kadar geçici işçi istihdam edebilecek. Bir işçisi olan işveren de 10 işçisi olan işveren de 5 geçici işçi çalıştırma hakkına sahip olacak."
   "Yasaya göre, geçici işçi çalıştırma konusunda her ne kadar doğum ve analık izni ile askerlik ve mevsimlik işçilik gibi sınırlamalar varmış gibi görünüyorsa da “işletmenin ortalama mal ve hizmet üretim kapasitesinin geçici iş ilişkisi kurulmasını gerektirecek ölçüde ‘öngörülemeyen’ şekilde artması halinde” de geçici işçi çalıştırılabilecek."


14-10-2016 |
Vatan Partisi'den Suriye'de barış hamlesi
   Yunus Soner başkanlığındaki Vatan Partisi heyeti 3-7 Ekim 2016 tarihleri arasında Suriye’nin başkenti Şam’da Suriye devlet yetkilileri ile temaslar gerçekleştirdi.
   Vatan Partisi Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkanı Yunus Soner gerçekleşen temaslara ilişkin olarak şunları söyledi: “Suriye gideceğimizi öğrenen Türk devlet temsilcileri, bizden Şam’a görüşme taleplerini iletmemizi istedi. 3 ile 7 Ekim arasında Şam’da bakanlar ve en üst düzey güvenlik yetkilileri görüşmeler yaptık."
   "Suriye Vatan Partisi’ne, Türkiye ile Görüşmeye Hazır Olduğunu Belirtti Bu görüşmelerde Suriye yöneticilerine Türkiye’nin görüşme taleplerini ilettik ve bunun yararını anlattık. Onlar da Vatan Partisi’ne güvendiklerini, bizimle aynı görüşte olduklarını bildirdiler ve görüşme talebine olumlu cevap verdiler. Bu yanıtlarını da Türkiye devletinin temsilcilerine bildirdik."


14-10-2016 | CHP'li Murat Hazinedar disipline sevk edildi.
   CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Böke, "Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar'ın Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini" açıkladı.
   CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklamada bulunan Böke, bugünkü toplantıda "parti kurallarına aykırı hareket ettiği" iddia edilen Hazinedar'ın durumunun değerlendirildiğini belirtti. Böke, bu kapsamda, Hazinedar'ın Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevkine karar verildiğini açıkladı.


12-10-2016 | "LOZAN EŞSİZ BİR ZAFERDİR."
   Silivri'de gerçekleştirilen, "Lozan Gerçekleri ve Çarpıtmalar" konulu söyleşi'de İstanbul Barosu Genel Sekreteri Hüseyin Özbek: "Silivri denince eskiden aklımıza Silivri Yoğurdu gelirdi. Artık, Silivri faciası ve Silivri Cezaevi geliyor. Vatan Partili arkadaşlar da burada, Silivri denince Silivri Nöbet çadırlarında Hıdır Hokka'yı unutmak olmaz" deyince salonda bulunanlar uzun süre alkışlandı.
   Konuşmasının devamında, "Lozan eşsiz bir zaferdir. Şehitlerimiz sayesinde, büyük mücadele veren insanlarımız sayesindedir." Türkiye'yi bağlayıcı konumda olanların, yerli yersiz konuşmaları ülkemize zarar vermektedir" dedi.
   Prof. Dr. Sibel Özel: "Lozan, tamamen Atatürk'ün direktifleri yürütülmüş bir antlaşma. Lozan, savaşta kaybedip te masa başında kaybettiğimiz bir antlaşma değil. Lozan'a olan saldırı, Türkiye'ye olan saldırı anlamındadır."


12-10-2016 | “Rusya ve Türkiye Türk Akımı’na imza attı”
   "Tarihi imzalar atıldı: ‘Türk Akımı’nda anlaşma tamam, Rus gazı doğrudan Türkiye’ye gelecek."
   "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesi Rus basınında geniş yer buldu."
   "Rus haber kanalları, Putin’in 24 Kasım 2015’te yaşanan uçak krizinden sonra Türkiye’ye düzenlediği ilk ziyareti sabah saatlerinden itibaren İstanbul’dan canlı yayınlarla aktardı." İnternet sitelerinde İstanbul merkezli haberler gündemde öne çıkarken, gazeteler manşetlerini, ilk sayfalarını Erdoğan-Putin görüşmesi üzerine kurdu."


09-10-2016 | Yalova'nın Çınarcık ilçesi yakınlarında 3,5 ve 3,7 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.
   Yalova'nın Çınarcık ilçesine bağlı Esenköy köyü yakınlarında gece saat 00.22'de 3,5 büyüklüğünde ve saat 02.02 sıralarında yerin 5,6 kilometre altında 3.7 büyüklüğünde depremler meydana geldi.
   Yalova'da 1 gecede 28 deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi verilerine göre, Yalova'da merkez üssü Çınarcık ve Armutlu ilçeleri ile Çınarcık ilçesi Esenköy beldesi olan çok sayıda deprem meydana geldi.


08-10-2016 | SİLİVRİ LİMAN İÇİNDE BETON DOLGU YAPILIYOR!
   GELİŞİGÜZEL YAPILDIĞI İZLENİMİ VEREN BETONLAMA ÇALIŞMASI DİKKAT ÇEKTİ.
   Silivri sahilinde yer alan Kazım Koyuncu yürüyüş yolunda, bir süredir deniz dolgusu yapılmakta. İşin ilginç yanı bu inşaat çalışmasında şu ana kadar teknik bir ölçüme veya şerit metreyle dahi ölçü alınmasına rastlayamadık.
   Limanın en gözde yerinde yapılan çalışmada daha itinalı olunmasına ihtiyaç var!


08-10-2016 | Müjdat Gezen Sanat Merkezi mühürlendi!
   "Usta oyuncu Müjdat Gezen'in İstanbul Karaköy'deki Müjdat Gezen Sanat Merkezi (MSM), Beyoğlu Belediyesi tarafından “yangın merdiveninin kaçak inşaat olduğu” gerekçesiyle mühürlendi."
   "Okul mühürlü duruyor. Yani yangın merdiveni yapıyorsun, başvurunuz yok, bu kaçak diye mühürlüyor. Böyle bir şey var mı? Yahu yangın merdiveni yapıyoruz öğrencilere. Bunun kaçağı olur mu? Zaten yangın merdiveni yok diye Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kapatacaktı. Biz de MEB'in isteği ölçüde yangın merdivenini yaptık. Bu defa da niye belediyeden izin almadınız diye mühürlendik."


08-10-2016 | Osman Yılmaz: Musul, ABD'nin Türkiye'ye kurduğu bir tuzaktır.
   "Vatan Partisi Genel Sekreteri Osman Yılmaz, ABD’nin Türkiye’yi de dahil etmek istediği Musul Harekat Planı üzerine bir basın açıklaması yaptı."
   "Son günlerde Irak’ın Musul şehri ile ilgili yaşanan gelişmeler ABD’nin Türkiye’ye kurduğu bir tuzaktır. ABD’nin kara gücünü şehirlerde hendeklere gömen, kırsalda ağır kayıplar verdiren, Fırat Kalkanı Operasyonu ile ABD –İsrail koridoruna müdahale eden Türkiye’nin önüne bir tuzak kurulmaktadır. Tuzağın sahibi ABD’dir. ABD’nin siyasetinin merkezinde İkinci İsrail’in kurulması vardır. Kara gücü PKK/PYD’nin güvenliğidir. Bu planın karşısındaki en büyük “tehlike” ise Türkiye, İran, Irak, Rusya ve Suriye arasında oluşturulmaya çalışılan bölge ittifakıdır."
   ""Koridorda Türkiye ile ABD karşı karşıya gelmiştir. ABD’nin bölgemizdeki baş düşmanı Türkiye’dir. ABD, herkesi Türkiye’ye karşı kışkırtmaya çalışıyor, Irak ve Suriye gibi ABD’nin karşısında konumlanan ülkeleri bile Türkiye ile karşı karşıya getirmeye yönelik siyasetler izliyor. Çünkü Türkiye’nin Atlantik denetiminden kurtulması ve Asya’da konumlanması, bütün dünya dengelerini alt üst edecektir." Türk Silahlı Kuvvetleri, Koridora girdikten bir süre sonra, ABD, Rakka yönünü gösterdi. Ancak Türkiye kendi stratejik yönünde ilerlemeye devam etti." (Yazının devamı için tıklayın)


08-10-2016 | Emeklilerin maaşı ocak ayında netleşecek!
   "Emeklilerin ocak ayında alacakları zamlar şekillenmeye başladı. En düşük kamu emeklisi maaşının bin 752 liraya çıkması bekleniyor."
   "İşçi ve Bağ-Kur emeklilerinin yeni maaşını öğrenmek için bu yılın ikinci yarısında gerçekleşecek olan enflasyon rakamı bekleyecek. Tahmini rakamlara göre; en düşük aylık esnaf emeklilerinde bin 204 liraya, 2000'den önce emekli olan SSK'lılarda bin 386 liraya yükselmesi bekleniyor."


03-10-2016 | SONER POLAT: Lozan'a laf edenlerin uluslararası başarısı yok
   "Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Soner Polat "Lozan zafer değildir" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi."
   "Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Soner Polat: Ege denizinde bulunan, Türkiye'ye ait 152 ada, adacık ve kayalığın Yunanistan tarafından AKP hükümetleri döneminde işgal edildiğini hatırlatan Polat “Lozan'a laf edenlerin uluslararası hiç bir başarısı yok” dedi."
   E.Amiral Soner Polat: "Kıbrıs'ın Türkiye için hayati önemde olduğunu belirten Polat, adadaki müzakereler üzerinden KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'yı eleştirdi. Fırat Kalkanı Harekâtını da değerlendiren Polat, Türkiye'nin emperyalistler tarafından çembere alındığı saptamasında bulundu, Karadeniz'e dikkat çekti."


03-10-2016 | Türkiye Liseliler Birliği'nin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Ankara’da büyük bir yürüyüş düzenleyeceği" açıklandı.
   "Yüzlerce liseli 29 Ekim programını açıklamak üzere Ankara Yeni Sahne’de bir araya geldi. TLB’liler 29 Ekim’de Ankara Güvenpark’ta buluşarak ‘‘Cumhuriyetin Çocukları Atatürk’ün Yolunda’’ sloganıyla Anıtkabir’e yürüyeceklerini duyurdu."
   "Türkiye Liseliler Birliği (TLB) adına basın açıklamasını TLB Genel Başkanı Bora Çelik yaptı. Çelik, ortaçağ özlemleri olanlara karşı en ön safta mücadele edeceklerini belirterek ‘‘Türk genci devrimlerin ve Cumhuriyetin sahibidir. Bunların gereğine herkesten çok inanmıştır. İşte bu inanç ve kanaatimiz gereği olarak 29 Ekim’de Türkiye’nin dört bir yanından liseliler ile Atamıza yürüyeceğiz. Herkesi 29 Ekim’de saat 13.00’te Ankara Güvenpark’a davet ediyoruz. Dosta düşmana ilan ediyoruz Cumhuriyetin çocukları Atatürk’ün yolundadır ’’ dedi"


03-10-2016 | TGB: "Lozan'a Düşmanlık Düşmana Uşaklıktır!
   "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Perşembe günü yapılan muhtarlar toplantısında Lozan’ı hedef alarak ‘‘Lozan’ı bize zafer diye yutturmaya çalışıyorlar’’ dedi. Açıklama, toplumun geniş bir kesimi tarafından tepkiyle karşılandı."
   “Türkiye Gençlik Birliği,Lozan’ın kahramanı İsmet İnönü’nün Ankara’daki evinde toplanarak Erdoğan’ın açıklamaları dolayısıyla bir protesto gösterisi düzenleyerek, açıklama yaptı: "İsmet İnönü’nün Ankara’da 48 yıl yaşadığı Pembe Köşk’te yaklaşık 500 TGB'li arkadaşımızla bir araya gelerek basın açıklaması düzenledik. Açıklama yapan Çağdaş Cengiz, Lozan’a cephe alanların düşmanın safına gireceğini belirterek; ‘‘Lozan zaferine dil uzatanların, bugün kazanabileceği hiçbir zafer yoktur. Fakat, Türkiye, kendisine yönelen “tek dişi kalmış canavar”a karşı kesinlikle zafer kazanacaktır. Lozan’a düşmanlık edenlerin, o zaferin önüne set çekmesi de mümkün değildir. Açıktır: Lozan’a düşmanlık, düşmana uşaklıktır! Türkiye, vatanını savunmak için emperyalizmle girdiği kavgadan zaferle çıkacaktır!" tgb.gen.tr


30-09-2016 | Türban yönetmenliğinin iptali için dava açılıyor...
   "Vatan Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı E. Emniyet Müdürü Hayriye Aktaş, E. Emniyet müdürleri Adnan Konukman, Resul Kalkan, İzettin Özgibar, Abdurrahman Uyaran ile birlikte İçişleri Bakanlığına açacakları 'türban davası' ile ilgili İstanbul İl Başkanlığında bir basın açıklaması gerçekleştirdi."
   “Emniyet Hizmetleri sınıfı mensupları kıyafet yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin” laikliğe temelden aykırı olduğunu belirten E. Emniyet Müdürü Hayriye Aktaş, "Kamu hizmeti yapan görevlilerin, dini inançlarına göre giyinmesi, polis teşkilatımızı böler" dedi. Aktaş, Emniyet Teşkilatında çalışan kadın görevlileri baskı altına alan yönetmeliğin iptali ve yürütmenin durdurulması için Bölge İdare Mahkemesi’ne başvuracaklarını açıkladı."
   "Aktaş, “Emniyet teşkilatında türbanı serbest bırakan bu yönetmelikle, Kamu hizmeti yapan görevlilerin, dini inançlarına göre giyinmesinin, güvenlik hizmetlerinin yansız yürütülmesinin önünde engel oluşturacağını vurguladı."


