| ADAYLARIMIZ   | VATAN İÇİN  | HABERLER   | MİLLİ HÜKÜMET..  | SEÇİM BİLDİRGESİ  | "NEDEN VATAN"  | Ana sayfa |

İstanbul "Gülümse Türkiye VATAN'da Birleştik!" İstanbul KUVAY-İ MİLLİYE'NİN PARTİSİ VATAN PARTİSİ .
VATAN PARTİSİ... Vatan Vatan Müdafası...! Mitingler
İstanbul 3. Bölge çalışmaları
Mitingler
İstanbul 3. Bölge çalışmaları
İstanbul İstanbul tanıtım çalışmaları
Vatan İstanbul etkinlikleri
Yukarı
Aşağı
.
.


    VATAN HABERLERİ... Özet:

  TGB-ÇAĞDAŞ CENGİZ: "Abd-İsrail Koridoruna geçit yok! Tarihte emperyalizm işbirlikçiliğinin fayda ettiği bir halk, bir millet yoktur."
  Doğu PERİNÇEK: "Bu süreçten üretim ekonomisini kurarak ve bölücü terörü etkisiz kılarak çıkacağız."
  NİHAT GENÇ: "Çözüm Ulusal, Milli güçleri güçlü kılmaktır. TÜRK MİLLETİ HENÜZ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEMİŞTİR.
  Türker ERTÜRK: "Bölgede Amerikan çıkarları ile Türkiye'nin çıkarları örtüşmemektedir. Böyle olmasına rağmen ABD ile bölgede ortak hareket etmek intihardır."
  TAYFUN İÇLİ: "VATAN PARTİSİ, geçmişte karşı cephede mücadele etmiş insanların VATANLARI İÇİN BİRLEŞMELERİNİN SONUCUDUR.""
  İsmaik Hakkı PEKİN: "Ortadoğu ve Anadolu Birliği yeni bir Moğol veya HAÇLI İSTİLASI İLE KARŞI KARŞIYADIR."
"VATAN PARTİSİ’nin mücadele gündeminde şimdi Ege’deki 152 adamız var. Bu adalar, uluslararası hukuka göre Türkiye toprağıdır."
D.PERİNÇEK: "HİÇBİR AYRIM YAPMADAN TÜM SİYASAL PARTİLERİ TÜRKİYE CEPHESİNDE BİRLEŞMEYE ÇAĞIRIYORUZ."
SONER POLAT: "Üniformalı askerlere Çanakkale türküsü söyleterek hiçbir stratejik mesele hallolmaz!"
Y.Nuri ÖZTÜRK: "Muhalefet,17/25 ARALIK YOLSUZLUK OLAYLARIYLA İLGİLİ SORUŞTURMA AÇILMASI İÇİN 'ÖNERGE' VEREBİLİR.YASAL ENGEL YOK."
SONER POLAT: "VATAN PARTİSİ’nde, Kuvayi Milliye’de sade bir nefer olmak, TBMM’de mebus olmaktan çok daha değerlidir."
SONER POLAT: "VATAN PARTİSİ BUGÜN DÜNDEN DAHA GÜÇLÜ, DAHA KARARLI VE DAHA İNANÇLIDIR. Atatürk’ün hükümetini mutlaka kuracağız."
YAŞAR OKUYAN: "Milletimizi savunmaya devam edeceğiz. Çünkü başka Türkiye yok!"
BEYAZIT KARATAŞ: “Vatan Partisi’nin duruşu doğruydu. Ancak ülke birçok gerçeği seçimlerde Vatan Partisi’nden öğrendi."
  "VATANIN BÜTÜNLÜĞÜ TEHLİKEDEDİR" Henüz geç değil, sen de katıl Vatan Partisi 'ne!

sayfa: 1  

İstanbul Atatürk'ün izinde-ışığında gidenler...
Türkiye
Atatürk Cumhuriyeti için oylar VATAN Partisine!
E.Hv.Pilot
Balıkesir Milletvekili Adayı..
Balıkesir
Balıkesir Vatan Partisi Mitingi
Halkla
Tanıtım çalışmaları
Vatan
vatanturkiye
Halkla
Tanıtım çalışmaları
Vatan
www.vatanturkiye.net