30-09-2016 | Silivri, Metris ve Bakırköy cezaevleriyle Anadolu ve Bakırköy Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüklerinde çalışan 75 infaz koruma memuru ve bazı çalışanlar hakkında gözaltı kararı alındı.
   "Sabah gazetesinin haberine göre, Cemaat'in cezaevi yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında, Silivri, Metris ve Bakırköy cezaevleriyle Anadolu ve Bakırköy Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüklerinde çalışan 75 infaz koruma memuru ve bazı çalışanlar hakkında gözaltı kararı alındı."
   "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Gökalp Kökçü tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, Silivri, Metris ve Bakırköy Kadın cezaevleriyle Anadolu ve Bakırköy Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüklerinde çalışan, infaz koruma memuru, sosyolog ve pedagoglardan oluşan 75 kişi hakkında gözaltı kararı alındı."


29-09-2016 | VATAN PARTİSİ OHAL İzleme Kurulu KHK’lar ve uygulamaya yansıyan sonuçları hakkındaki tespitlerini açıkladı.
   "Özetle; darbe girişiminin ardından OHAL ilan edilmesinin doğru olduğunu vurgulamış ve uygulamaları, çıkarılacak KHK’leri izlemenin asli görevimiz olduğunun dile getirmiştik. FETÖ örgütüne ve ABD destekli darbe girişimine karşı yürütülecek mücadelenin Millet/Ordu birlikteliği gözetilerek başarılacağı tartışmasızdır."
   "ABD destekli FETÖ darbe girişiminin hesabının sorulması, karşılaştığımız saldırının yenilgiye uğratılması TSK’ya karşı özenli olmayı ve soruşturmaların darbe girişimini planlayan, fiilen yürüten FETÖ mensupları ile FETÖ örgütünün kilit elemanlarının yakalanmasına ve örgütün dağıtılmasına bağlı olduğunu vurguluyoruz. Bu hedeflerden sapılması faillerin kurtulmasına yol açar ve başarıya gölge düşürür."
   "Darbe girişimi soruşturmalarının “at izi it izine karıştı” yakınmalarına yol açtığı Cumhurbaşkanı tarafından dillendirildi. Benzer uyarıların Başbakan tarafından da dile getirildiği ve en son “imzasız ihbarların dikkate alınmayacağına dair genelge çıkarılacağı” ifade edildi. Bu durumun ve uyarıların idari makamlar ve adli makamlar yönünden önemi büyüktür. Ciddiye alınması gerekir."
   "27 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Resmi gazetede yayımlanan KHK’lerin sayısı 8’dir. Bu kararnameler ile özellikle TSK’nın komuta yapısı ve askeri okullar ile GATA hakkında kabul edilen düzenlemelerin TSK’nın komuta yapısını ve yüzlerce yıllık tecrübe ve geleneklerini ortadan kaldıran son derece yanlış düzenlemelerdir. Ayrıca çıkarılan 668, 669, 670 ve 672 KHK’ ların ekinde yayınlanan listelerle savunma alınmaksızın binlerce kamu personeli meslekten çıkarıldı. Bu konudaki eleştirilerimizi söz konusu kararnameler yayınlanır yayınlanmaz Genel Başkanımız Doğu Perinçek ve İzleme Kurulumuz açıklamıştır. Bize göre darbecilerin başarılı olması durumunda yapmak istedikleri TSK’nın komuta birliğini ve eğitim kurumlarını yok etmekti. Kararnameyle emperyalist dayatmalar uygulamaya geçirilmiş oldu. Bunu son derece yanlış ve tehlikeli buluyor ve derhal bu uygulamalardan dönülmesini istiyoruz."
   Konunun nihayet sürenin son günü Anayasa Mahkemesi önüne götürülmüş olmasını olumlu bir girişim olarak görüyoruz ve destekliyoruz."


29-09-2016 | Patrikhane, Lozan Antlaşması'na aykırı hareket etti
   "Fener Rum Patrikhanesi'nin İzmir'e metropolit ataması tartışma yarattı. Devlet Özel Hukuku Profesörü Dr. Sibel Özel, atamanın Lozan Antlaşması'na aykırı olduğunu belirtti."
   "İstanbul Fener Rum Patriği Bartholomeos, Lozan Antlaşmasını çiğneyerek İzmir'e metropolit ataması yaptı."
   "Bartholomeos Samaras'ın metropolit olarak atanması, 25 Eylül'de İzmir Basmane'de bulunan Aziz Vukolos Kilisesi'ne yapılan ayinle duyruldu."


29-09-2016 | MGK: "OHAL’in uzatılması tavsiye edildi"
   "MGK'nın eylül ayı olağan toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşti. MGK'da OHAL'in uzatılması tavsiyesinde bulunulması kararlaştırıldı."
   MGK bildirisinde, "Demokrasimizin, hukuk devleti ilkesinin, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunmasına yönelik tedbirlerin etkin bir şekilde uygulanmasının devamlılığını sağlamak amacıyla olağanüstü halin uzatılması tavsiyesinde bulunulması kararlaştırılmıştır." denildi.


27-09-2016 | Marmara'da deprem 3.0
   26 Eylül 2016 tarihinde, saat 07.01'de merkez üssü Marmara Denizi olan 3.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.


27-09-2016 | Biyometrik pasaport uygulamasına geçiliyor.
   AB'nin 72 kriteri arasında yeralan 'biyometrik pasaport' uygulamasına geçiliyor. 2017 itibarıyla 4 milyon tam biyometrik pasaport hazır olacak. Çipte parmak izi ve çeşitli bilgiler dijital olarak yer alacak.


22-09-2016 | GEMLİK'TE 3.8'LİK DEPREM...
   22 Eylül 2016 tarihinde saat 05.47'de Gemlik'te 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.


21-09-2016 | METEOROLOJİ UYARDI...!
   "İstanbul'da bu akşamüstü yine sağanak yağış var. Hava sıcaklığı Ege ve Akdeniz dışında tüm bölgelerde sekiz dereceye kadar azalacak."
   "Meteoroloji'nin verilerine göre, Türkiye'nin en büyük kenti İstanbul gün boyunca gök gürültülü sağanak yağış alacak. Özellikle akşamüstü sağanak bekleniyor. Yağmur dalgası akşam saat 6'dan başlayıp akşam 21.00'a kadar sürebilir.İstanbul gelecek haftaya kadar yalnızca Cumartesi günü kısmen güneşli, diğer günlerde sağanak yağış sürecek."


19-09-2016 | 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN...
   "Başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyor, Gazilerimizin GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ."


19-09-2016 | Sevilen oyuncu Tarık Akan için Teşvikiye Camisi'nde düzenlenen tören, on binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşti...
   "İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazına, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekilleri Gürsel Tekin ve Muharrem İnce, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve ünlü sanatçılar da ve dostları katıldı."
   "Her insana nasip olmayacak bir sevgi seliyle son yolculuğuna uğurlandı.. Törene katılanlar caminin avlusuna sığmadı. İncirli Caddesi de geçici bir süre trafiğe kapatıldı."


19-09-2016 | Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İsviçre’de “soykırımı inkâr” suçunun kaldırılması için Millî Meclise önerge verildiğini açıkladı.
   "VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul İl Merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek, İsviçre’de “soykırımı inkâr” suçunun kaldırılması için Millî Meclise önerge verildiğini açıkladı. Perinçek özetle şunları belirtti: Öncelikle şunu belirtelim: Türk basını diye yayın yapan gazete ve televizyonlara yazıklar olsun. İsviçre kadar Türk değiller. İsviçre gazeteleri, İsviçre Federal Meclisi’nin kararını en geniş şekilde verirken Türk gazeteleri “Ermeni soykırımını” savunan emperyalistlerin ruh halini paylaşıyor."
   "İSVİÇRE FEDERAL MAHKEMESİ PERİNÇEK HAKKINDAKİ MAHKUMİYET KARARINI BOZDU. İsviçre Federal Mahkemesi, 25 Ağustos 2016 günü verdiği kararla Doğu Perinçek’in temyiz başvurusunu kabul etti. Böylece Doğu Perinçek hakkında daha önce Lozan Sulh Ceza Mahkemesinin, arkasından Vaud Kantonu İstinaf Mahkemesinin ve İsviçre Federal Mahkemesinin verdiği mahkumiyet kararları bozulmuş oldu. Perinçek hakkındaki mahkumiyet kararı, İsviçre Ceza Yasasının 231. Maddesine göre “soykırımı inkâr” suçunun işlendiği gerekçesiyle verilmişti."
   "İsviçre Millî Meclisi (Bundesrat) Üyesi, Cenevre Halk Partisi (Schweizerische Volkspartei/SVP) milletvekili Yves Nidegger, verdiği önergeyle “soykırımın inkârını” suç olarak tanımlayan 261. maddenin ilgili fıkrasının değiştirilmesini önerdi. Önergede, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Perinçek-İsviçre Davasında aldığı kararlara uyulmasının hukuk gereği olduğu belirtiliyor."
   "2005 yılı Mayıs ayında İstanbul’dan Lozan uçağına binerken, milletimize söz vermiştik: “İsviçre’nin yasasını değiştirteceğiz.” demiştik. Yine gözaltında İsviçre savcılarına, İsviçre’nin “Ermeni soykırımını” tanıyan meclis kararının ve soykırımı inkar suçunu tanımlayan yasa maddesinin uluslararası hukuka ve İsviçre Anayasası’na aykırı olduğunu belirtmiştik. Bu kararın ve yasa hükmünün değişeceğini vurgulamıştık. İsviçre savcısı, “İsviçre yasasını İsviçre Milli Meclisi yapar, siz yapamazsınız.” diye cevap vermişti. İşte şimdi, on bir yıllık mücadele sonunda İsviçre o yasayı değiştiriyor. Biz Türkler Ermeni Soykırımı yalanına karşı mücadelemizle Avrupa’ya özgürlük götürdük ve gerçekleri taşıdık. Şimdi sıra yasaların uluslararası hukuka ve tarihsel gerçeklere göre değişmesine geldi. İsviçre’nin en yüksek yargı organı olan İsviçre Federal Mahkemesi 25 Ağustos 2016 günlü kararıyla bizim görüşümüzü kabul etti. Ve yasalar şimdi “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır.” gerçeğine göre değişiyor. Sözümüzü tuttuk."


19-09-2016 | Amonyum nitratlı gübreyle yakalanan yandı! 4 yıl ceza geliyor!
   "TCK’da yapılacak değişiklikle, patlayıcı yapımında da kullanılan amonyum nitratlı gübreyle yakalananlar ‘tehlikeli maddelerin izinsiz bulundurulması veya el değiştirilmesi’ suçundan cezalandırılacak."
   "Adalet Bakanlığı, terör örgütlerince patlayıcı hammaddesi ve güçlendiricisi olarak kullanılan nitrat içeren gübrelerle ilgili cezaları artıran kanun tasarısını Başbakanlığa gönderdi. Tasarıyla yetkililerin izni olmaksızın bu tür maddelerin ithali, satışı, başkalarına verilmesi, nakli, depolanması, satın alınması, kabul edilmesi veya bulundurulması suç olarak düzenleniyor. Bu suçu işleyenler “tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması veya el değiştirilmesi” suçundan cezalandırılacak."


16-09-2016 | Türk sinemasının efsane sanatçısı TARIK AKAN, İstanbul'da tedavi gördüğü özel bir hastanede hayatını kaybetti.
   Değerli sanatçımızın ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
   "Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre, bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören ünlü oyuncu Tarık Akan, İstanbul'da tedavi gördüğü özel hastanede hayatını kaybetti."


16-09-2016 | Balık burcunda Ay tutulması
   "Bu gece (16 eylül 2016) saat 21:05’te Balık burcunda bir ay tutulmasının gerçekleşmesi bekleniyor."


02-09-2016 | Sokaklarda yapılacak düğün, nişan ve kına gecesi etkinlikleri yasaklandı.
   "Gaziantep'te, 20 Ağustos günü sokakta yapılan kına gecesine yönelik yapılan ve 56 kişinin yaşamını yitirdiği canlı bomba saldırısının ardından İçişleri Bakanlığı kararıyla sokaklarda yapılacak düğün, nişan ve kına gecesi etkinlikleri yasaklandı."
   "İçişleri Bakanlığı kararıyla geçen 25 Ağustos günü sokak ve mahalle aralarında yapılan düğün, nişan ve kına gecesi etkinliklerinin yasaklandı. Bakanlığın bu kararı daha sonra İller İdaresi Genel Müdürlüğü aracılığıyla tüm il valilikleri ile ilçe kaymakamlıklarına tebliğ edildi. Valilik ve Kaymakamlıklar da alınan bu kararı kamuoyuna yerel medya, anons sistemi ve muhtarlar aracılığıyla duyurmaya başladı."


31-08-2016 | 'İstiklal Ruhuyla Büyük Zafere' yürüyüşünde onbinler buluştu
   "TÜRK MİLLETİ, 30 Ağustos'ta teröre karşı en sert yanıtı İstanbul'dan verdi. İstiklal Caddesi'nde toplanan on binler "İstiklal ruhuyla büyük zafere yürüyüşü" gerçekleştirdi.
   "İSTİKLAL AŞKIYLA İSTİKLAL'DE BULUŞTUK" ONBİNLERCE VATANDAŞ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI İSTİKLAL CADDESİNDE KUTLADI. ONBİNLERCE VATANDAŞ ŞÖYLE HAYKIRDI: "YA İSTİKLAL YA ÖLÜM!"
   "Zafer bayramını coşkuyla kutlayan on binler "terörden korkmuyoruz" dedi. Yürüyüşte orduya destek mesajları verildi, Ordu-Millet elele Tam bağımsız Türkiye sloganları atıldı. Galatarasaray Meydanı'nda konuşan TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, ABD emperyalizmine meydan okudu."
   "30 Ağustos Zafer Bayramı'na sahip çıkan Türk Milleti, teröre karşı en sert yanıtı İstiklal Caddesi'nden verdi. Galatasaray Meydanı'ndan Cerablus operasyonunu sürdüren Türk Silahlı Kuvvetleri'ne destek mesajı gönderildi." Çağdaş Cengiz: "Kahraman ordumuzun önderliğinde 24 Temmuz 2015 itibarıyla Türkiye, Amerika’nın 'kara gücüm' dediği Pkk’nın üzerine yürümüş ve bozguna uğratmıştır. Bu basit bir terörle mücadele adımı değil, ABD’den zincirlerini koparan Mustafa Kemal’in askerlerinin atağıdır."


30-08-2016 | BÜYÜK ZAFERİN 94. YILDÖNÜMÜ... 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.
   Milli Mücadele boyunca başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, yüce Türk Milletinin Zafer Bayramını Kutluyoruz.


30-08-2016 | Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, "PYD Fırat'ın batısına geçemez. Eğer çekilmezlerse gerekeni yaparız. Çekilecekler yoksa..." dedi.
   "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Cerablus'un terör örgütü IŞİD'den alınmasına yönelik düzenlenen Fırat Kalkanı harekâtı kapsamında "Bakın, şurası çok açık. PYD’nin Fırat’ın batısına geçmesine asla izin vermeyeceğiz. Mutlaka çekilecekler. Eğer çekilmezlerse gerekeni yapıyoruz. Çekilecekler. Yoksa!..." dedi. Akar, Suriye'deki çatışmalara dair olarak da "DAEŞ değil PYD ateş açıyor" ifadelerini kullandı."


30-08-2016 | İstanbullu, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, İstiklal Ruhu ile Taksim İstiklal Caddesi'nde yürüyecek. Saat 18:00'daki buluşma noktası bugün Tünel Meydanı olacak. Yürüyüş güzergahındaki son hazırlıklar tüm hızıyla sürerken Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, İstanbulluları büyük zafer yürüyüşüne çağırdı.
   "30 Ağustos Zafer Bayrımı'nda İstanbul'da buluşma noktası Taksim Tünel Meydanı olacak. Türkiye Gençlik Birliği'nin öncülüğünde İstiklal Caddesi'nde, "İstiklal Ruhu ile Büyük Zafere" yürüyüşü yapılacak."
   "Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Çağdaş Cengiz yürüşün önemini böyle anlattı. Yürüyüşe çok sayıda kitle örgütü ile birlikte milleti ile omuz omuza yürüyecek komutanlar da İstiklal Caddesi'nde olacak. 30 Ağustos İstiklal Ruhu İle Büyük Zafere yürüyüşü için TGB son hazırlıklarını yaptı. TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, İstanbul halkını ellerinde Türk bayrakları ile zafer yürüyüşüne çağırdı."


24-08-2016 | Cerablus'a askeri harekat başladı. "FIRAT KALKANI" HAREKATI
   "TSK Müşterek Özel Görev Kuvveti ve koalisyon hava kuvvetleri tarafından Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin terör örgütü IŞİD'ten temizlenmesi amacıyla askeri harekat başlatıldı."
   Askeri kaynaklardan yapılan bilgilendirmede, "Sınır hattındaki tanklar hudut emniyeti için yer değiştiriyor" ifadeleri kullanıldı. Askeri kaynaklar, Cerablus harekatına katılan birliklerle ilgili olarak "Askeri harekatına, piyade birlikleri (Mekanize ve havan unsurları dahil), tank ve topçu birlikleri (ÇNRA dahil), geçit açan, mayın temizleyen istihkam birlikleri, muhabere birlikleri, lojistik destek unsurları, hava kuvvetleri hava ve yer destek unsurları (İHA'lar dahil) katılıyor" ifadelerini kullandı. Bu arada harekatın adının 'Fırat Kalkanı' olduğu bildirildi. "Cerablus bölgesindeki IŞİD unsurlarına misliyle mukabele kapsamında yoğun top atışları yapılıyor."
   "TSK unsurlarınca saat 04.00 sularında icrasına başlanan harekatla sınırın terör örgütlerinden temizlenmesi ve hudut güvenliğinin artırılmasına katkı sağlanarak, aynı zamanda Suriye'nin toprak bütünlüğünün öncelenmesi ve desteklenmesi planlanıyor."


23-08-2016 | SİLİVRİ'DE PROJE ÜZERİNDEN TOPLUKONUT SATIŞLARI!
   Silivri toplukonut gelişme bölgesinde bir "toplukonut projesinde, PROJE ÜZERİNDEN 500 KONUTUN SATILDIĞI" öğrenildi.
   Projenin ruhsat aşamasında ve ruhsatının henüz alınmadığı edinilen bilgiler arasında.


23-08-2016 | TGB: "İstanbul'da 30 Ağustos günü saat 18.00'de İstiklal Caddesi Tünel Meydanı'nda buluşup Taksim'e yürüyoruz. İstiklal ruhuyla büyük zafere ilerliyoruz!"
   "Demokratik kitle örgütleri düzenledikleri ortak basın toplantısı ile 30 Ağustos programını duyurdu ve tüm İstanbulluları 'İstiklal Ruhuyla Büyük Zafere' sloganıyla düzenlenecek yürüyüşe davet etti. Kitle örgütleri adına basın açıklamasını Genel Başkanımız Çağdaş Cengiz okudu. Cengiz; '' Türkiye 'istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine' düşmüştür. O mecburiyeti zafere dönüştürmek için Zafer Bayramımıza sarılıyoruz. Büyük devrimci önder Atatürk'ün bize yüklediği sorumlulukların bilincindeyiz. Zafere ulaşmak için Atatürk ve Türk Bayrağı altında birleşiyoruz. Tüm vatanseverleri 30 Ağustos günü saat 18'de İstiklal Caddesi Tünel Meydanı'nda buluşmaya çağırıyoruz.'' dedi."


23-08-2016 | WEB, 25. YILINDA...!
   25 yıldır insanların iletişim kurmasını sağlayan web teknolojisi 25 yılı geride bıraktı.
   WEB, dünyada 25 yıl önce bügün kullanıma açıldı. Bu buluşu ve imkanı sağlayan internetin öncülerini saygıyla anıyoruz...


18-08-2016 | "17Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybedenleri unutmadık."
   Vatan Partisi Silivri İlçe Örgütü, 17 ağustos depreminin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı:
   "17Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybedenleri unutmadık. Bu acılar bir daha yaşanmasın! Rant uğruna ocakları söndüren, şehirlerimizi beton yığınına çeviren uygulamaları, çarpık kentleşmeyi reddediyoruz."
   "Yaşanır çağdaş bir şehirleşme için "İNSANCIL KENTLER PROJESİ" hayata geçirilecektir. Bu vesileyle 17 ağustos depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyoruz."


18-08-2016 | Doğu Perinçek: "Kamu Ekonomisi Olmazsa Milli İrade Olmaz"
   "VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu Perinçek, Devlet kuruluşunun satılmasının önünü açacak olan kanun tasarısı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Perinçek, İstanbul İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyerek, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonun’dan geçen ve 100’den fazla Devlet kuruluşunun satılmasının önünü açacak olan kanun tasarısı ile ilgili açıklamalarda bulundu."
   Perinçek, özetle şunları belirtti. "TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen torba yasadaki 35. maddeyle devletin 100’den fazla kuruluşunun satışının önü açılıyor. Satılan kurumları sıralayalım, her Cumhuriyet yurttaşı dehşete düşer: Atatürk Orman Çiftliği, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Türkiye Bilimler Akademisi, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, ÇAY-KUR, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu, T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Ceza ve İnfaz Kurumları Tutukevleri, İş Yurtları Kurumu, Kalkınma İdaresi Başkanlıkları, Devlet Su İşleri, … gibi daha onlarca kurumun satılması gündeme geliyor. Görüldüğü gibi, devlet satılıyor. Aslında Türk milletinin devlet birikimi satılıyor. Çünkü kamu mülkiyeti olmadan devlet olmaz. Aslında Cumhuriyet satılıyor. Cumhuriyetin Batı dillerindeki karşılığı “Respublica”, kamu malı anlamına gelir. Olay meydanda: AKP ekonomisi iflas etmiştir."
   "Turgut Özaldan başlayıp, Tansu Çiller ve Tayyip Erdoğanla bugünlere sürüklenen borçlanma ekonomisi çökmüştür. Türkiye’nin kapıya dayanan, acil borcu 250 milyar doları bulmuştur. AKP yönetimi, borç batağında çırpınıyor. AKP Hükümeti çözümsüzlüğe saplanmıştır. Bu hükümet artık Türkiye’yi yönetemiyor. Ekonominin çarkını çeviremiyor. Devletin ve Cumhuriyetin satılmasına Komisyonda onay vererek CHP ve MHP de ortak olmuştur. Borçlanma Ekonomisi, iflas etmiştir. Sistem, iktidar ve muhalefetiyle çaresizdir ve çırpınmaktadır."
   "Millî irade deniliyor. Millî irade, hava gazı değildir. Millî irade, devlettir. Borç içinde yüzen bir devletin iradesini millet değil, küresel merkezler belirler. Mülksüz devlet, devlet değildir. Devlet mülksüzleştirilirse, millî irade diye bir şey kalmaz. Dünyanın her yerinde neo-liberal ekonomi çıkmaza girmiştir. Herkes ekonomide kamunun payını artırmanın yollarını arıyor. AKP hükümeti ise devleti küçültmenin de ötesinde yok etmek peşindedir. Milli irade kamu ekonomisiyle olur. Devletsiz milli irade olmaz. Buradan ilan ediyoruz: Devleti sattırmayacağız! Cumhuriyeti sattırmayacağız! Milletin devletsiz kılınmasına izin vermeyeceğiz!"
   "Çözüm var. Çözüm, borç batağında değil, Üretim Ekonomisindedir. Çözüm, Millî Direnme Ekonomisindedir. Çözüm, Üretim Ekonomisini kuracak Millî Hükümettedir. Türkiye, güney sınırımızdaki Amerikan-İsrail Koridorundan gelen tehdide ve Küresel merkezlerin ekonomik darbelerine Millî Direnme Ekonomisiyle karşı koyabilir ve üretim ekonomisine geçebilir: 1. Planlı ve karma ekonomi uygulanmalı. 2. Özelleştirmelere son verilmeli, KİT’ler verimli kılınmalı. 3. Türkiye’de yeterince üretilebilecek mallar dışardan alınmamalı, yerli üretim desteklenmeli. 4. Çiftçi faizsiz kredi, ucuz gübre, ucuz tarım ilacıyla desteklenmeli. 5. Yabancıya toprak satışı yasaklanmalı. 6. Kamu hizmeti kamu eliyle yerine getirilmeli. 7. FET֒nün eğitim ve sağlık kurumları kamu mülkiyetine geçirilmeli, ataması yapılmayan 150 bin öğretmen bu kurumlarda istihdam edilmeli. 8. Enerji üretim, iletim ve dağıtımında kamuculuk şarttır. 9. İç borçlar ertelenmeli, dış borçlar için yeni takvim oluşturulmalı. 10. Türk Bayrağı altında Türk Lirası! Ülke içinde ticaret yabancılara bırakılamaz! Türk tüccarı ve esnafı desteklenmeli. 11. Paranın giriş ve çıkışı denetlenmeli. Borsa İstanbul yeniden düzenlenmeli. 12. Nereden Buldun Kanunu getirilmeli. 13. Vergi Reformu yapılmalı. 14. Ortaçağ kalıntılarının temizlenmesi için toprak reformu yapılmalı. 15. Tarımda kooperatifleşme desteklenmeli ve kamu hizmeti örgütlenmeli. 16. Demiryolları ve deniz yollarını esas alan toplu taşımacılığa ağırlık verilmeli. 17. Turizmde doğaya, tarihe ve sağlığa yatırım yapılmalı. 18. Emek seferberliği, işsizliğe son. 19. Yeterli ücret, maaş ve taban fiyat. 20. Batı Asya ve Avrasya ülkeleriyle ekonomi ve güvenlik alanında işbirliği geliştirilmeli."


15-08-2016 | Haydarpaşa Dayanışması: "15 Temmuz Darbe Girişimi Fırsata Dönüştürülerek Haydarpaşa Garı Halkındır, Satılmaya Kalkılmasın!"
   ""Basına ve kamuoyuna Tarihi İstanbul’umuzun Anadolu’ya açılan kapısı Haydarpaşa Garı, Kıyı ve Liman Alanını Çevresiyle birlikte yağmalanmasına karşı, kamusal alanı ve değerlerini savunmak amacı ile vermekte olduğumuz mücadelenin 12. Yılında; yaşanan süreç ve yargı kararları yok sayılarak korunması gereken Tarihsel ve Kentsel Sit alanının yeniden satış işleminin başlatıldığı anlaşılmaktadır. TCDD İstanbul ili içinde mülkiyetinde bulunan toplam 2.000 000 m2 alanın (Haydarpaşa Gar ve Liman'da dahil) 5335 sayılı yasanın 32. maddesi kapsamında kentsel dönüşüm projeleri için değerlendirilmesi ve buna göre imar planı hazırlanması için İBB ile 09.08.2006 tarihinde ön protokol, 30.11.2007 tarihinde de kesin protokol imzalamıştır. TCDD, Haydarpaşa Gar, Liman ve Geri sahasında mülkiyetinde bulunan yaklaşık 1.000.000 m2 taşınmazın satışı için 18 Eylül 2012 tarihinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na başvuru yapmıştır."
   "2013 yılında İBB Meclisinde kabul edilen ve Haydarpaşa gar, Kadıköy Meydan ve çevresini halka kapatan ve sermayenin kullanımına açan plan, 2015 yılı ağustos ayında da şehircilik esaslarına, planlama esaslarına ve kamu yararına uygun olmadığı gerekçesiyle İstanbul 5. İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmiştir. Bu gelişme üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi Haydarpaşa Gar, Kadıköy Meydanı ve Çevresi Koruma Amaçlı Nazım İmar Planının revize edilmesine karar vermiştir. İhtiyatla karşıladığımız bu kazanım, yazılı ve görsel basınımız tarafından kamuoyuna “Haydarpaşa Garı Kurtuldu” şeklinde müjdelenmiştir. Yaşanan bu gelişme Haydarpaşa Dayanışması tarafından “Haydarpaşa gar kurtulmadı hiç olmadığı kadar tehdit altında” şeklinde değerlendirilmenin haklılığı geçtiğimiz gün basına düşen “SATIYORLAR” başlığı altında yayınlanan haberle ortaya çıkmıştır." Yazının devamı için tıklayınız...