 
24-07-2015 | VATAN PARTİSİ G.Bşk.Yardımcısı E.KorG.İsmail HAKKI PEKİN: "İNCİRLİK ANLAŞMASI KORİDORU ÖNLEMEZ, AÇAR. 7 temmuzda yapılan mutabakata bakılırsa Abd istediklerini elde etmiş gözüküyor. Anlaşma ile Türkiye'nin koridoru kesme girişimi önlenirken ... kantonların tanındığını kaydetti. Bu Türkiye'nin güvenliği açısından son derece tehlikeli bir durum yaratmaktadır. BU POLİTİKA İLE KORİDOR ENGELLENMEZ. TAM TERSİNE KORİDORU AÇAR. (Aydınlık)"

24-07-2015 | SÖZÜN ÖZÜ: VATAN PARTİSİ, EMPERYALİZME VE ONUN BÖLGEMİZDEKİ YIKICI 'BOP' PROJELERİNE KARŞI, BUNLARIN ENGELLENMESİ İÇİN 'KUVAYİ MİLLİYE' RUHUYLA VATAN SAVUNMASI YAPIYOR. KARŞI TEZLERİNİ KAMUOYUNA BİR BİR AÇIKLARKEN, MUHALEFETİN YAPILANLARA SESSİZ KALMASINI, YETERLİ TEPKİYİ VERMEMESİNİ HALKIMIZIN DİKKATLE DEĞERLENDİRMESİ LAZIM! ÇOK GEÇ OLMADAN VATAN PARTİSİ SAFLARINDA BİRLEŞMEK GEREKİYOR.

23-07-2015 | E.KorG.İsmail HAKKI PEKİN: "Öncelikle Suruç'taki katliamda ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağolsun. Göz göre göre gelen bu meşum olay için söylenecek veya sorulacak tek şey var. TÜRKİYE'DE GERÇEKTEN MİLLİ BİR İKTİDAR VE DEVLET VAR MI? YOKSA ÜLKE BAŞKA MERKEZLERDEN Mİ YÖNETİLİYOR? Gerçek suçlu arıyorsak, hepsi belli. Başta AKP iktidarı ve onun değirmenine su taşıyan muhalefet, sonra batı... (Aydınlık)"

20-07-2015 | DOĞU PERİNÇEK: "1990 yılında Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra ABD emperyalizmi, insanlığa karşı dünyanın tek efendisi olma hedefiyle küresel bir saldırı başlattı. “Yeni Dünya Düzeni”ni kuracağını ilan etti. Etnik ve mezhepsel bölücülüğü, ağalık ve şeyhliği, Gelişen ve Ezilen Dünyadaki millî devletlere karşı harekete geçirdi. Küreselleşme saldırısının tepesinde, Dünyanın büyük faizcileri, ABD mafyası bulunuyordu. ABD, silahlı gücü sayesinde, Dolar ihraç ederek dünyanın haracını yiyor. Kapitalizmin özü, eşdeğerlerin değişimidir. Yani bir malın üretilmesi için gerekli ortalama sosyal emek miktarı, malın değerini belirler. Her mal, eşdeğeriyle değişir. Piyasada değişilen, en sonunda malların üretilmesi için gerekli emek miktarıdır. Piyasa dediğimiz olayı ilerici kılan da buydu. Bugün dünyaya bakıyorsunuz, eşdeğerler değişmiyor, dolar denen kağıt parçalarıyla mallar değişiyor. ABD emperyalizmi, üretilmesi için bir kuruşluk emek gereken kağıdın üzerine “100 Dolar” yazıyor ve o kağıt parçası karşılığında üretilmesi için yüz dolarlık emek gereken malı alıyor. Özetle bir kuruşluk emek ile 100 dolarlık emek değişiliyor. Bunun üzerine bir de faiz ve borsa vurgununu ekleyiniz. Bu haraç sistemi, rekâbeti ortadan kaldırmış, kapitalizmin övündüğü piyasayı yok etmiştir. DOLAR SALTANATI, EMPERYALİST-KAPİTALİST SİSTEMİN ZAYIF NOKTASIDIR, yumuşak karnıdır, yarılacağı budaktır. Emperyalizmin tasfiyesi, Dolar saltanatının yıkımıyla başlayacaktır..." (VatanPartisi.org.tr)