15-08-2016 | "Rusya ile ilişkilerin düzelmesinde Vatan Partisi'nin rolü"
   "Vatan Partisi İstanbul Ulusal Strateji Merkezi (USMER) Başkanı E.TümA. Soner Polat bugün Vatan Partisi İstanbul İl Merkezi’nde Vatan Partisi’nin Rus Devleti ile yaptığı görüşmeler ve Rusya ile ilişkilerin düzelmesinde aldığı rol ile ilgili açıklamalarda bulundu."
   "Rus Yetkili: "Bizi Vatan Partisi İkna Etti" VATAN PARTİSİ USMER İstanbul Başkanı Em. Tümamiral SONER POLAT, Türk-Rus ilişkilerinin düzelmesinde Vatan Partisi'nin rolünü açıkladı."
   ""Bilindiği üzere, Vatan Partisi Türkiye’nin jeopolitik bir kuşatma altında olduğunu tespit etmiştir. Emperyalist kuşatmanın ancak komşularımızla işbirliği yapılarak ve Avrasya güçlerine dayanarak yarılabileceğini öngören Partimiz bu konuda bir dizi girişimde bulunmuştur. Vatan Partisi, İran, Suriye, Mısır, Rusya ve Çin’le bu çerçevede çok kapsamlı ve yapıcı görüşmeler yapmıştır. Türkiye’nin bu çerçevede olumlu adımlar atmayı planladığı bir dönemde, maalesef bir Rus uçağı düşürülmüştür. Vatan Partisi bu uçağın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerine düştüğünü değerlendirmiştir. Gelişen krizin Türkiye’yi uçuruma sürükleyeceğini ve hiç de iyi niyetli olmayan Batı’ya mecbur ve mahkûm bırakacağını gören Vatan Partisi derhal harekete geçmiştir." Yazının devamı için tıklayınız...


15-08-2016 | "100'den fazla devlet kurumu için özelleştirmeye gidileceğinin açıklanması" tepkileri çekti...
   "AKP, Cumhuriyet tarihinin en büyük özelleştirme adımlarından birini atıyor. Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen Torba Yasa ile 100'ün üzerinde devlet kurumunun varlık ve ticari hisseleri özelleştirme idaresine devredilecek. Özelleştirmeye açılacak kurumlar arasında devlet bütçesine önemli getirileri olan Atatürk Orman Çiftliği, PTT, TRT gibi kurumlar var. Tasarıya, CHP, MHP ve VATAN PARTİSİ tepkili."
   ""Onlarca yıldır devletin bütçesine önemli katkılar sunan devlet kurumları özelleştiriliyor, AKP, kamu mallarını ranta açıyor. Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen 75 maddelik Torba Yasa Tasarı'sına ilişkin dikkat çeken bir ayrıntı ortaya çıktı."


08-08-2016 | Yenikapı'da "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" gerçekleştirildi
   "Cumhurbaşkanı, Başbakan, CHP ve MHP liderleri ilk defa bir miting alanında halkla buluştu."
   "İstanbul Yenikapı, Türkiyen'in en tarihi günlerinden birine ev sahipiliği yaptı. "Demokrasi ve Şehitleri Mitingi", Amerikancı darbe girişimine ve teröre karşı Türk milletinin dayanışmasına tanıklık etti. Milyonlarca vatandaş miting alanını saatler öncesinden doldurdu. Yenikapı kırmızıya boyandı. Miting için karadan, denizden ve havadan önlemler alındı. İstanbul'un hemen hemen her noktasından miting alanın ring seferleri konuldu. Deniz yoluyla 12 noktadan Silivri, Yenikapı, Bakırköy, Sirkeci, Eyüp, Sütlüce, Haliç Kongre Merkezi, Beykoz, Üsküdar, Kadıköy, Pendik ve Adalar iskelelerinden deniz araçları kaldırıldı. Mitinge vatandaşları taşıyan deniz araçlarının tamamen dolduğu gözlendi."
   "Türk siyasi tarihinde bir ilk gerçekleşti. "Demokrasi ve Şehitler Mitinginde" milyonlar el ele, tek yumruk, tek yürek oldu."


08-08-2016 | Tekirdağ Güzelköy açıklarında 3.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
   "7 ağustos 2016 tarihinde saat 18.40'ta merkez üssü Tekirdağ açıkları Güzelköy olan 3.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi."
   "Depremin yerin 14.1 kilometre derinliğinde meydana geldiği bildirildi. Deprem, Ganos Fayı olarak bilinen böldege yer alıyor. (Ganos Fayı, tarihsel kayıtlarda en son 1912 yılında kırıldığı biliniyor.)"


04-08-2016 | Vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri,gümrük vergileri, SGK ve belediye alacaklarını yeniden yapılandıran TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
   "Vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları, taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına katkı payı, gümrük vergileri, trafik, askerlik, nüfus, seçim, karayolu geçiş ücreti, RTÜK idari para cezaları, YURT-KUR öğrenim ve katkı kredisi alacakları, SGK ve belediyelerin alacakları yeniden yapılandırılıyor."
   "Maliye Bakanlığına bağlı tahsil dairelerince takip edilen vergi ve bunlara bağlı vergi cezaları, askerlik, seçim, nüfus, trafik karayolu geçiş ücreti ve RTÜK idari para cezaları, gümrük vergileri, taşınmaz kültür varlıklarının korunmasına katkı payı, sigorta primleri, topluluk sigortası primleri, emeklilik keseneği ve kurum karşılığı, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi, genel sağlık sigortası prim alacakları ile bu alacaklara ilişkin her türlü faiz, zam, gecikme zammı, gecikme faizi, cezai faiz ve gecikme cezaları yeniden yapılandırılacak."
   "Ayrıca belediyelerin idari para cezaları, su, atık su ve katı atık ücreti alacakları, belediyelere ödenmesi gereken paylar hariç, beyana dayanan vergilerde ve 2016'ya ilişkin 30 Haziran'dan önce tahakkuk eden vergi ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları da yeniden yapılandırma kapsamında yer alacak." Yazının tamamı için tıklayınız..


03-08-2016 | TGB: "Harbiye Mustafa Kemaldir! 30 Ağustos Türkiye'dir!"
   Türkiye Gençlik Birliği: "Milletimize sesleniyoruz, hazırlıklarımızı yapalım. 30 Ağustos'ta al bayraklarımızla haykıralım: Harbiye Mustafa Kemaldir! 30 Ağustos Türkiye'dir!"
   "Türkiye Gençlik Birliği, askeri okulların kapatılması ve 30 Ağustos törenlerinin iptal edilmesi ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Açıklamada, askeri okulların kapatılmasını içeren Kanun Hükmünde Kararname’nin iptali için yapılması gerekenler belirtilirken 110 milletvekili göreve çağrıldı. 30 Ağustos törenlerinin iptal edilmesi ile ilgili olarak ise ‘30 Ağustos’ta Türk bayraklarıyla meydanlardayız!’
   TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz: ‘‘110 milletvekilinin görevini yapacağından kuşkumuz yok. Milli Savunma Bakanı'nın açıklamalarıyla da uzlaşılacak bir nokta bulamıyoruz ve Türk gençliği olarak 30 Ağustos'ta meydanlarda olacağımızı milletimize duyuruyoruz.’’ dedi.


03-08-2016 | "Ordunun Yapısını Bozanlar Türkiye'yi Yönetemez!"
   "Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, AKP hükümetinin Ordu'yu düzenleyen kararnamesine ilişkin açıklamalarda bulundu."
   Perinçek özetle şunları belirtti: "AKP iktidarının dün çıkardığı Kararname, Türk Ordusunun ve Türkiye Cumhuriyetinin İstiklal Savaşı ile kurulan temelini ve Türk Milletinin bağımsızlığını hedef almaktadır. AKP iktidarı, ABD ve AB’nin Türk Ordusunu zayıflatma planını uygulamaktadır. Kararnamede öngörülen her şey, Soros'un ünlü TESEV programından kopyalanmıştır. Yunan Silahlı Kuvvetleri 2002 yılına kadar bu Amerikan sistemini uyguladı ve Kardak krizinde fiyaskoyla sonuçlandığını gördü. Ders çıkaran Yunanistan, Türk Ordusunu örnek alarak tekrar Ordunun emir-komuta birliğine döndü. Savaş ilkelerin birincisi, emir-komuta birliğidir. O nedenle Başbakan Yardımcısının bugün Hükümet adına yaptığı açıklamada, “Silahlı gücün tek bir elde toplanmasına karşı olduklarını” beyan etmesi, Hükümetin Türkiye’yi savunacak asgari bilgiden yoksun olduğunu gösteriyor." Açıklamanın tamamı için tıklayınız


03-08-2016 | İstanbul Barosu: "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin genetiğiyle oynamayın"
   "Olağanüstü hal kararnamesiyle TSK'nın yapısını alt üst eden düzenlemeyle ilgili olarak İstanbul Barosu'ndan sert bir açıklama geldi." İşte o açıklamanın metni:
   "İstanbul Barosu olarak, Anayasal sisteme ve devletin varlığına yönelik vahim kalkışmada başından itibaren birlik ve beraberlik çağrısı yaptık. Siyasi iktidarı soğukkanlılık, devlet aklı, hukuk ve demokrasi eksenli duyarlılığa davet ettik. Siyasi iktidarın, halk arasında oluşan milli birlik ve dayanışma ruhunun devamını sağlayacak bir tutum ve uygulama içinde olmadığını üzülerek gözlemlemekteyiz. Devletin ve özellikle Türk Silahlı Kuvvetlerinin yeniden yapılandırılması söylemi ve bu doğrultudaki düzenlemelerle amaçlananlara ilişkin kuşkularımızı kamuoyu ile paylaşmayı zorunlu görmekteyiz."
   "Öncelikle vurgulamak ve dikkat çekmek istediğimiz husus, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesinden kaynaklanan temel dinamiklerinin, dönemsel güç dengelerine göre değişmezliğidir.Bu anlamda ulus devletten, üniter yapıdan, uygar dünyadan, çağdaş demokrasiden yana kesin tercih, teokratik rejim niyetlerini stratejik tehdit olarak görme Türkiye Cumhuriyeti’nin kırmızı çizgileri olagelmiştir."
   "Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş sistematiğinde, Türk Silahlı Kuvvetleri, devletin varlığına, ülkenin bölünmez bütünlüğüne, Anayasal rejime yönelik iç ve dış tehditlere karşı caydırıcı bir rejim dinamiği olarak tasarlanmıştır." Açıklamanın tamamı için tıklayınız


30-07-2016 | "Doğu PERİNÇEK: "ABD gladyosunun temizlenmesi demokrasi yolunu açar"
   "Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Washington 'un “Türk Ordusu'ndaki müttefiklerimiz hapse atıldı" açıklamasını değerlendirdi. “ABD'nin bu darbenin başında olduğu apaçık ortaya çıkmıştır” dedi."
   "DOĞU PERİNÇEK: ABD’nin Türk Ordusu içindeki gücünün ezildiğini ve Türkiye’deki silahlı operasyon gücünü kaybettiğini vurgulayan Perinçek “Türkiye’de Milli hükümetin yolu açıldı” diye konuştu. Doğu Perinçek, Ankara’da Vatan Partisi Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek, Amerikancı FETÖ Darbesi’nden sonra Orduda, Yargıda ve Poliste yapılan uygulamaları değerlendirdi ve izlenmesi gereken siyasetleri açıkladı."
   "ABD’NİN FETÖ DARBESİNDEKİ KONUMU KANITLANDI" "Bugün gazetelerde çıkan haberler, ABD’nin darbedeki rolüne ilişkin tartışmalara son vermiştir. ABD Merkez Kuvvetleri Komutanı General Joseph Votel, “ABD Ordusunun Türk Ordusundaki bir dizi en yakın müttefiklerinin hapse atıldığını” ve “ABD’nin bölgedeki operasyonlarının zayıflayacağını” belirtmektedir (Wall Street Journal, 28 Temmuz 2016). ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper de, “Darbe girişimi sonrası Türkiye’deki bazı muhataplarının temizlendiğini ve tutuklandığını” itiraf etmektedir (Aynı yerde). ABD strateji kuruluşları ve basını, Türkiye’de ordu, yargı ve polis içindeki temizlik ve tutuklamalara karşı kapsamlı bir kampanya yürütmektedirler. Avrupa’nın Atlantik sistemine bağlı çevreleri de aynı yönde harekete geçmiş bulunuyorlar."
   "...ABD devlet içinde de kaybetmiştir, toplum içinde de kaybetmiştir. Türkiye’de demokrasi, ancak ABD denetiminden kurtulmakla kurulabilir. Bu süreç, bağımsızlık ve demokrasi sürecidir. O nedenle Vatan Partisi olarak, FET֒nün Ordu, Yargı ve Polis içinden temizlenmesini tarihsel önemde buluyoruz. Yaşananlar, Vatan Partisi’nin “Vatan Savaşından Millî Hükümete” siyasetinin doğruluğunu kanıtlamıştır. Bu süreç, AKP iktidarını da aşacak ve Millî Hükümetin kurulmasıyla doğal mecrasına oturacaktır."


30-07-2016 | "338 öğrenci topluluğundan 'darbe girşimine' karşı ortak bildiri"
   "54 üniversiteden 338 öğrenci topluluğu "Üniversitelerimiz FETÖ ve PKK’dan Temizlenecektir" başlığı ile Amerikancı- Fethullahçı darbe girişimine karşı ortak bildiri yayınladı."
   "Bildiride; "Ordu, polis ve Türk Milletin kahramanca direnişi ile darbe girişiminin bastırıldığı ifade edilirken "Vatansever üniversite gençliği olarak bizler ilk andan itibaren alanlarda görevimizi yerine getirdik, milletimizin gücünün ve birliğinin harcı olduk…Üniversitelerimizden Fethullahçı Terör Örgütü ve PKK terör örgütü unsurlarının temizlenmesinin destekçisi olacağız" denildi." "338 öğrenci topluluğunun kamuoyuna açıkladığı bildiride Türkiye’nin dört bir yanından Atatürkçü Düşünce Topluluğu, Sosyalist Düşünce Topluluğu, Türk Islam Araştırmaları Topluluğu, Tiyatro ve Edebiyat Topluluğu, Spor Topluluğu, Bilim Topluluğu gibi çeşitli ilgi alanlarına sahip topluluklar yer alıyor.""
   "54 üniversiteden 338 öğrenci topluluğunun imzasıyla açıklanan ortak bildiri metni: "Ülkemiz ve milletimiz, 15 Temmuz gecesi Amerikan destekli olduğu kesinleşen, devletimiz ve ordumuz içerisinde yuvalanmış Fethullahçı Terör Örgütü tarafından bir darbe girişimine maruz kaldı. Ordumuzun, polisimizin ve milletimizin kahramanca direnişi, bu darbe girişimini kısa sürede bastırdı. Hain saldırı sonucunda, 264 vatan evladı şehit düştü, 2 bin 185 yutttaşımız yaralandı. Büyük bedeller ödenerek girişim püskürtüldü. Milletimiz meydanları doldurarak yeni bir girişimin önüne geçti, bütün dünyaya bağımsızlığını, birliğini ve egemenliğini koruyacağının mesajını verdi. Vatansever üniversite öğrencileri olan bizler, ilk andan itibaren alanlarda görevimizi yerine getirdik, milletimizin gücünün ve birliğinin harcı olduk. Bu konudaki sorumluluğumuzu ve vatan görevini yerine getirmeye devam edeceğiz."


30-07-2016 | "Kamuda görevden alınanların sayısı 66 bini aştı."
   "Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası, birçok kamu kurum ve kuruluşunda yürütülen çalışmalar kapsamında 66 bin 36 personelin görevden uzaklaştırıldığı" açıklandı.
   "AÇIKLANAN RAKAM VE BİLGİLER ŞU ŞEKİLDE: "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı başta olmak üzere ekonomiyle ilgili kurum ve kuruluşlarda ise 15 Temmuz'dan bugüne kadar 5 bin 412 personel açığa alındı." "Başbakanlık, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜRKSAT AŞ, Ekonomi Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumunun (TAPDK) da aralarında bulunduğu birçok kamu kurum ve kuruluşunda görevden uzaklaştırma işlemi gerçekleştirildi."
   ""Sağlık Bakanlığında 115'i yönetici, bin 504'ü hekim 5 bin 581 personel görevinden uzaklaştırıldı. Dışişleri Bakanlığındaki çalışmalar kapsamında büyükelçiler Gürcan Balık ve Tuncay Babalı'nın dahil olduğu merkezde bulunan 88 kişinin ilişiği kesildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşlarda bin 180, Kültür ve Turizm Bakanlığında 110, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığıyla bağlı kurumlarda 673 kişi açığa alındı. İçişleri Bakanlığında merkez ve taşra teşkilatlarında görevli 246 mülki idare amiri, 7 bin 899 emniyet, 614 jandarma ve aralarında sahil güvenlik komutanının da bulunduğu 18 sahil güvenlik personeli olmak üzere 8 bin 777 personel görevden uzaklaştırıldı."


26-07-2016 | "GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN GÜÇLÜ ORDU"
   "VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu Perinçek, Amerikancı FETÖ darbe girişimi sonrasında uygulanması gereken siyasetleri açıkladı."
   "ABD’nin Suriye’nin kuzeyindeki Koridor girişimine karşı Dört Birliği sağlamlaştırmalıyız: - Bir: Milletin birliği. -İki: Millet ile Devletin birliği. -Üç: Millet ile Ordunun birliği. -Dört: Komşularımızla birlik. "
   "VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ankara’da Genel Merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek, Amerikancı FETÖ Darbesi’nden sonra önümüzdeki tehditleri değerlendirdi ve uygulanması gereken siyasetleri açıkladı. Perinçek, özetle şunları belirtti:"
   "Amerikancı FET֒nün darbe girişimini Devlet ve milletin direnciyle bozguna uğrattık" "Amerikancı FET֒nün darbe girişimini, Devlet ve Millet birliğiyle bozguna uğrattık. Görülmüştür ki, özellikle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Polisimizin sağlam duruşu en değerli güvencemizdir." "ABD, Türk Ordusunun içine yerleştirdiği silahlı örgütünü kaybetmiştir. ABD’nin topraklarımız üzerinde “Kürdistan” adı altında ikinci bir İsrail kurma girişimi ağır darbe yemiştir. Artık hiç kimse Pkk’yı gömüldüğü hendeklerden çıkartamaz ve hiç kimse FET֒yü Cumhuriyetimizin pençesinden kurtaramaz!" "Vatan bütünlüğümüz ve Cumhuriyetimiz adına büyük bir zafer kazandık. Türkiyemizin önü açılmaktadır. Milletçe elimizde Türk bayraklarıyla sevinç ve coşku içindeyiz. Türkiye iç cephede birliğini sağlamaktadır." Yazının tamamını okumak için tıklayınız


26-07-2016 | 401 LİSEDEN ORTAK BİLDİRİ
   401 LİSEDEN ORTAK BİLDİRİ: "GELECEĞİMİZİ ÇALAN FET֒DEN HESAP SORULACAK"
   ""Türkiye Liseliler Birliği önderliğinde 401 lise, Amerikancı-Fethullahçı darbe girişimine karşı ‘‘Geleceğimizi Çalan FET֒den Hesap Sorulacak’’ başlığıyla ortak bildiri yayınladı. 401 lisenin imzası ile kamuoyuna açıklanan bildiri metninde FET֒ye ait yurtların, dershanelerin, vakıfların, üniversitelerinin, özel okulların bu hain kalkışmanın zeminini yarattığı belirtildi. Liseliler; ‘‘Bu kapsamda, liselerimiz ve geleceğimiz için, başlatılan tüm operasyonların destekçisi ve takipçisiyiz. Hukuki süreçler sağlıklı işletilerek Türkiye’nin geleceğini belirleyen eğitim kurumlarının bu örgüt üyelerinden tamamen arındırılması gerekmektedir.’’ dedi."
   "Bildiriye imza veren liseler arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Sinop, Konya, Diyarbakır, Samsun, Bursa, Hatay gibi çok sayıda ilimizden fen liseleri, anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri, imam hatip liseleri, mesleki ve teknik liseler yer alıyor. İşte 401 lisenin ‘Geleceğimizi Çalan FET֒den Hesap Sorulacak’ başlığıyla imzaladığı ortak bildiri metni:"
   "‘‘15 Temmuz 2016 Günü, Türkiye’nin birliğine ve varlığına yönelik gerçekleştirilmeye çalışılan Amerikancı-Fethullahçı darbe girişimini devletimizle, milletimizle, ordumuzla ve polisimizle alt etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’nin geleceğine kast eden bu terör örgütü temizlendikçe, Türkiye özgürleşecektir. - Bugün kökü kazınmaya başlanan bu alçak terör örgütünün suçları, açıkça ortaya serilmektedir. Yıllardır ülkemizin temeline dinamit gibi yerleştirdikleri, yurtları, dershaneleri, vakıfları, üniversiteleri, özel okulları bugün bu hain kalkışmanın zeminini yaratmıştır. Eğitim alanında inşa ettikleri kurumlarla, cumhuriyet eğitimini ve Atatürk’ü hedef almışlardır. FET֒nün eğitim kurumlarındaki tarihi, kopyalar, şifreler, çalıntı sorular tarihidir. Yıllarca meydanlarda, Fethullah dershanelerinin önünde bu büyük gerçeği haykırdık ve mücadeleyi yürüttük. Fethullah kurumlarının ipliğini pazara çıkararak, oyunlarını, şifrelerini deşifre ettik. Ailelerimizin fedakarlıklarını, liselerimizde, dershane sıralarında döktüğümüz teri, gelecek için kurduğumuz hayalleri gasp eden bu örgütle mücadele, Türkiye’nin geleceği açısından hayati önemdedir. - ...Geleceğimizi, Türkiye’nin birliğine harç koyan ve bu örgüte karşı mücadele eden milletimizle birlikte ellerimize alacağız. Emeğimiz bizim olacak ve hayallerimizi özgürce yaşayacağız! Türkiye Cumhuriyeti’ni gelmekte olan aydınlık, bağımsız günlerinde sırtlayacak olan bizler, liseleri aydınlatmak için mücadelemizi sonuna dek sürdüreceğiz!’’"


26-07-2016 | Boğaziçi Köprüsü'nün adı değişiyor.
   Başbakan Yıldırım, "Darbecilerin ilk hedefi olan ve vatandaşlarımızın şehit edildiği Boğaziçi Köprüsü'nün adının '15 Temmuz Şehitler Köprüsü' olarak değiştirilmesine karar verilmiştir" dedi
   "Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderlerle gerçekleştirdiği zirve ile ilgili olarak, "Özellikle kısa vadede sistemin tıkanmasının doğurduğu olumsuz sonuçları ortadan kaldırmak için küçük ölçekli bir anayasa değişikliği mutabakatla yapılabilir. Bunun altyapısını hazırlamak üzere birlikte çalışma yapacağız. Ancak tamamen yeni anayasanın, yine bütün partilerin katılmayla hazırlanması konusunda da bir görüş birliği olduğunu gördük ve bu konuda daha önce başlayıp yarıda kalan süreci de devam ettirme kararı almış bulunuyoruz" ifadelerini kullandı."


17-07-2016 | Genelkurmay Başkanvekili Ümit Dündar, darbe girişimine ilişkin açıklama yaptı. Dündar, "104 darbeci öldürüldü" dedi.
   "Orgeneral Dündar, "İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye'nin muhtelif şehirlerinde emir komuta zinciri dışında bir askeri hareketlilik başlamıştır. Kısa sürede yapılan değerlendirme sonucunda, bu hareketliliğin, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış olan, çeşitli rütbelerden bir grup asker tarafından başlatılan bir darbe girişimi olduğu anlaşılmıştır. Genelkurmay Karargahında ve diğer görevlerdeki çok sayıda komutan darbe komutasında bulunan kişiler tarafından ele geçirilerek, ilk anda bilinmeyen yerlere götürülmüşlerdir" ifadelerini kullandı"
   "Dündar'ın konuşmasından satır başları; "Türk Silahlı Kuvvetleri olarak darbeye karışan herkesle birlikte paralel devlet yapılanması mensuplarının tamamının ordumuzdan temizlenmesi konusunda kararlı olduğumuzu açıklıkla ifade etmek isterim. Devletine ve milletine ihanet eden hiç kimse cezasız kalmayacaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri, demokratik, hukuk devletinde olması gerektiği gibi devletinin emrinde bir kurum olarak çalışmaya devam edecektir. Demokrasi ve milli iradeye sahip çıkan tüm siyasi partilere ve medya kuruluşlarına şükranlarımı sunuyorum."
   "Ankara ve İstanbul yanında çeşitli şehirlerimizde de devlet kurumlarını ve yönetimi ele geçirmeye yönelik faaliyetler tespit edilmiştir. Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve bazı zırhlı birlik unsurlarının ağırlıklı olarak içerisinde yer aldığı görülen darbe teşebbüsü, Türk Silahlı Kuvvetleri emir ve komuta zinciri tarafından ilk andan itibaren reddedilmiştir. Bu durum, darbecilerin medya ve internet gibi enformasyon araçlarıyla giriştikleri algı operasyonunu kısa sürede çökertmiştir. Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız, Başbakanımız, bakanlarımız, TBMM üyelerimiz Türk Silahlı Kuvvetleriyle tam bir dayanışma içerisinde, demokrasinin ve hukuk devletinin yanında yer alarak bu darbe girişimini önlemişlerdir. Darbe teşebbüsünün anlaşılmasından itibaren, milletimiz sokaklara inerek, tankların önüne geçerek, meydanı darbecilere bırakmayarak demokrasimize ve cumhuriyetimize sahip çıkmışlardır."
   "Türk Silahlı Kuvvetleri olarak darbeye karışan herkesle birlikte paralel devlet yapılanması mensuplarının tamamının ordumuzdan temizlenmesi konusunda kararlı olduğumuzu açıklıkla ifade etmek isterim. Devletine ve milletine ihanet eden hiç kimse cezasız kalmayacaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri, demokratik, hukuk devletinde olması gerektiği gibi devletinin emrinde bir kurum olarak çalışmaya devam edecektir. Demokrasi ve milli iradeye sahip çıkan tüm siyasi partilere ve medya kuruluşlarına şükranlarımı sunuyorum."


17-07-2016 | YALOVA AÇIKLARINDA DEPREM
   "Marmara Denizi'nde 17.07.2016 tarihinde saat 11.55'te Yalova açıklarında 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi."
   "Verilere göre deprem yerin 7.4 kilometre derinliğinde oluştu. Ayni bölgede daha öncede depremlerin meydana gelmesi halkı kaygılandırıyor."