20-07-2015 | DOĞU PERİNÇEK: "“Dünyaya açılıyoruz” reklamıyla uygulanan borçlanma ekonomisiyle 35 yılda iflas noktasına gelinmiştir. 1980’de başlayan karşı devrim sürecinde, toplumsal-ekonomik yapı ve sınıf ilişkileri değişti. Ekonomi mafyalaştı. Sanayiciler ve tüccarlar, sistemin kenarlarına sürüldü. Yeni rejimin efendileri, sıcak para komisyoncuları, borsa ve dolar vurguncuları, faizciler, arazi ve tarikat rantçıları idi. Toprak ağalığının ve cemaat şeyhliğinin konumları pekişti. Olay, kuşkusuz dünya boyutludur. 20.yüzyılın eşiğinde emperyalizm dönemine giren kapitalizm, 20. Yüzyılın sonlarında başlayan küreselleşme sürecinde, faizcilerin diktatörlüğü altında çürüdü ve mafyalaştı. Ekonomideki mafyalaşma, siyasette mafyalaşmayı getirdi. Ekonomi, çok küçük bir azınlığın eline geçince, siyasetin hakim güçleri de daraldı. Sanayici ve tüccar üvey evlat oldu.Türkiye’ye gelince, önümüzdeki öncelikli hedef, sıcak para diktasını yıkarak üretim ekonomisini kurmak ve vatanı bütünleştirmektir. Türkiye’yi borca batıranlar ve bölenler bugün ülkenin başında bulunuyorlar. VATAN PARTİSİ'NİN PROGRAMININ 1.MADDESİ BU SINIFLARIN ORTAK HÜKÜMETİNİ AMAÇLIYOR." (Aydınlık)

20-07-2015 | E.KorG. İsmail Hakkı Pekin: "Türkiye genelde Ortadoğu politikası özelde Suriye politikası konusunda tam bir akıl tutulması yaşıyor. İç sorunlarımızla, dış sorunlar yani Ortadoğu’daki sorunlar birbirinin içine girmiş durumda. Irak ve Suriye’de olup bitenler Türkiye’nin iç sorunu haline geldi ya da getirildi. Suriye’deki savaşın Türkiye Cumhuriyeti’ne verdiği zarar ve yarattığı tehdit ( mülteciler dahil)kabul edilemeyecek boyutlara ulaşmış durumda. Amaçlarını savaşın uzaması/uzatılması sayesinde gerçekleştirecekler. İktidarıyla, muhalefetiyle Suriye ve Ortadoğu politikamızı tekrar düşünmek ve değiştirmek durumundayız. Suriye yönetimi ile diyalog başlatmalıyız, bölge ülkeleriyle iş birliği yapmalıyız ve bölge dışı aktörleri buradan uzaklaştırmalıyız..."(Aydınlık)

04-07-2015 | 4 Temmuz 2003 Süleymaniye 'ÇUVAL OLAYINI' UNUTMADIK. Bu olay ABD'nin Türkiye'ye olan hasmane tutumunun bir kanıtıdır. "Çuval olayı neydi? 4 Temmuz 2003 tarihinde Kuzey Irak'ın Süleymaniye kentinde karargah kurmuş olan TSK Özel Kuvvetler mensubu 11 Türk askeri ve Türkmen mihmandarları, dönemin Korgenerali Ray Odierno'nun komutanı olduğu ABD askerleri tarafından başlarına çuval geçirilerek gözaltına alınmışlardı. Süleymaniye'den alınarak Bağdat'a götürülen Türk askerleri burada sorgulanmışlar, 60 saat süren gözaltı sonrasında serbest bırakılmışlardı. Bu düşmanca kararı uygulayan Abd subayları daha sonra terfi ettirilmiştir."