17-07-2016 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu Perinçek, Amerikancı-Fethullahçı darbe girişiminin ardından açıklamalarda bulundu.
   "Doğu Perinçek: "Darbeyi 14 Gün Önce Milletimize Duyurduk!"
   "Yaşanan kalkışmayı 14 gün önce yayınladıkları bildiri ile öngördüklerini ve kamuoyuna açıkladıklarını ifade eden DOĞU PERİNÇEK, bu kalkışmayı uygulayanların aynı zamanda Rus uçağını düşürenler olduğunu ifade etti."
   "Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, böyle bir girişimi beklemenin çok ötesinde, bu girişimi bildiklerini ifade ederek şöyle konuştu: “1 Temmuz 2016 günü milletimize bir “Teröre Kesin Çözüm” başlığı ile bir “Milli Dayanışma Programı” açıkladık. Bu Milli Dayanışma Programının ilk maddesini sunuyorum: “Devletin ve milletin birliğini güçlendirmek. Halk ile Ordu ve Polis arasındaki bağları pekiştirmek. Vatan Savaşı veren Türk Ordusuna, komutanlarına ve polisimize karşı bozguncu propagandayı etkisiz kılmak. ABD’nin Türkiye’de Bölücü Teröre teslim olacak bir hükümet kurma planına karşı en geniş cepheyi oluşturmak."
   ""Darbecilerin kurmak istedikleri hükümet, Bölücü teröre karşı mücadeleyi terk eden, FET֒yü kurtaran bir hükümetti. Şimdi biz ilk maddesini sunduğum Milli Dayanışma Programını Türkiye’nin dört bir yanında imza masalarında yayıyoruz."VATAN PARTİSİ BUNU GÖRDÜ"___"Vatan Partisi bu girişimi gördü. Aydınlık’ta da ifade etmiştik, “Saraya Eylül’de Darbe Hazırlığı” diye. Eylül demişiz Temmuz’da çıktı. Ordunun içerisinde FETÖ temizliği başlayınca darbeyi paldır küldür erkene aldılar. Burada önemli olan Türkiye’de bölücü teröre karşı en geniş cepheyi oluşturmak. Bu noktada hiçbir ayrım yapmıyoruz. AKP’den CHP’ye istediğimiz yere kadar uzatabiliriz."
   "TSK MİLLETLE VE POLİSLE BİRLİKTE DARBEYİ BASTIRDI"___"Ergenekon, Balyoz kumpaslarını kim yaptı? Ergenekon Balyoz tutuklamaları sırasında gördük, ABD’ci darbeciler kumpaslardan sonra TSK’nın içerisine yerleşti. 2008 yılında başlayan Ergenekon, Balyoz davaları esnasında binin üzerinde subay, yüzlerce general, amiral tasfiye edildi. Türk ordusunun Atatürkçü, devrimci, vatansever ağırlığına bir darbe indirildi. Ama kökünü kazıyamadılar. Eğer Türk Silahlı Kuvvetleri olmasaydı biz bu darbe girişimini önleyemezdik. TSK teslim olmadı! Milletle ve polisle birlikte darbeyi bastırdı. O yüzden Türkiye bu beladan kurtuldu."


02-07-2016 | Sivas katliamının üzerinden 23 yıl geçti ancak içimizdeki yangın hala sönmedi.
   "Kara dumanlar Sivas'ın üzerini kapladığı ilk dakikalarda, ölüm onların da aklına gelmemişti. Merdiven aralığında toplandıklarında, birbirlerine anılarını anlatıp, şakalaşıyorlardı. Ama dışarıdakilerin hiç şakası yoktu. Sivas'ta 2 Temmuz günü, Cuma namazından sonra başladı olaylar. Her şey sekiz saat içinde olup bitti. 35 aydınımız şehit oldu. Kurtulanların ise aklından bu olay hiç çıkmadı. Bu insanlık dışı katliamın üzerinden 23 yıl geçti ancak içimizdeki yangın hala sönmedi."
   "Sivas başta olmak üzere pek çok aydınımız, Amerikan emperyalizmi tarafından katledildi." Menfur saldırıda hayatını kaybeden aydınlarımızı, sanatçılarımızı rahmetle ve saygıyla anıyoruz.


02-07-2016 | Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısına karşı 14 maddelik çözüm planını açıkladı.
   "VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul İl Merkezimizde bir basın toplantısı düzenleyerek, Atatürk Hava Limanı’nda yapılan terör eylemini değerlendirdi ve Vatan Partisi’nin çözümünü bir kez daha kamuoyunun bilgisine sundu."
   "Perinçek, özetle şunları belirtti:"
   "Artık milletçe anlamak durumundayız: Türkiye, bir vatan savaşı içindedir ve karşımızda terör örgütlerini üzerimize süren ABD ve İsrail var. Bu gerçeği saptamadan bu savaştan başarıyla çıkamayız."
   "VATAN PARTİSİ’NİN BÖLÜCÜ TERÖRE KARŞI 14 MADDELİK ACİL MÜCADELE PROGRAMI "Başta Rusya olmak üzere Batı Asya ülkeleri, Türkiye’nin güney sınırlarındaki bölücü ve yobaz terörüne karşı Türkiye ile işbirliğine hazırlar. Türkiye, ABD güdümlü Bölücü ve Yobaz Terörüne son vermek için, tarihî bir fırsat yakalamıştır ve kesinlikle başarıya ulaşacaktır. Çözüm, devlet ve millet olarak topyekun mücadeledir."


02-07-2016 | Rusya Başbakanı Medvedev: Rus turistler bu yıl Türkiye'ye gidebilmeli
   "Türkiye ile Rusya arasında normalleşen süreç sonrasında karşılıklı açıklamalar da peş peşe geliyor. Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, vize konusu da dahil olmak üzere siyasi sorunların ve ekonomik-işbirliğine ilişkin meselelerin aşamalı olarak çözüleceğini söyledi."
   "Rus mevkidaşı Sergey Lavrov’la Soçi’de "yapıcı" bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da "İnşallah görüşmelerimiz daha sık olacak" dedi."
   "Medvedev, Türkiye ile yapılacak müzakerelere bizzat katılmaya hazır olduğunu söyledi ve "vize konusu da dahil olmak üzere siyasi sorunlar ve ekonomik-işbirliğine ilişkin meseleler aşamalı olarak çözülebilir" dedi."


23-06-2016 | Star Gazetesi'nin, manşet haberiyle Türkiye Gençlik Birliği’ni (TGB) ve Türkiye Liseliler Birliği’ni (TLB) hedef alması kamuoyunun tepkisini çekti.
   "KAMUOYUNDA ATATÜRK'E BAĞLILIĞI VE CUMHURİYETÇİ, ÇAĞDAŞ GÖRÜŞLERİYLE BİLİNEN TGB VE TLB'NİN MANŞET HABERLERLE HEDEF ALINMASI BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ. GÖRÜLEN O Kİ, BU GENÇLİK ÖRGÜTLERİ, 'CUMHURİYET DÜŞMANLARININ' GÖZÜNÜ KORKUTMUŞ!"
   "TGB Genel Merkezi’nden yayınlanan açıklamanın tam metni ise şöyle: "Bugün vatan savunmasının en ön cephesinde mücadele eden gençliği hedef almak, Türkiye’yi bölmeye kalkanlara destek olmak dışında bir işe yaramaz." "Star Gazetesi bugün, “Derin İz Lisede” başlıklı manşetiyle Türkiye Gençlik Birliği’ni (TGB) ve Türkiye Liseliler Birliği’ni (TLB) hedef aldı."
   "Ergenekon ve Balyoz tertipleri döneminden aşina olduğumuz bir dille ve kavram kalabalığıyla yazılan haberde doğru, yanlış bir sürü cümle sıralanmış. Her birini düzeltmeye çalışarak boşa emek harcamak yerine esasını ortaya koyacağız: Süper beyinlerden korkuyorsunuz değil mi?"
   "Liselerde ve üniversitelerde süper beyinler devrimcileşiyor ve vatan savunmasında birleşiyor. TGB ve TLB yaz kampları da işte bu fikriyatın vesilesidir. “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür gençler” Vatan, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlarının da defterini dürecektir, göreceksiniz!"
   "TÜRKİYE'Yİ BÖDÜRMEYECEĞİZ! CUMHURİYETİ YIKTIRMAYACAĞIZ!" TGB Genel Merkezi


23-06-2016 | Profesör Dr. Yaşar Nuri Öztürk hayatını kaybetti!
   "Atatürkçü ve Cumhuriyetçi görüşleriyle bilinen, değerli araştımacı, yazar Profesör Dr. Yaşar Nuri Öztürk, Türkiye için büyük kayıp, yeri kolay doldurulamayacak gerçek bir aydın. Allah rahmet eylesin..."
   "Uzun süredir kanser tedavisi gören İlahiyat Profesörü Yaşar Nuri Öztürk doğduğu gün olan 22 Haziran’da hayatını kaybetti. Yaşar Nuri Öztürk, mide kanseri teşhisiyle 12 Kasım 2011'de ameliyat olmuş, 3.5 ay kemoterapi tedavisi görmüştü. Yaşar Nuri Öztürk'ün vefatının ardından sevenleri tarafından, sosyal medyada çok sayıda mesaj paylaşıldı."
   "Ünlü İlahiyat Profesörü Dr. YAŞAR NURİ ÖZTÜRK dün akşam saatlerinde evinde hayatını kaybetti. Uzun süredir kanser tedavisi gören Öztürk'ün ölüm haberi sevenlerini yasa boğdu."


23-06-2016 | Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, restorasyonu tamamlanan Piri Mehmet Paşa Cami'nin açılışı için 22 Haziran 2016 tarihinde Silivri'ye geldi.
   Numan Kurtulmuş, "Piri Mehmet Paşa’ya rahmet diliyorum. Bizlere güzel bir eser bırakmış, bizler de yeni nesiller olarak onların bu emanetlerine sahip çıkmak ve ayakta tutmak gibi bir görevle mükellefiz. Esaslı bir restorasyonla camimiz tekrar Silivrililerin ibadetine tekrar açılmış oldu. Emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.
    Kurtulmuş, “Böyle güzel bir eserin mübarek Ramazan ayında ibadete açılıyor olması hem Silivri için bir kazanımdır hem de Türkiye için bir kazanımdır" dedi.


21-06-2016 | ""BÖLÜCÜ ANAYASAYA GEÇİT YOK!" Milli Anayasa Hareketi, Kuşadası'nda "bölücü ve gerici Anayasaya karşı panel" düzenledi.
   "Prof. Dr. Enis Öksüz: "Laiklik, en çok ama ençok, müslümanlar için gerekir. Mezhepler arası kavgaların ilacı, laikliktir."
   "Dilek Akagün Yılmaz: "Bugünkü anayasa artık 1982'deki anayasa değil; darbe anayasası hiç değildir. Aslında yeni anayasacıların derdi de darbe hatıraları değil. Dertleri Cumhuriyet, istedikleri Cumhuriyeti tasfiyedir."
   "Birgül Ayman Güler: "Yeni anayasa demokrasi değil, egemenlik meselesidir. Egemenlik Türk milletine tepsi içinde sunulmadı. Tarihi bir gerçeği söylüyoruz; ulusal kurtuluş savaşıyla aldığımız egemenliğimizi tepsi içinde geri vermeyiz"


18-06-2016 | "Balyoz mağdurları Anayasa Mahkemesi önünde eylem yaptı"
   "Anayasa Mahkemesinin Balyoz davasında verdiği hak ihlali kararının 2’nci yılı bugün... Kumpas mağdurları Yüksek Mahkeme önünde eylem yaptı. Avukat Şule Nazlıoğlu Erol, “Adalet ancak bu kumpas davalarını kurgulayanların bağımsız yargı önünde hesap vermeleriyle sağlanacaktır" dedi."
   "Yine aynı taleple Anayasa Mahkemesi'nin önünde toplandılar, "kumpasçıları yargılayın, adaleti sağlayın" dediler."


18-06-2016 | Prof. Dr. Birgül Ayman Güler: "Atatürk'süz" anayasa "Türk'süz" anayasadır, bu yapılamaz."
   "Milli Anayasa Hareketi Yönetim Kurulu Üyesi Birgül Ayman Güler, "Atatürk'süz" bir Anayasa'nın "Türk'süz" olacağını vurgulayarak, "Böyle bir Anayasa yapılamaz" dedi.


18-06-2016 | TLB Genel Başkanı Bora Çelik yazdı: "İmam Hatip Liseleri ile Robert Kolej nasıl birleşti? Ayağa kalkan liselilerin talepleri ne?"
   "Bir ülkede Onbeşliler ayaktaysa düşüneceksin. Tarihte Onbeşliler ne zaman ayağa kalktılarsa, devrim gerçekleşmeden oturmadılar. Kurtuluş savaşı zamanında Kayseri Melik Gazi Lisesi öğrencileri mücadeleye katılmak için okuldan kaçtılar. Her yıl okul defterleri hazırlayanlar, yıllıklarına “Bu yıl mezun verilememiştir.” yazdılar. Çanakkale cephesine giden Galatasaray Lisesi öğrencilerin fedai kültürü sayesinde bir çok zafere imza attık. Heybeliada Deniz Lisesi, Vefa Lisesi, Sivas Lisesi, Karaman Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi ve bir çok lise vatan savaşında sipere girdiler. O liseler 100 yıl önce olduğu gibi yine siperdeler, gericiliğe ve bölücülüğe karşı kalemlerini çektiler."


07-06-2016 | ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET, YARALILARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ. MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN.
   "İstanbul Beyazıt'ta patlama meydana meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi..."
   "Hain saldırıda 7 polis şehit olduğu, 4 sivil de yaşamını yitirdiği duyuruldu. Saldırıda 36 kişi yaralandı. Yaralıların ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldığı" öğrenildi.


06-06-2016 | SİLİVRİ SAHİLİNDE OKULLARIN, YIL SONU SERGİLERİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR... ÖĞRENCİLERİMİZİN DEĞERLİ ÇALIŞMALARI MUTLAKA GÖRÜLMEYE DEĞER...
   Her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda okulumuz, öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla, ortaya koydukları çalışmaları sergiliyor. Güneş enerjili evden, resim tablolarınına ve el sanatları ürünlerine kadar pek çok çalışma, açılan standlarda görülebilir. Gençlerimizi bu özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz.