04-07-2015 | "MÜDAHALE ABD PLANLARINI BOZAR!" "TSK: TEHDİDİN KAYNAĞI ABD. ABD-İsrail koridoruna müdahaleyi tartışırken, devletin tüm ilgili birimleri Amerikalı muhataplarına koridoru bozma kararlılığını iletti. TSK ‘Koridora müdahale ABD’nin planlarını suya düşürebilir’ tespitinde bulundu. Haber:Aydınlık.com.tr, Tarih:2015-07-03 15:27:59 Ankara" (Yazının devamı için tıklayınız)

04-07-2015 | Erdal SARIZEYBEK: "...Şimdi Türkiye 1991 Körfez Savaşı’nın günümüz versiyonu yaşamaktadır...Sonuçta 2015 1991’nin günümüz versiyonudur. Aradaki tek fark ise şudur: 1991 ve sonrasında Irak kuzeyinde bir Kürt devleti kurabilmek için ABD 6.000 Amerikan askerinin ölümünü göze almıştı, şimdi ise hiç ABD askeri ölmeden IŞİD-PYD eliyle Suriye doğusunda bir Kürt devletinin temeli atılmıştır."(Yazının devamı için tıklayınız)

03-07-2015 | "Atatürk'ün gerçek askeri, 'Kumpas' mağduru Tuğ.Amiral CEM AZİZ ÇAKMAK hayatını kaybetti. MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN. Silah arkadaşlarına, TSK'ya ve sevenlerine sabırlar dileriz. 'Son yolculuğuna 4 temmuz cumartesi günü, öğle namazını müteakip İstanbul Selimiye Cami'nden uğurlanacak.'"

02-07-2015 | "VATAN PARTİSİ Merkez Yürütme Kurulu, 28 Haziran 2015 günü toplanarak, Suriye’nin kuzeyinde ABD-İsrail girişimiyle oluşturulan koridoru bozmak için aşağıdaki kararları aldığını açıkladı:
1.Türkiye, bütün olanak ve yeteneklerini kullanmaya hazır olmalıdır. ABD ve İsrail’in “Kürt koridoru” adı altında kendi koridorlarını açmak için yürüttükleri harekâtı başarısız kılmak, bugün en yakıcı millî görevdir. 2.Suriye ile işbirliği. Suriye’nin toprak bütünlüğü, Türkiye’nin toprak bütünlüğüdür.(yazının tamamı için tıklayınız)"


02-07-2015 | Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt KARATAŞ'tan önemli tespit:
Amerika'nın hedefinin "Kürt Koridoru" ile sınırlı kalmayacağını söyledi. Karataş, Amerika'nın Suriye ve çevresindeki Akdeniz ülkelerini içeren Levant bölgesini ele geçirmek istediğini belirtti. Amerika'nın hedefinin "Kürt Koridoru" ile sınırlı kalmayacağını söyledi." Ulusal Kanal


30-06-2015 | VATAN PARTİSİ Gn.Başkanı DOĞU PERİNÇEK: "Abd, Türkiye'nin müttefiki değil düşmanı. ABD'nin ortadoğudaki müttefiki pkk'dır. TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRMEYECEĞİZ. VATAN PARTİSİ TÜRKİYE İÇİN BİR GÜVENCEDİR."

30-06-2015 | E.Hv.TümG.BEYAZIT KARATAŞ: "Suriye'nin ve Irak'ın kuzeyinde devam eden savaşa, ABD önderliğinde 37 ülke destek veriyor. Müthiş bir hava desteği var. Bu savaşta, emperyalist ülkeler F-22 uçakları dahil birçok silah deniyor, pilot yetiştiriyor. Suriye'de devam eden savaşta, 90 ülkeden gelen 20 bin yabancı savaşçı var. Bunların hepsi taşeron." Ulusal kanal

30-06-2015 | E.KorG. İsmail Hakkı Pekin: "(Emperyalistlerin) bu 'koridor'unun bir yerden bölünmesi lazım. Buna karşı ne tedbir alınıyor? Bu aşamada koridora askeri müdahale gereklidir, sonra geç olur."

29-06-2015 | E.TümG. NACİ BEŞTEPE: "Vatan Partisi gelinen aşamayı gördü ve işaret etti. Kimi seçmen anlamadı. Kimi fanatizmini yenemedi. Kimi de proje sahiplerinin tuzağına düştü. Vatan Partisi de vatanseverler de yerlerinde. YAKLAŞAN BÜYÜYEN TEHLİKEYE KARŞI MEVZİLERDE. VATAN SAVUNMASI İÇİN HAZIR." Aydınlık Gazetesi

29-06-2015 | Türkiye Gençlik Birliği-ÇAĞDAŞ CENGİZ: "Abd-İsrail Koridoruna geçit yok! Tarihte emperyalizm işbirlikçiliğinin fayda ettiği bir halk, bir millet yoktur. Acı tecrübelerden ders çıkarmayanlar, daha büyük acılar yaşarlar."

28-06-2015 | Doğu PERİNÇEK: "Bu süreçten üretim ekonomisini kurarak ve bölücü terörü etkisiz kılarak çıkacağız. Türkiyemizi birleştireceğiz. Zor olan ancak geçerli olan seçenek budur." Ulusal Kanal

28-06-2015 | NİHAT GENÇ: "Çözüm Ulusal, Milli güçleri güçlü kılmaktır. TÜRK MİLLETİ HENÜZ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEMİŞTİR. Böyle zamanlarda önemli şahsiyetler ortaya çıkar. Bu halkın yabancı tahakkümüne karşı bir savunması nefreti vardır." Ulusal Kanal"

28-06-2015 | E.TuğG.Türker ERTÜRK: "Bölgede Amerikan çıkarları ile Türkiye'nin çıkarları örtüşmemektedir. Böyle olmasına rağmen ABD ile bölgede ortak hareket etmek intihardır." ABD, Kürt devletinin batı parçasını inşa etmektedir. Bugün için kuzey Suriye'de yani sınırlarımızın dibinde ABD desteğinde Türklere ve Araplara karşı etnik arındırma harekatı yapılmaktadır."

27-06-2015 | Devlet Eski Bakanı TAYFUN İÇLİ: "VATAN PARTİSİ, geçmişte karşı cephede mücadele etmiş insanların VATANLARI İÇİN BİRLEŞMELERİNİN SONUCUDUR. MUCİZENİN ADIDIR."

25-06-2015 | E.Korg.İSMAİL HAKKI PEKİN: "Güney komşularımızda devam eden ve Irak ve Suriye'nin parçalanması ise sonuçlandırılacak olan ABD, İsrail ve Batı politikası/stratejisi ile birlikte Türkiye'de buna benzer politikalarla ülke etnik olarak bölünüyor. Ne tedbir alıyoruz belli değil. Ortadoğu ve Anadolu Birliği yeni bir Moğol veya HAÇLI İSTİLASI İLE KARŞI KARŞIYADIR. Sorumlulara, medya patronlarına, kanaat önderlerine, siyasilere, bürokratlara duyurulur. SESİMİ DUYAN VAR MI? NEREDESİNİZ? FELAKET SON SÜRAT YAKLAŞIYOR.
(Aydınlık Gazetesi)"

25-06-2015 | VATAN PARTİSİ SEÇİM BİLDİRGESİ'nden: "VATANIN BÜTÜNLÜĞÜ TEHLİKEDEDİR. Türkiyemiz, gittikçe derinleşen bir ekonomik krizin içindedir. Büyük Atatürk önderliğinde İstiklâl Savaşıyla ve Cumhuriyet Devrimi’yle kurulan Millî Devletimiz yıkım tehdidiyle karşı karşıyadır. Aydınlanmanın ve laikliğin kazanımları her gün çiğneniyor. Çağdaş toplum, gençliğimiz ve kadınlarımız, ortaçağ karanlığıyla boğuşuyor. Vatan Partisi, bu oyunu bozacak parti olarak yükseliyor. Vatan Partisi olarak, Millî Devleti Edirne’den Van’a kadar örgütlü ve özgür HALKLA YENİDEN KURACAĞIZ."    TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI

  vatanturkiye.net    Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2015 -    email: vatanturkiyenet@gmail.com

Bilgi: vatanturkiye.net web sitesinin hiçbir siyasi parti, kişi veya kurumla ilişkisi yoktur. Tanıtım, bilgi ve değerlendirmeler kamuoyunda
yayınlanan görüş ve yazılardan derlenmiştir. Bu site ücretsizdir (Bila bedel) ve kamu yararı gözetilmektedir.
   "Ne Mutlu Türk'üm Diyene"