03-06-2016 | Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Almanya'nın '1915' kararını kınıyoruz" dedi.
   "Aliyev, Başbakan Binali Yıldırım ile Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlediği ortak basın toplantısında, "Almanya'nın '1915' kararını kınıyoruz. Ermeni meselesi Almanya için bir bahanedir. Azerbaycan her zaman olduğu gibi Türkiye'nin yanındadır" dedi."


03-06-2016 | ANAYASA MAHKEMESİ dokunulmazlıklarla ilgili istemi reddetti.
   "Anayasa Mahkemesi, HDP ve CHP milletvekillerinin, dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili anayasa değişikliğine ilişkin kanunun iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle yaptığı başvuruyu reddetti. Yüksek Mahkemenin ret gerekçesinin, yazımın tamamlanmasının ardından öğleden sonra açıklanacağı öğrenildi."
   "Anayasa'nın 85. maddesine göre, milletvekilinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına veya milletvekilliğinin düşmesine ilişkin karar verilmesi hallerinde, Meclis Genel Kurulu kararının alındığı tarihten başlayarak 7 gün içerisinde ilgili milletvekili veya bir diğer milletvekili, kararın, Anayasa, kanun veya İçtüzüğe aykırılığı iddiasıyla iptali için Yüksek Mahkemeye başvurabiliyor. Aynı maddede, Anayasa Mahkemesinin, iptal istemini 15 gün içerisinde kesin karara bağlaması hükmü yer alıyor."


30-05-2016 | VATANSEVERLER, TÜRKİYE'NİN MİLLİ MENFAATLERİNİ BERLİN'DE SAVUNDU... ONBİNLERCE TÜRK POTSDAMER PLATZ'DAN TARİHİ ALMAN MECLİS BİNASI BUNDESTAG'A YÜRÜDÜ...
   "SÖZDE 'SOYKIRIM' ÖNERGESİNİ 2 HAZİRAN'DA OYLAYACAK ALMAN MECLİSİ'NE SESLENDİ:" "SENİN YETKİN YOK!"
   "Bu tarihi ve önemli yürüşe, ADD, Avrupa TGB, Vatan Partisi, Azerbaycanlı kardeşlerimiz, Avrupa'da yaşayan Türkler ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu katıldı. "Alman Meclisini, Berlin'de Parlamento binası önünden uyardı: "Sen yetkili değilsin", "'Soykırım' kararı alamazsın!" Yerli medyanın bu büyük kitlesel eyleme karşı sessizliği ise dikkat çekti."


30-05-2016 | "Türkiye Haziran ayının ilk haftasında sıcak günler geçirecek. Hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde 4 ila 6 derece artacağı" açıklandı.
   "İstanbul'da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde. Salı gününden itibaren hissedilen sıcaklık 30 dereceyi geçiyor."
   "Perşembe günü termometreler 29 dereceyi gösterecek, hissedilen sıcaklık ise 33 derecek olacağı" bildirildi.


27-05-2016 | "KAVAKLI YENİCİ MEHMET YAĞLI GÜREŞLERİ" BAŞLIYOR...
   Gelenek 13. Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Güreşleri, 28 mayıs 2016 cumartesi günü saat 11.00'da Kavaklı Stadı'nda başlıyor.
   Silivrili vatandaşlarımızın yoğun ilgisini çeken bu spor etkinliğine; çevre yazlıklarda oturan vatandaşlarımızla birlikte, diğer il ve ilçelerden gelecek misafirlerin de katılması bekleniyor.


27-05-2016 | "Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin bölgesine düzenlenen hava harekatında teröristlere ait silah mevzisi imha edildiği" açıklandı.
   "Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, istihbarat üzerine dün Irak'ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin bölgesine hava harekatı düzenlendi. Harekat kapsamında Türk Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları, bölücü terör örgütüne ait silah mevzisini imha etti."


25-05-2016 | SİLİVRİ EXPO, 26 Mayıs 2016'da SİLİVRİ MAXI MARKET ETKİNLİK ALANINDA BAŞLIYOR...
   "Silivri Expo açılış töreni yarın saat 11.30'da Maxi etkinlik alanında gerçekleştirilecek."
   "Silivri Expo 27 ila 28 mayıs tarihlerinde ziyarete açık olacak."


24-05-2016 | Vatan Partisi Türkiye'nin milli çıkarlarını savunuyor. VATAN PARTİSİ İstanbul İl Başkanlığı bugün saat 13.00'da Almanya Konsolosluğu önünde "Alman Meclisi'nde görüşülmesi gündeme gelen sözde 'Ermeni soykırım' tasarısını protesto etti. Ardından Türkçe ve Almanca olarak basın açıklaması okundu.
   "Siz yetkili değilsiniz! Sie sind nicht berechtigt!" "Alman Meclisi'nin, AİHM kararına rağmen, 2 Haziran'da sözde 'Ermeni soykırımını' tanımaya hazırlandığının öğrenilmesi üzerine, bu hukuksuz girişime karşı" tepkilerini yüksek sesle dile getirdiler. İstanbul İl başkanı Erkan Önsel basın açıklamasını okudu, ardından Almanya Konsolosluğu'na yazılı olarak verildi.


23-05-2016 | Belgesiz işçi başına işverene 500 lira ceza kesilecek.
   "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yayımlanan tebliğe göre, 40 meslekte "yeterlilik belgesi" olmayanlar 26 Mayıs'tan itibaren çalışamayacak. Aralarında inşaat boyacısı, sıvacı, duvarcı ve betonarme demircisinin de olduğu mesleklerde belgesiz işçi çalıştıran iş yerlerinde, işveren veya işveren vekiline kişi başı 500 lira ceza kesileceği" açıklandı.
   26 Mayıs'tan sonra "Mesleki Yeterlilik Belgesi" bulunmadan yapılamayacak. Söz konusu tarihten sonra inşaat, otomotiv, enerji ve metal sektöründe belirlenen 40 meslekte belgesiz işçi çalıştıran işyerlerinde, işveren veya işveren vekiline kişi başı 500 lira ceza kesilecek."


23-05-2016 | "Fenerbahçe'nin tecrübeli kalecisi Volkan Demirel'in, örnek gösterilecek çok anlamlı bir yardıma imza attığı öğrenildi."
   "Volkan'ın, sarı-lacivertli bazı takım arkadaşlarından da parasal yardım aldığı ve madencilere ait 940 bin TL tutan kredi borcunu ödediği belirtildi. Sabah gazetesinin haberine göre, tecrübeli futbolcunun bu yardımı gizli tutmak için özel bir çaba sarfettiği ancak madenci yakınlarının durumu paylaşması üzerine ortaya çıktığı bildirildi."


23-05-2016 | "Dün Vatan Partisi heyeti Suriye'nin başkenti Şam’a bir ziyarette bulundu. Heyet, Suriye hükümeti tarafından sınırda devlet protokolüyle karşılandı.
   "Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı, eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı, E. Korgeneral İsmail Hakkı Pekin başkanlığındaki heyet, Genel Başkan Yardımcıları E. Tümgeneral Beyazıt Karataş ve Yunus Soner'in yanında USMER İstanbul Başkanı E. Tümamiral Soner Polat ve partinin Uluslararası İlişkiler Bürosu üyesi ve eski Mısır Temsilcisi Onur Sinan Güzaltan'dan oluşuyor."
   "Üç gün boyunca Şam'da bulunacak olan heyet, Suriye hükümetiyle görüşmeler gerçekleştirecek. Şam’a hareket öncesi açıklamalarda bulunan, Vatan Partisi heyeti başkanı İsmail Hakkı Pekin şunu söyledi: “Gizli saklı Suriye’ye giden Votel, iki ülke arasına sokmaya çalıştığı ‘kara gücünü’, kamasını ziyaret etmiş. Boşuna zaman harcamış. Pkk’nın beli kırılıyor, Pyd’nin de beli kırılacak. Türkiye ve Suriye el ele verip milli bütünlüklerini koruyacak.”"


23-05-2016 | SİLİVRİ SANAYİ SİTESİ KOOPERATİF BAŞKANLIĞINA ERCAN ÇALIŞKAN YENİDEN SEÇİLDİ.
   Ercan Çalışkan: "BENİ VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİ YENİDEN DÖRT YILLIĞINA OYBİRLİĞİ İLE SEÇEN SANAYİ SİTESİ ESNAFIMIZA VE ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ" açıklamasında bulundu.


20-05-2016 | "TGB önderliğinde 30 bin yurttaş Şişli’ye akın etti. ABD’nin 19 Mayıs öncesi Türkiye’de korku ortamı yaratmak için yaptığı ‘terör tehdidi’ açıklamalarına halk alanlara inerek meydan okudu"
   "Türkiye Gençlik Birliği (TGB) önderliğinde dün 30 bin vatansever yurttaş Şişli’deki Atatürk Evi önüne çıkarma yaptı. 19 Mayıs’ı Kurtuluş mücadelesinin ilk adımlarının atıldığı yerde kutlayan vatanseverler Pkk terörüne, AKP’nin yeni anayasa girişimine ve Meclis Başkanı İsmail Karaman’a “Türkiye laiktir, laik kalacak” ve “Hepimiz Mehmediz, Pkk’ya yeteriz” sloganlarıyla yanıt verdi."
   "TGB, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda “Birinci Vazife Yürüyüşü” düzenledi. ABD Büyükelçiliği ise Türkiye’deki vatandaşlarını 19 Mayıs günü terör tehdidi karşısında dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarmıştı. ABD’nin Türkiye üzerinde yaratmak istediği bu korku ortamına Türk gençliği geçit vermedi. Türkiye’nin dört bir yanından gençlerin katıldığı ve İstanbul halkının büyük ilgi gösterdiği eylemde bölücü teröre, laklik düşmanlarına, yeni anayasa, başkanlık sistemi girişimlerine ve emperyalizme meydan okundu."
   "Yurttaşlar yürüyüş öncesinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak ardından İstiklal Marşı’nı okudu. Ardından Dolmabahçe’ye doğru yürüyüş başladı. Kortej Uğur Mumcu anıtı önüne geldiğinde aydınlanma şehitlerinin isimleri haykırıldı. TGB’li ve TLB’li gençler yürüyüş güzergahında “Başkanlığa ve yeni anayasaya geçit yok. Yaşasın cumhuriyet”, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Parasız bilimsel laik eğitim”, “Ey vatan gözyaşların dinsin yetiştik çünkü biz” yazan dört sürpriz pankart açtılar. Grup askeri müzenin önüne geldiğinde ise “Ordu millet el ele tam bağımsız Türkiye” sloganı atıldı. Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle yürüyen yurttaşlar “Hepimiz Mehmediz, PKK’ya yeteriz”, “Mehmetçik yenilmez Türkiye bölünmez”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Türkiye laiktir laik kalacak”, “Türk Kürt kardeştir Amerika kalleştir”, “Başkanlığa geçit yok demokratik Türkiye”, “Ya istiklal ya ölüm tam bağımsız Türkiye”, “Atatürk gençliği görev başında” sloganları attı." aydinlikgazete.com


16-05-2016 | TÜRKİYE GENÇLİK BİRLİĞİ (TGB), '1. Vazife' Yürüyüşüne sayılı günler kala Şişli Atatürk Evi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. 19 Mayıs’taki yürüyüş ve şölene dair yaptıkları açıklamanın ardından yürüyüş güzergahında bando ve bayraklar eşliğinde yürüyerek, bildiri dağıtarak herkesi yürüyüşe ve şölene davet etti.
   TGB Basın açıklaması: "‘’Bugün 16 Mayıs 2016.
    "Bundan 97 yıl evvel Mustafa Kemal, arkamızdaki evden tam bu saatlerde ayrıldı. Beşiktaş İskelesi’nden bir motorla Kız Kulesi açıklarında bindiği Bandırma Vapuru ile Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere öğleden sonra Samsun’a doğru yola çıktı."
    "16 Mayıs ve 19 Mayıs 1919’a giden o süreç, Mustafa Kemal için plan ve karar günleriydi. Türk gençliği olarak, Atatürk’ün 97 yıl önceki vaziyetindeyiz. Plan ve karar günlerindeyiz."
    "...Bu zorunluluğun bilinciyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı tarihimizin en önemli plan ve kararmerkezlerinden birinde, Atatürk Evi’nde başlayacak yürüyüşümüzle kutlayacağız. Kurtuluş Savaşı’nın planının yapıldığı bu evden, Atamızı sonsuzluğa uğurladığımız Dolmabahçe’ye yürüyeceğiz."
    "Türkiye’yi böldürmeyeceğiz! Cumhuriyetimizi yıktırmayacağız! Atatürk Devrimi’ni devam ettirecek ve tamamlayacağız!"
    "Bu kararlılığı hep birlikte göstermek için, bütün yurttaşlarımızı, 19 Mayıs 2016 günü saat:12:00’de başlayacak Birinci Vazife Yürüyüşü’ne ve saat:18:00 itibariyle Maçka Küçükçiftlikpark’ta gerçekleştireceğimiz “97 Yıllık Ümidin Şöleni”ne çağırıyoruz.‘’"


13-05-2016 | VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek Bursa Uludağ Üniversitesi'nde düzenlenen panelde konuştu: "Milli devletlerin kurucuları milletlerdir. Biz kurucu milleti Anayasanın dışına sürersek Türkiye vatan savaşı verirken, Pkk hendeklere gömülürken, Türk kavramını Anayasadan çıkarmak vatan savaşına karşı bir sabotaj olur."
   "Türksüz bir Anayasa ile vatan savaşı yürütemeyiz. Yeni Anayasa girişimi milletten sığınak aramasın. Bu girişimin başkanlık sistemi dahil başarıya ulaşma şansı yoktur."
   "HDP kapatılması gereken bir partidir. Pkk'nın meclise girmesine, Pkk'nın siyasal parti olarak lojistik destek alanları kurmasına, bu amaçla partiler kurulmasına karşıyız. Cumhuriyet yasaları da karşıdır, Anayasa da. Anayasayı millet yapar, milletin onayına sunulması zorunludur. Gelin Türk Milletinin Anayasa'dan çıkarılmasını Türk Milletine soralım. Bakalım Atatürk'e karşı olan cereyanlar Türk Milletinden hangi cevabı alacak."
   "'Avrupa Özerklik şartını kabul edelim Anayasa'ya geçirelim' deniliyor. Özerklik, Türkiye Cumhuriyeti topraklarında ayrı egemenlik alanları demek. Özerklik, bugün hendeklere gömülen Pkk'yı hendeklerden çıkarıp 'gel o bölgede hükümet ol' demek. O açıdan da özerkliği bizim Anayasamıza koymak bir cinayettir. Köy korucumuza, Mehmetçiğimize, polisimize ihanettir. Millete kabul ettiremezsiniz."


12-05-2016 | 10 Nisan 2016'da Bakanlar Kurulu tarafından "Acele kamulaştırma" kararı verilen Gaziosmanpaşa'nın bir bölümü için yeniden kentsel dönüşüm kararı alındı. Yeni planın geri çekilmesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne toplu itiraz dilekçesi veren mahalle sakinleri, daha önce Danıştay'ın verdiği iptal kararının uygulanmadığını belirtti."
   "Mevlana Mahallesi'nin bir bölümünü kapsayan yeni plan 13 Nisan 2016'da resmi gazetede yayımlandı. Mahalleli bölgedeki yüzlerce evi kapsayan dönüşüm projesinin iptali için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü'ne itiraz dilekçesi verdi. Mahalle sakinleri yapımı devam eden metro ve yeni yatırımlar nedeniyle bölgenin ranta açık olduğunu savunuyor."


12-05-2016 | TSK, BAŞARILI OPERASYONLARLA BÖLÜCÜ TERÖRÜN BELİNİ KIRDI!
   "Güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütü Pkk'ya karşı 22 Temmuz'da başlayan mücadelesi kesintisiz devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışında belirlenen terör hedeflerine yapılan operasyonlarla bu güne kadar tam 6 bin 623 teröristin etkisiz hale getirildiği" açıklandı.
   "Güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütü Pkk'ya 10 aylık kısa bir sürede ağır darbe indirdi. Askeri Kaynaklardan edinilen bilgilere göre Irak'ın Kuzeyine yapılan operasyonlar dahil 10 ayda 4 bin 571 terörist öldürüldü. 695 teröristin yaralandığı operasyonlarda 716 terörist sağ olarak yakalanırken 641 teröristin de teslim olduğu" belirtildi. ulusalkanal.com.tr


11-05-2016 | TÜRKİYE GENÇLİK BİRLİĞİ (TGB) İstanbul İl Başkanı Okan Özkan : "Yeni Anayasa adı altında, gerici ve bölücü anayasa hazırlıkları yaptıklarını biliyoruz ve buna karşı bir mücadele başlattık. Türkiye topraklarının içerisinde yeni anayasa ve başkanlık sistemini geçiremeyecekler."
   TGB: "19 Mayıs Birinci Vazife Yürüyüşü’nü örgütlemeye devam ediyoruz. Milletimizin ayağa kalkacağı günü heyecanla bekliyoruz. Bütün yurttaşlarımızı 19 Mayıs saat 12.00'de Şişli Atatürk Evi önüne Birinci Vazife Yürüyüşü’ne ve Ümidin Şölenine davet ediyoruz."


10-05-2016 | "VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu Perinçek, Aydın Vatan Partisi 10. Olağan İl Kurultayı’nda konuştu. Perinçek, “mecliste Pkk yerine Vatan Partisi olacak” dedi."
   "Türk Ordusunun yürüttüğü başarılı operasyonlara değinen Perinçek, bu süreci Vatan Partisi’nin hazırladığını belirtti."


10-05-2016 | "Türkiye Gençlik Birliği (TGB) 19 Mayıs’a sayılı günler kala Türkiye’nin dört bir yanında çalışmalarını hızlandırdı. Birçok üniversite ve kent merkezlerinde stantlar açan TGB’liler öğrencileri ve her yaştan insanı 19 Mayıs günü Şişli Atatürk Evi önünden başlayacak büyük yürüyüşe davet ediyor."
   "AKP’nin yeni anayasa ve başkanlık sistemi girişimlerine karşı TGB’liler yurdun dört bir yanında seferberlik ilan etti. Binlerce genç laiklik ve Türk milleti kavramlarını silmeye çalışanlara 19 Mayıs’ta düzenleyeceği büyük yürüyüşle yanıt verecek. Şişli Atatürk Evi önünden Dolmabahçe’ye “Birinci Vazife Yürüyüşü” düzenleyecek olan gençler, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her köşesinde çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor."


10-05-2016 | ""Bölücü ve gerici anayasa girişiminde bulunan AKP'nin kapatılması gerekir". Bu sözler Vatan Partisi Merkez Karar kurulu üyesi avukat Mehmet Cengiz'e ait."
   "Milli Anayasa Hareketi'nin İstanbul Avcılar'da düzenlenen toplantısında konuşan Cengiz, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığını da göreve davet etti." ulusalkanal.com.tr


10-05-2016 | "Vatan Partililer Çalışma Bakanlığı önünde bir araya gelerek Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen ‘kölelik büroları’ yasasına tepki gösterdi. Ankara İl Başkanı Osman Yılmaz işçi sınıfına seslendi: Şimdi sokaklara çıkma, alanlara inme zamanıdır!"
   "Vatan Partisi Ankara il örgütü söz konusu yasayı Çalışma Bakanlığı önünde protesto etti. “Kölelik büroları” yasasının önceki gün TBMM’den apar topar geçirildiğini hatırlatan Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Osman Yılmaz, “Bu yasa AKP’nin işçi sınıfımıza yeni bir darbesidir. Özel istihdam bürolarına işçi kiralama yetkisi vermek, sınırlı iş sözleşmelerini yasallaştırmakla birlikte işçi sınıfı, büyük hak kayıplarıyla karşı karşıya kalmıştır. Kıdem tazminatı büyük tehlike altındadır. Özel istihdam bürolarıyla, taşeron işçi yasasıyla, esnek çalışma yasasıyla çalışma hayatı büyük tehdit altındadır. İşçi sınıfının kazanılmış hakları saldırıya uğramıştır” dedi."
   "Vatan Partisi işçi sınıfımızın, sendikalarımızın emrindedir. Hep birlikte bu köle pazarı açma yasasını tarihin çöp sepetine atmak için bütün sendikalarımızı, bütün milletimizi ayağa kalkmaya ve mücadele etmeye çağırıyoruz." aydinlikgazete.com


07-05-2016 | Emekçilerin 'kölelik düzeni' olarak tanımladığı yasa tasarısı Meclisten geçti ancak tepkiler büyük.
   "DİSK, Meclis’te görüşülmeye başlanan özel istihdam bürolarına işçi kiralama yetkisi veren yasa tasarısını Meclis yakınında protesto etti. “Kölelik büroları” yasa tasarısını Meclis önünde protesto etmek isteyen DİSK’e bağlı sendikalara üye işçilere polis izin vermedi. Bunun üzerine DİSK’e bağlı sendikalara üye işçiler önceki gün Meclis’te görüşülmeye başlanan özel istihdam bürolarına işçi kiralama yetkisi veren yasa tasarısına Meclis’in yanındaki Cemal Süreya Parkı’ndan tepkilerini gösterdi."
   "DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün: “İşçileri köle pazarında köle satar gibi satmaya kalkanlara karşı direnmek ahlaki, sınıfsal ve siyasal bir görevdir."" aydinlikgazete.com


07-05-2016 | VATAN PARTİSİ İzmir İl Başkanı Dr. Rifat Mutlu, "HDP’nin kapatılması için Yargıtay Başsavcılığının Anayasa Mahkemesinde dava açmasının hukukun gereği olduğunu kaydetti. Dr. Mutlu, açıklamasında HDP’nin Meclis’te Pkk sloganlarıyla eylem yaptığını ve bu eyleme katılanların dokunulmazlıklarının kaldırılmasının artık ertelenemeyeceğini belirtti."
   "Açıklamasında “Millet yürüyüşlerde, cenaze törenlerinde ‘Meclis’te Pkk istemiyoruz’ diye bağırıyor."
   "ABD ve İsrail, Türkiye’de hendeklere gömülen Pkk’yı Suriye’de devletçik yapmak istiyor. Bu koşullarda, bölücü teröre karşı milletçe ve devlet-çe topyekûn mücadele yakıcı görevdir. Bölge ülkeleri ve Rusya ile işbirliği, vatan bütünlüğünün sağlanması için gündemdedir" dedi.


06-05-2016 | Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Osman Yılmaz, pazartesi günü TBMM’de bir canlı bomba saldırısı gerçekleştiğini belirterek, “Suç işleyen HDP milletvekillerinin dokunulmazlıkları derhal kaldırılmalı, HDP hakkında kapatma davası derhal açılmalıdır” dedi.
   "Vatan Partisi Ankara il örgütü, Meclis’te atılan Apo sloganları üzerine Güvenpark’ta kitlesel bir basın açıklaması yaptı. Çevredeki yurttaşlar alkışlarla, araçlarıyla geçenler kornalarıyla eyleme destek verdi."
   "Millerimizin şehit cenazelerinde ‘Meclis’te Pkk istemiyoruz’ sloganına karşı PKK Meclis’te sloganla, marşla eylem yapmıştır. Suç işleyen HDP milletvekillerinin dokunulmazlıkları derhal kaldırılmalı, HDP hakkında kapatma davası derhal açılmalıdır” dedi." aydinlikgazete.com


05-05-2016 | "Mecliste Pkk Eylemi Yapan HDP Derhal Kapatılsın"
   "VATAN PARTİSİ Genel Başkanı Doğu Perinçek, Mecliste bölücü terör örgütünün sloganlarıyla eylem yapan HDP’nin kapatılması gerektiğini söyledi."
   "HDP’nin kapatılması nedenlerine bir yenisi eklenmiştir. Mecliste yaptıkları bölücü terör gösterisi, tek başına kapatma nedenidir."
   "Halkın talebi: “Mecliste Pkk istemiyoruz.” Pkk’nın bölücü terör suçuna katılan milletvekillerinin dokunulmazlıkları derhal kaldırılmalıdır."
   "Suriye’nin kuzeyinde federe Kürdistan hazırlıklarına karşı Devletçe ve milletçe topyekun mücadele ve bölge ülkeleri yanında Rusya ile işbirliği günün yakıcı görevidir."
   "Doğu Perinçek, Vatan Partisi İstanbul İl Merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek, Mecliste bölücü terör örgütünün sloganlarıyla eylem yapan HDP’nin kapatılması için Yargıtay Başsavcılığının Anayasa Mahkemesinde dava açmasının hukukun gereği olduğunu ve bu eyleme katılanların dokunulmazlıklarının kaldırılmasının artık ertelenemeyeceğini belirtti."
   " HDP’nin kapatılması talebiyle Anayasa Mahkemesi’nde dava açması için Yargıtay Başsavcılığı’na başvurduk. Dilekçeyi Genel Başkan Yardımcımız, örnek hukukçu Turgut Okyay, Yargıtay Başsavcısına bizzat sundu. ŞU ANDA HDP’NİN KAPATILMASI NEDENLERİNE BİR YENİSİ EKLENMİŞTİR. Mecliste yaptıkları bölücü terör gösterisi, TEK BAŞINA KAPATMA NEDENİDİR." vatanpartisi.org.tr


02-05-2016 | Binlerce işçi Çanakkale'de ve Gebze'de vatan ve emek mücadelesi birleşti... Türk-İş Çanakkale'de, Sendikalar Birliği de Gebze'de vatan ve emek için alanlara çıktı...
   "Çanakkale'deki büyük buluşmaya Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın "Vatan yoksa, sendika da yok, parti de yok, yaşamak yok" açıklaması damgasını vurdu. Gebze'de de miting alanı Türk bayraklarıyla süslendi. Çanakkale'de Türk-İş'in düzenlediği vatan ve emek buluşmasına tek katılan parti Vatan Partisi oldu."
   ""Kıdem tazminatıma dokunma" ve "taşerona hayır" pankartlarıyla toplanan işçiler sloganlarla Kordon Boyu'nda mitingin yapılacağı alana yürüdü. Yürüyüş boyunca Türk bayrakları taşındı."
   "Miting alanındaki konuşma Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın bu sözleriyle başladı. Atalay, "Vatan yoksa yaşamak da yok" dedi." ulusalkanal.com.tr


02-05-2016 | Türkiye'nin dört bir yanında da 1 Mayıs etkinlikleri vardı. İşçiler Türk bayraklarıyla alanlara çıktı, taleplerini haykırdı.
   "Sendikalar ve demokratik kitle örgütlerinin içinde olduğu "Laikliğe Çağrı Birlikteliği" 1 Mayıs’ı için Güvenpark’taydı."
   "İzmir'de adres Gündoğdu Meydanı'ydı. Vatan Partisi ve TGB'nin de aralarında olduğu çok sayıda kitle örgütü Seyit Rıza’nın devrim şehidi olarak gösterilmesine tepki gösterdi. Mustafa Kemal’in Askerleriyiz sloganlarıyla alan terk edildi."
   "Antalya'da 1 Mayıs coşkusu Cumhuriyet Meydanı'na taşındı. Türk İş'e bağlı sendikalar ve Birleşik Kamu İş öncülüğünde çok sayıda dernek ve siyasi parti Türk bayraklarıyla yürüdü. Rusya krizinin mağdur ettiği üreticilerin ve turizm emekçilerinin taleplerini içeren dövizler yoğunluktaydı." ulusalkanal.com.tr
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI

  silivri.net    Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2016 -    email: silivri@silivri.net

Bilgi: silivri.net web sitesinin hiçbir siyasi parti, kişi veya kurumla ilişkisi yoktur.   "Ne Mutlu Türk'üm Diyene"